Kronik Vajinit Veya Servisit

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lale77 tarafından 25 Kasım 2011 başlatılmıştır.

25 Kasım 2011
    Konu Sahibi : lale77
  1. lale77

lale77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba hanımlar,aranızda kronik vajinit yada servisit olan,geçiren varmı?
    varsa nasıl tedavi oldunuz,neler yaşadınız?
    ve en önemlisi tekrarladımı?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.:KK34:

2. 25 Kasım 2011
  3. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    48
    2,5 senelik evliyim 2-3 kez vajinit geçirmişimdir...

Dr fitil vermişti ve de krem o sayede ve elma sirkeli suyla temizleyerek,her gün çamaşır ütüleyip değişerek geçmiştir.

Ama çok lanet bişey kendimden iğreniyorum kaşındıkça...

4. 25 Kasım 2011
  5. lale77

lale77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    iyi geceler niltt,evet çok rahatsız edici ve günlük hayatı olumsuz etkiliyor ben hala çekiyorum sürekli tekrarlıyor bıktım artık fitil vs kullanmaktan hijyene dikkat ederim beyaz pamuklu çamaşır kullanırım ütülerimde ama sorun bi türlü son bulmadı.
    elma sirkesimi bunu ilkkez duydum nasıl kullandığını anlatırmısın lütfen?
    dr mu tavsiye etti belki bi işe yarar.

6. 25 Kasım 2011
  7. 27yasemin

27yasemin Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    48
    Ya vajınıt nedır dıye baktım az evvel bendede bazı sorunlar varda acaba vajınıtmı dıye ıdrar yaparken cok canım yanıyorda ıdrar yolu enfeksıyonu sanıyordum acaba vajınıttemı varkı bende ya offffffffffff doktorada kackez gıttım anlamadı akıntı bırlesmede acı ve zaman zaman kan gelıyo evlendıgımden berı bole neler yaptım bıturlu gecmıyor son zamanlardada ıdrar yaparken cok yanma oluyor sıkısmısım gıbı ama aslında sıkısmadım kızlar banada bıcvp verın lutfen ıdrarda yanmanızda oluyomu nette ole bısey yazmıyodu ıdrar yanması dıye dıgerlerı mevcuttu ama

8. 25 Kasım 2011
  9. lale77

lale77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    iyi geceler yasemin,idrarda yanma deyince hemen aklıma idraryolu enfeksiyonu geldi bende hamileliğimin son ayında aynen söylediklerini yaşadım yanma ve sıkışıkmış hissi birde kesik kesik idrar yapma dr söyledim idrar tahlili yaptı tit diye bi tahlil ve enfeksiyon olduğu anlaşıldı antibiyotik kullandım geçti.vajinit sürekli akıntı bazen koku filan bu biraz farklı bişey.ayrıca ilişki sonrası kanama iyi bişi değil dr gitmelisin aynı sorun bendede oldu dr gittim geçen hafta smeer testi yapıldı sonuçları bekliyorum bu türşeylerihmale gelmez sana en doğru bilgiyi dr verir canım en iyisi en yakın zamanda dr git.

10. 25 Kasım 2011
  11. 27yasemin

27yasemin Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    48

12. 25 Kasım 2011
  13. 27yasemin

27yasemin Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    48
    Canım o tahlıl sonucunu ben merak ettım sımdı bendede aynısı oldu ya ondan acaba nasıl bı sonuc cıkıcak kanama evet normal degıl

14. 25 Kasım 2011
  15. 27yasemin

27yasemin Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    48
    Bazı kadınlarda cinsel ilişkiden hemen sonra veya ertesi Günü hiç beklenmedik bir şekilde kanama görülebilmektedir. Bu durumun en muhtemel nedeni rahim ağzında klamidya adı verilen bakterinin ve diğer bazı etkenlerin yarattığı rahim ağzı enfeksiyonlarıdır.
    Servisit olarak tanımlanan rahim ağzı enfeksiyonlarının tedavi edilmesi gereklidir. Tedavinin ihmali sonucunda rahim ağzı yaraları oluşmakta olup yaranın varlığı jinekolojik muayene ile kolayca tespit edilir.
    Adet dönemine denk düşen günlerde ilişki sonrası fark edilen kanamanın sebebi aslında henüz başlamakta olan ve daha vajina dışına kanın akmamasından dolayı anlaşılamayan normal adet dönemi de olabilir. Bu nedenle bu dönemde ara kanamanın hemen ardından âdetin başlayıp başlamadığı takip edilmelidir.
    Rahim ağzında Kanser öncüsü lezyonlar veya rahim ağzı kanseri ilişki sonrası kanama şeklinde belirti verebilirler. Bu nedenle ilişki sonrası kanama da ciddiye alınması gereken bir belirtidir.
    İlişki sonrası kanama şikâyeti ile başvuran hastalarda göz ile yapılan jinekolojik muayenede rahim ağzı temiz görülse bile pap smear olarak adlandırılan rahim ağzı kanseri tarama testi mutlaka yapılmalıdır.
    Menopoz döneminde östrojen hormonunun azalması vajina duvarında incelmeye ve kuruluğa neden olmaktadır. Vajinal atrofi olarak tanımlanan bu durum ilişki sonrasında görülen kanamaya yol açabilir. Atrofiye bağlı kanamalarda lokal östrojen tedavisi yeterli olmaktadır.
    Servikal polip olarak tanımlanan rahim ağzı poliplerinin varlığında da ilişki sonrası kanama görülür. Polipler iyi huylu olup et beni olarak bilinirler. Basit bir müdahale ile polipin alınması problemi çözer.

CANIM SIMDI ICIME BIR KURT DUSTU BENIM BI BAKTIMDA BU YAZIYI BULDUM

Son düzenleme: 25 Kasım 2011
  16. 25 Kasım 2011
  17. lale77

lale77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    27yasemin,aynı düşünceleri paylaşıyoruz sanırım.
    öncelikle yapmamız gereken kötü bişey olmadığını düşünüp olumlu düşünmek gerek (kötü kötüyü çağırır)
    sonra da doktora gidip gereken ne ise yaptırıp verilen tedaviye uymak sende içini ferah tut.
    ben ilaçlarımı kullanıyorum haftaya tekrar dr gidicem bakalım hayırlısı inşallah.
    bu arada senin çocuğun varmı?ben yeni doğum yaptım doğum yapınca rahim temizlenir derler ya ama yinede şikayetlerim var.

18. 25 Kasım 2011
  19. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    48
    Merhaba;

Elma sirkesini ılık suyla seyreltiyorum biraz wc ye çıktıktan sonra yıkıyorum.İşe yaradığını düşünüyorum.Benim vajinitimi de antibiyotikler tetikler genelde..

En son sistit için kullandığım antibiyotikler vajinite sebep oldu.Bu 2.kez başıma geliyor maalesef.Antibiyotiği kestikten sonra düzeldi çok şükür..