Kromozom bozukluğu olanlar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve BOSTANCI34 tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

11 Mart 2010
    Konu Sahibi : BOSTANCI34
  1. BOSTANCI34

BOSTANCI34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşler merhaba ...

Ben 2007 yılının eylül ayında ve 2008 yılının ocak ayında iki başarısız mikroenj.denemem oldu. Görünüşte herşey normaldi. Ama emri.gelişimi yavaştı. Ve sonuş negatif. Uzun bir süre tekrar tüp bebeği düşünmedim. Bu sene şubat ayı başında umut tüp bebek merkezine giitik eşimle. Doktor bizden kromozom testi istedi. Testi yaptırdık. Ve bende 47 xxx(süper dişi )sendr. çıktı. Her 1000 kişide olurmuş ve malesef bende var. Internetten araştırdım. Ama benim normal gelişimimde böyle bozukluklar yoktu. 5,5 yaşında okula başladım .20 yaşında ünvr.mezun oldum.. Sonuşları dokdorumuza götürdük. Bize emr. Transferden önce genetik test yapılacağını söyledi. Ve sağlıklı olan emr. Gelişmesi gerekli....yani hiç ümidim yokkk :KK43:(((((( çok bııkın ve yılgın durumdayım. Bide üzerine şu yasa çıktı.... Tek emr. Zaten 2 senede yaptırmaya karar verebildim. Yaşım 30. Bilmiyorum...

2. 11 Mart 2010
  3. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım merhaba

öncelikle başarısız denemelerin için üzüldüm ama ümitsizliğe kapılma kesinlikle dermansız dert vermesin rabbim.genetik sorunla embriyolara pgt yapılıp hamile kalan arkadaşlarımız var burda.hatta bu ay pgt yapılıp tek embriyo trasferi ile gebe olan arkadaşımız var .benim eşimde de kromozom bozukluğu var ve şuan 17 haftalık ikizlerime hamileyim rabbimin izniyle.inşaallah rabbim hayırlısyla sağlıkla sanada nasip eder en kısa zamanda. sağlıcakla kal...

4. 11 Mart 2010
  5. BOSTANCI34

BOSTANCI34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    amin canım. inşallah. Allah sağlılı bir şekilde ikizlerini kucağına almayı nasip etsinnn

6. 21 Mayıs 2010
  7. sevgi_burak

sevgi_burak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim de kromozom bozukluğu var yaklaşık 3 senelik evliyim korunmasız olarak hiç hamile kalamadım benimki % 80 i 45 X - % 20 si 47 xxx süper dişi olarak geçiyor...mozoik turner sendromu dedi doktorum adetim düzenli ve yumurtam olduğu için imkansız değil dedi dr şükürler olsun... ilk tüp denememizi martta yaptırdık umut tüp bebekte 8 yumurta toplandı benden 3 tanesi döllendi ancak yapılan pgt de 2 tanesinde hastalık çıktığu için koymadılar ve tek embriyo oldu oda tutmadı malesef :KK43: Allah büyüktür umudunu kaybetme canım... bizleri fazla bekletmez Rabbim inşallahhh

Son düzenleme: 21 Mayıs 2010
  8. 27 Mart 2011
  9. anggel

anggel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    113
    merhaba bende 30 yaşındayım bendede aynı sorun var.yüz hücrenin 95inde 46xx,5inde 47xxx benimde 4 tane kaybım var.normal hamile kalıyorum fakat nafile.yarıca kanımda pıhtılaşma var.bende senin gibi çıldırmak üzereyim ve çok yoruldum.ve pgd yaptırmaya karar verdim başladım tedaviye bakalım ne olucak.sende pıhtılaşma varmı.bu nekadar zormuş okadar yıprandımki sinirlerim harap.

10. 21 Nisan 2011
  11. anggel

anggel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    113
    pgd yaptırdım ve olmadı 6 yumurtadan 2 si pgd ye girdi ve sonuç 45x turner sendromu......

12. 29 Mayıs 2012
  13. didisko

didisko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    anggel merhaba

durumundan bizleri haberdar edermisin, hamile kaldın mı?

benim de 8 haftalık düşüğümden sonra yapılan kromozom testimde 100 metafazdan 3ünde sorun çıktı, 45,x[1] :monozomi X, 47,xxx[1]: trizomi X, 48,xxxx[1], tetrazomi X.

Normal yolla gebe kalmayı deneyeceğim,

tecrübelerini paylaşır mısın..

14. 19 Kasım 2013
  15. sevinc

sevinc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb bendede kromozom bozukluğu çıktı dr dedi normal yollarda hamile kalırsan eğer 11 haftada bi tedavi varmış onu yapcaklarmış ama ona rahmende bebek sakat olabilirmiş tüp bebek yaparsam belki bi şansım olabilirmiş bozuk olan hücreyi ayırıp sağlamlarla yapıyorlarmış oda bi şansmış belik olabilirmiş bana yardımcı olursanız çok sevinirim hangi hastaneye gitcem hangi bölüme gitcem hiç bir şey bilmiyorum morelim çok bozuk :KK43: