Kronik idrar yolları enfeksiyonu

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve NEFERTARi tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : NEFERTARi
 1. NEFERTARi

  NEFERTARi Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!! Pro Üye

  Katılım:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  704
  Beğenildi:
  155
  Ödül Puanları:
  113
  Yaklaşık 2 senedir bu illetle başetmeye çalışan biri olarak bu problemi yaşayanların neler çektiğini ancak yaşayanlar bilir diyorum:nazar:
  Antibiyotik,antiseptik ne varsa kullandım ama faydası yok. Şu anda bir antiseptiği sürekli kullanıyorum neredeyse şeker gibi ama bıraktığım anda yeniden başlıyor...
  Bende internette araştırıken bunu buldum ve uygulamaya karar verdim...
  Umarım hepimize faydası olur...Sevgilera.s.


  Sık sık idrar yolları enfeksiyonuna yakalanıyor, idrar yaparken yanma şikayetleriniz oluyor ve hekiminiz kronik idrar yolları teşhisi koymuş ise, mükemmel destekleyici bitkisel kür ile kronik idrar yolları enfeksiyonu şikayetinizi yenebilirsiniz. Bu bitkinin kullanım süresi yaklaşık 1.5 aydır. Bir kürlük miktar 1.5 ay kullanılır ve yaklaşık 75 g dır.

  Karnabahar, özellikle kronikleşmiş idrar yolları enfeksiyonlarında bilinen en etkili sebzedir. Sık sık idrar yolları enfeksiyonu çeken bayanların sayısı erkeklere göre çok daha fazladır. Almanya’da medikal forumlarda karnabahar kürünü önerdiğimde, kronik idrar yolları enfeksiyonlarını yıllardır çeken bayanlardan aldığım Email’ler beni çok mutlu etmiştir. İlk belirttikleri şey antibiyotik tedavilerinin artık kendilerine yardımcı olamadığı ve tekrar tekrar idrar yolları enfeksiyonlarına yakalandıkları idi. Kronik idrar yolları enfeksiyonlarına karşı destekleyici karnabahar kürünün nasıl kullanıla cağına dair uygulama şekli aşağıda verilmiştir. Kronik idrar yolları enfeksiyonuna karşı karnabahar kürü uygulanırken, bir miktar C-vitamini takviyesi yapmakta fayda vardır. Çünkü, alınan ilave C-vitamini idrarı asidik yapacağından idrar yolları enfeksiyonuna neden olan bakterilerin yok edilmelerinde yardımcı ve destekleyici rol oynayacaktır. İdrarın asidik olması demek, idrar yollarındaki bakterilerin çoğalmala rının (üremelerinin) önemli bir oranda yavaşlatılması, durdurulması veya engellen mesi anlamına gelir. C-vitamini, idrarı asidik yapıyormuş diyerek, aşırı miktarda kullanmayınız. Zaman zaman uygulanacak olan karnabahar kürü, özellikle kronik idrar yolları enfeksiyonu şikâyeti olanlar için mükemmel bir önleyici çözüm getirebilmektedir.

  Kür 1: Kronik idrar yolları enfeksiyonlarına karşı
  250 – 300 gram karnabahar yaklaşık 750 gram kaynamakta olan suya ilave edilir. Ağzı kapalı olarak 5-6 dakika hafif ateşte haşlanır. Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam (aç veya tok farketmez) içilir. Hergün taze olarak hazırlanır. Yedi gün müddetle devam edilir ve üç gün ara verilir. Üç gün aradan sonra tekrar yedi gün uygulanır ve tekrar üç gün ara verilir. Son olarak tekrar yedi gün uygulanır ve kür tamamlanmış olur. Karnabahar kürü toplam yirmibir günlük kürdür (üç günlük aralar hariç).
  Burada dikkat edilmesi gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharı da öğle veya akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz.

  Kür 2: Mide ülserine karşı tedavi edici kür
  Hafta 3 defa bir porsiyon çok az suda az haşlanmış karnabahar yemeyi rahatsızlık ortadan kalkana kadar alışkanlık haline getirmek gerekir. Tencerede kalan suyunu da tüketiniz. Bu kür uygulanırken çok az miktarda (porsiyon başına en fazla bir tatlı kaşığı) sıvı yağ kullanabilirsiniz.
  ALINTI
   
 2. 18 Aralık 2008
  Konu Sahibi : NEFERTARi
 3. yuliya

  yuliya d/e/n/g/e/s/i/z Üye

  Katılım:
  27 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  236
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  ilginçmiş ya bende sık sık idrar yolları enfeksiyonuna yakalanmıyorum artık antibiyotik içmekten karacigerlerim bitmek üzeredir bu kürü not aldım peki sen denedin mi canım nasıl iyi geldimi ?? ayrıca paylaştıgın için teşekürler a.s.:içelim:
   
 4. 23 Aralık 2008
  Konu Sahibi : NEFERTARi
 5. yabangxuxlxuxm

  yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  9.744
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  bende bayramdan önce gittim doktora ilaç verdi ama bu gün yine gittim tekrarladı..benimkide kronikleşti.kronik olanlara ışıklı ktatermi her neyse işte onla bakılıyormuş..at kuyruğu otuda iyiymiş..internetten bakın isterseniz..
   
 6. 2 Ocak 2009
  Konu Sahibi : NEFERTARi
 7. nestai

  nestai Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Aralık 2008
  Mesajlar:
  60
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  İdrar yolları enfeksiyonu için maydonoz kürü de çok iyi geliyor arkadaşlar. Bizzat denedim kendi üzerimde. Çok kronik sancılarımın olduğu bir dönemde beni acayip rahatlattı. Sabah öğle akşam 1'er bardak, 5 gün boyunca içiyorsunuz. Yalnız bir tavsiyede bulunacağım. Maydonozu kaynatınca yarım saat içinde tüketin. Bekletince iğrenç bir kokusu oluyor. Bi iğrenirseniz bidaha içemezsiniz. Kaynatın 3 dk kadar ve yarım saat içinde için. Acil şifalar dilerim...