Krklk kremleri aratrld. sonular ok ilgin.

Konusu 'Olgun Ciltler ve Sorunlar' forumundadır ve bakoxsx tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  8 Haziran 2008
  Konu Sahibi : bakoxsx
 1. bakoxsx

  bakoxsx Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  116
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  kafamçokkarıştıkızlar bu yazıyı okuyunca nasıl soyulduğumuzu daha iyi anlayacaksınız. bir sürü para vermeden de cildinizi koruyabilirsiniz. şahsen ben şok oldum. pahalı kermlere para yatırmanın cildimize yatırım olduğunu düşünürdümç
  Kırışıklık kremleri işe yarıyor mu ?Modern kadının vazgeçilmezi kırışıklık kremleri gerçekten işe yarıyor mu ?
  Ocak ayında ABD’deki Consumer Reports (Tüketici Raporları) dergisi bir araştırma başlatıyor. Bu araştırma kırışıklık kremlerinin gerçekten işe yarayıp yaramadığını test etmek şeklinde olacak. Ama bu kolay bir iş değil. Çünkü, gerçekleştirilmesi oldukça zor bir test. Bu klinik bir takibe oldukça yakın bir süreç çünkü bu ürünlerin pek çoğu kullanıcıların vücutlarında, bir çeşit biolojik etkileri olduğu iddiasındalar. Consumer Reports’un cevabını aradığı sual ise; “250 dolarlık bir krem, gerçekten de 20 dolarlık bir kremden üstün mü?”

  Consumer Reports’un bildirdiğine göre, teste tabi tutulan kremleri Avrupa’da kozmetik değerlendirmeler üzerine uzmanlaşmış ve laboratuarlarda eğitim görmüş 200 farklı bayan uzman inceliyor. Bu bayanların çoğunluğu beyaz tenli, çizgi ve kırışıklıklar konusunda hassas ciltlere sahip orta-yaşlı (30 ila 70 yaşları arasında) bayanlar.

  Testlerde kullanılmak üzere seçilen ürünler 38 dolarlık (Olay’in iki adet yenileme ürününü) kremlerle, 335 dolar (La Prairie's Cellular kremi) arasında değişen fiyat aralığında, süper marketlerde sunulan kremler ya da özel dükkanlarda satılan prestijli markalara gibi pek çok ürün bulunuyor

  Deneklere ya bir adet ürün veya eğer ürünü üreten şirket iki adet ürünün birlikte kullanılmasını tavsiye ediyorsa (Yenilenme ürünlerinde durum böyle) bir ürün gündüz, bir ürün gece kullanılmak üzere iki ürün verildi. Denekler, yüzlerinin bir tarafına ürünü, diğer tarafına ise, herkesin ortak kullandığı ve sadece kontrol amaçlı, kırışıklık giderici iddiası olmayan bir nemlendirici sürdüler.

  Deneklerin alışık oldukları makyaj ve temizleme işlemlerini yapmalarına izin verildi ancak, extra bronzlaştırıcı kullanmalarına izin verilmedi ve test başlamadan bir süre önce de normalde kullandıkları nemlendirici ürünü bırakmaları şart koşuldu.

  Test 12 hafta boyunca devam etti. Çünkü uzman dermatologlara göre, bir değişiklik söz konusuysa, gözlem açısından bu süre gerekli. Teste tabi tutulanlar için testten önce, test süresince ve 12 haftalık testten sonra çeşitli değerlendirmeler yapıldı. Testlerin gerçekleştirilmesi ve ve verilerin analizi dahil tüm proje yaklaşık olarak 10 ay sürdü.

  Test sonrası değerlendirmeler iki şekilde yapıldı. Laboratuar cihazları kırışıklık derinliğini ve cildin pürüzlülüğünü (santimetrenin 2400’de 1’i kadar bir hassasiyetle) ölçebilecek yüksek teknolojili ptik sistemler kullanıyorlardı. Bu cihazlar ile çizgilerin en belirgin olduğu bölgelerde tarama yapıldı (göz ve ağız çevresi). Ayrıca testten önceki ve testten sonra çekilen binlerce fotoğraf üzerinde de detaylı incelemeler yapıldı.

  Enteresan bir biçimde hem makineler hem de araştırmacılar (istatistikçiler) aynı şeyi gördüler. Bayanların yüzlerindeki değişimler yarı yarıya idi –bunlar da temelde çok küçük ilerlemelerdi. Bazı ürünler bazı deneklerde aynı ürünü kullanan diğer deneklere oranla çok daha iyi sonuçlar verdi. Bu da açık bir biçimde her bayanın cildinin uygulanan ürünleri faklı bir şekilde absorbe ettiğini ve farklı reaksiyonlar verdiğini ortaya koyuyor.

  Consumer Reports dergisinin New York’taki proje editörü Nancy Metcalf araştırma konusunda şunları söylüyor;

  Genel olarak denekler test ettikleri ürünler konusunda pozitif düşünceler sergilediler. Ancak doğruyu söylemek gerekirse kullandığınız hiçbir ürün sizi 30 yaşındaymışsınız gibi gösteremeyecektir.

  Benim açımdan en enteresan olan ise Testin sonunda, genel toplamda en çok fayda sağlamış gözüken ürünün sadece Avrupa’da satılan Diadermine olması idi. Hem Avrupa hem de A.B.D’de satılan en faydalı ürün ise Olay Regenerist idi. Bu da cildiniz için çok uygun olacak muhteşem bir ürünü eczanelerde de bulabileceğiniz anlamına geliyor. Aslına bakarsanız, test sonuçlarına göre en üst sırada yer alan dört üründen ikisi hipermarket markalı ürünlerdi.

  Test sonuçlarına göre en az etkin olanlar ürünlerden birisi ise aynı zamanda en pahalısı olan La Prairie Cellular ürünü idi.

  Krem kullandığınızda, siz kendinizde göze çarpan bir değişiklik olsun ümidindesiniz ve arkadaşlarınızın size ve cildinize baktığında değişimi fark etmelerini bekliyorsunuz. Ancak kırışıklıklar sonuçta bir hastalık veya sağlık sorunu değiller, ve bunu böyle görmeniz bu bakış açısına sahip olmanız gerekiyor.

  Kırışıklıkları yok etmektense başlangıçta durdurmak ve ilerlemelerini engellemek çok daha basittir. Bize çalışmamızda yardımcı olan dermatologlardan birisi korumanın bir numaralı unsur olduğunu söyledi, yani labaratuarda aldığımız sonuçların yanında, makalemize ayrıca bir de kırışıklıklardan korunmak için yapılması gerekenler listesi ekledik.

  Dergi, bu önleyici önlemleri şöyle sıralıyor;

  • Güneş kremi kullanın: Tüm sene boyunca kullanın ve SPF’si yükske kremlerin daha iyi koruma sağladıklarını da unutmayın.

  • Yüzünüzü gölgede tutun: Bir şapka ve güneş gözlükleri yardımıyla yüzünüzü güneşten koruyun.

  • Bronzlaşma salonlarından ve solaryumlardan uzak durun: Sadece bronzlaşma spreylerini kullanın ancak üzerine mutlaka güneş kremi de uygulayın.

  • Siagarayı bırakın: Tütün cilde zaralı etkileri bakımından güneş ışığının hemen arkasından ikinic sırada gelmektedir.

  Evet Consumer Reports dergisinin bu önemli araştırmasının sonucu şöyle özetleyebiliriz,

  -Kremlerden çok fazla bir şey beklememizin yanlış olduğu
  - Kremin 30 ya da 250 $’lık (yani 50 YTL 400 YTL) olmasının yani fiyatının bir şey fark etmediği

  03 Şubat 2007, 15:051049
  Yorum Ekle

  Arkadaşına Gönder

  Yazıcıya Gönder
   
 2. 1 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : bakoxsx
 3. soytarxix

  soytarxix Deniz Anası :)) Üye

  Katılım:
  21 Ocak 2007
  Mesajlar:
  6.199
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Teşekkür ederim arkadaşım bilgileri bizimle paylaştığın için..
  eline sağlık
  a.s.
   
 4. 29 Nisan 2009
  Konu Sahibi : bakoxsx
 5. srplk

  srplk Aktif Üye Üye

  Katılım:
  7 Kasım 2008
  Mesajlar:
  38
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  88
  çok güzel bir yazı olmuş hani insan bazen duymak istediği ve inanmak istediği şeyler vardır ya kremlerin vaadettikleri de öyle şeyler işte inanmak istiyoruz ve ne olursa olsun bütçemizi de bazen aşıyoruz ben hep sibel turnagölün ne kullandığını merak etmişimdir 20 yaşında gibi duruyor
   
 6. 16 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : bakoxsx
 7. gulsehri

  gulsehri Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  759
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Valla burada okuyunca;normalde hic yuz vermedigim diedermane krem aldim bugun deneyecegim bakalim,insallah iyi gelir,cildim berbat durumda,helede biraz gunes cikmaya baslayinca leke derdide eklendi,arastirma sonuclari dogrudur insallah:))
   
 8. 12 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : bakoxsx
 9. deu_lolita

  deu_lolita Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  354
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  cok ilginç gerçekten:1shok:
   
 10. 13 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : bakoxsx
 11. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.435
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  PaylaŞımın ıÇın teŞekkÜrler para degıl kullanım,ıstıkrar pozıtıf dÜŞÜnce temel bakımlar onemlı
   
 12. 1 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : bakoxsx
 13. cansuyu55

  cansuyu55 gökkuşağı Pro Üye

  Katılım:
  7 Kasım 2008
  Mesajlar:
  73
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  88
  paylaşımın içi tşkkr ederim güzel bir yazı.emeğine sağlık.
   
 14. 10 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : bakoxsx
 15. Noa

  Noa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  659
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Çok faydalı bir yazı ben yıllardır bunu savnuyorum. Hangi kremi sürersem süreyim bir fark hissetmiyorum. Bütün arkadaşlarımsa özellikle pahalı ürünlerin daha iyi olduğunu savunuyordu artık ben de bir sorun var demeye başlamıştım.
   
 16. 10 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : bakoxsx
 17. Noa

  Noa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  659
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Bu arada diaderminin hangi ürününü test etmişler acaba
   
 18. 16 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : bakoxsx
 19. sevinctas

  sevinctas Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  397
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  108
  Her zaman söylenen şeyleri bilimsel kanıta dayandırmak bu olsa gerek :lepi:

  hep diyorum ticari kaygılar, insan sağlığının bir adım önüne geçti, herkes kendi ürününü övüyor, çünkü biz o ürünleri alınca onlar satıştan kar alıyorlar...

  Kişi kendi cildini iyi tanımalı. Doğru zamanda, doğru ürün ve uzman kontrolünde tabii :lepi: