Kronik ürtikere kesin tedavi yöntemi

Konusu 'Dermatoloji - Deri ve Cilt Hastalıkları' forumundadır ve sdseda tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sdseda
  1. sdseda

sdseda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    94
    Ödül Puanları:
    113
    ................

Son düzenleme: 27 Şubat 2012
  2. 29 Ekim 2010
  3. aygxuxl65

aygxuxl65 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    slm seda hanım.bendede kronikleşmiş ürtiker var ve hala tedavi görüyorum.antihistaminik haplar veriliyo habire.valla aynı dediğiniz gibi dalga geçiyorlar sanki insanla.minicik ve aynı etkide ilaçları verip duruyorlar.ilaçları p.tesi yazdırıp kullanacam.ölsemde öleyim artık ne yapayım.kaşınmaktan anam ağladı.inşallah işe yararlar.paylaşımın için çok teşekkür ederim.ne demişler damdan düşenin halinden bir tek damdan düşen anlar.

4. 4 Kasım 2010
  5. betus_g

betus_g beyazkuzum seviyorum seni Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    bende çok şükür kaşıntı olmuyor ama kızarıklık oluyor yüzümde özellikle çok kötü hissediyorum geçemedi şu yukardaki ilaçlar iyi gelirmiki?

6. 7 Kasım 2010
  7. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bahsettiğiniz ilaçları 6 aydır kullanıyorum. sanırım vücut alışdı şimdi ilacı da içsem kaşınıyorum. dünyada % 70 tedavisi olmayan bi hastalık insanlar kaşıntı işde diyip geçiyolar ama bu hastalığı yaşamayan bilemez. benim tahlil sonuçları temiz çıkdı sebeb bulanamıyo kendi kaderime kaldı artık iyileşmem nereye kadar ilaç kullanırım bilmiyorum

8. 12 Aralık 2010
  9. BEBEKKAFA

BEBEKKAFA Yağmur'umu bekliyorumm:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    öncelikle geçmiş olsun ama burdan ilaç ismi önermeniz doğru değil...
    doktor tavsiyesi olmadan bu tür ilaçlar kullanmak tehlikeli olabilir....

bana da bugün gittiğim özel hastanede ürtiker dedi dr ve 2 tane antihistemanik verdi...ama bende o google ürtiker yazınca çıkan resimlerdeki gibi kabarmalar olmuyor...sadece 1 kere yüzümde 1 kerede tüm vücudumda olmak üzere yaygın kızarıklık ve yoğun kaşıntı yaşadım....ek olarak kulak memelerinde şişme,2.cisinde ishalde vardı....

bu olaylardan sonra o şiddette olmasa da hafif hafif yüzümde kızarmalar kaşınmalar gıdıklanma gibi şeyler oluyor.....:KK43: inşallah geçer...

10. 25 Eylül 2013
  11. cix_girl_88

cix_girl_88 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Annem de ürtiker hastası ve 6 aydan fazladır bu hastalığı çekiyor artık kronikleşti onun ki:KK43: Doktor doktor gezdik kortizonlar vuruldu kaç kere ama geçmiyor:KK43: Yok mu bu hastalığın bir çaresi:KK43: O aynaya baktıkça kaşındıkça üzüldükçe sabah kalktığında yüzünde alerjiler çıktığında paramparça oluyorum. Üstelik ona bugün daha iyi alerjilerin diyerek yalan söylemek zorunda kalıyorum onu üzmemek için:KK43: Nolur bi çözüm bulan varsa paylaşsın.

12. 25 Temmuz 2014
  13. sosally

sosally Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de doktora gittiğimde alerjime ürtiker denildi ama bende ne şişme ne yüzümde çıkma ne kaşıntı vs. hiçbir şey yok sadece güneşe çıktığımda kırmızı lekeler oluşuyor çoğunu da güneş koruyucuyla engelledim sayılır ama arada bir yine çıkıyor. Bu nasıl ürtiker anlamadım yani? :44: