Kromozomal bozukluk nedeniyle düşük yapanlar tecrübelerimizi paylaşalım

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve NURDVC tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : NURDVC
  1. NURDVC

NURDVC Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Ben iki defa tüp bebek yaptırdım ve ikisinde de hamile kaldım ancak ilkinide ikincisinide kaybettim ilkinde bize bir neden gösteremediler ancak ikinci gebeliğimde sonlandıktan sonra yapılan genetik araştırma da bebeğimde kromozom bozukluk çıktı ve bizdende tetkik yaptırmamız istendi ve nitekim bende kromozom bozukluk olduğu ortaya çıktı. Bu sayfayı açmamın nedeni belki birbirimizin tecrübelerinden faydalanır ve kendimize bir yol çizebiliriz.

2. 30 Temmuz 2009
  3. nzmyhn

nzmyhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım geçmiş olsun...Allah sabır versin...benimde negatif sonuçlarım var....bende yaptırıcam......ama hiç bir bilgim yok....

4. 2 Ağustos 2009
  5. UykucuSirine

UykucuSirine hasretinle yandı gönlümmm Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun..inşş en kısa zamanda yeniden anne olmayı nasip etsin mevlam

6. 2 Ağustos 2009
  7. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun bitanem konu hakkında hiç bi bilgim yok bitanem

8. 2 Ağustos 2009
  9. karamel86

karamel86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    nur sımdı ne olcak pgtylemı yapılcak acaba pekı canım bak bastan ısteseler ortaya cıkcaktı ve bu dusuklere uzulmuyecektın ben doktorlara bu yuzden kızıyom bende karyotıp analızı yaptırdım ınsallah bı sey cıkmaz

10. 2 Ağustos 2009
  11. zumrut8136

zumrut8136 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ebriyoya pgt denilen genetik analiz yapılıp sağlıklı emriyoları tespit edip onları transfer edecekler.

12. 2 Ağustos 2009
  13. hamet6774

hamet6774 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayni dertten muzdaribim yas 35 bi kizim var saglikli cok sükür birini kizimdan önce 6-7 si kizimdan sonra 7- 8 düsügüm var kromozon anomalisi bende var bizim carede önce de allahdan sonra pgt li tüp bebek kannda pihtilasma sorunu varmi yokmu ona baktiriyom simdi varmis hatta ama cokmu azmi bilmiyom bu genetik taninin günah olup oladiginitam bilmiyom hakkiyla ögrenmek isterdim bilmiyom valla öyle bekliyom allahim yardimcimiz olsun simdi asiri demir eksikligim var tabiki düsüklerden cok kayibi oldu bu yüzden carpinti nefes darligi olustu

14. 2 Ağustos 2009
  15. hiram06

hiram06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah sağlık versin cnm benim durumumda net değil ama düşük olursa bende kromozom testi yaptırcam bida yaşamak istemiyorum nerdeyse 7. haftaya gircem hala kalp atışı yok bebişimin

16. 3 Ağustos 2009
  17. kkeezzbbaann

kkeezzbbaann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende iki kere tüp bebek yaptırdım ikiside düşükle sonuçlandı.kalp atışı duyulmadı.boş gebelikmiş,krmozom testleri yapılması lazım .çok korkuyorum bişey çıkacak diye,genetik açıdan inceleyen en iyi hastane hangisi acabe 3.tüp bebeği hangi hastanede yaptırmamı tavsiye edersiniz.

18. 4 Ağustos 2009
  19. NURDVC

NURDVC Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Çok teşekkür ederim. Allah sanada sabır versin. İnşallah aynı acıları bir daha yaşamayız.a.s.