Kronik veya Genetik Rahatsızlığı Olan Anne Adaylarının Paylaşım Alanı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve murun84 tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

28 Ekim 2010
    Konu Sahibi : murun84
  1. murun84

murun84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    hanımlar bu başlık altında hamile kalmadan önce vücudumuzda olan ve hala devam eden rahatsızlıklarımızı ve onlarla hamilelik boyunca nasıl mücadele ettiğimizi edeceğimizi nelerle önlemler alıp en aza indirgediğimizi tartışalım paylaşalım..

örneğin ben kendimden başlayayım genetik kolesterol hastasıyım ve bu sayede canımın istediği bazı şeyler yediğim zaman kolesterolümüde etkileyebiliyor.. değerlerimin yüksek olduğunu öğrenediğimde çocuk düşündüğüm için ilaç tedavisine başlamadım ve doğal yöntemlerle rahatsızlıklarımı en aza indirdim sonrada hamile kaldım bu yöntemleri paylaşmak istiyorum..
    yağlı yemeyi kestim yaklaşık 6 ay boyunca (hamilelik nedeniyle yemek yapmaktan tiksinene kadar) tüm yemeklerimi zeytinyağı kullanarak yaptım
    ketçap mayonez fast food tarzı yiyecekler kebaplar cips kola vb'den kesinlikle uzak durdum
    bir dönem sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği tozu kullandım
    sonra burada rastladığım harika bir yöntemle tanışıp geceden bir bardak suya koyduğum 1 tam cevizin ertesi sabah suya bıraktığı yağını içtim ve cevizleri yedim
    meyve ve özellikle sebzeye ağırlığı fazlasıyla verdim neredeyse hergün sebze yemeği yapıyordum diyebilirim
    maydanoza limon sıkıp neredeyse her öğünümde masamda bulundurdum ve zevkle tükettim
    ve bunlar gibi bir çok yeme tarzı değişikliğiyle vücudumu düzene soktum yaklaşık 7-8 kilo verdim vücudumda kilo sandıklarım meğer fazla yağlarımmış :))
    55 kilo ile hamile kaldım halada dikkat ediyor olmama rağmen sucuk vb şarküteri ürünleri ve kolesterolüme etki eden maddeleri canım çektiğinde yiyorum ama sonucu ağır oluyor hamileliğinde etkisiyle kolesterolüm anında başıma vuruyor ve o gün gözlerimi açamıyorum bu da bebeğe etki etmesin diye yine çok çok dikkat etmeye başladım bu aralar sağlıklı bir hamilelik geçiriyorum şuana kadar dr bu şekilde söyledi ama yinede vücudumu dinleyip çağrılarına kulak veriyorum aksi takdirde rahatsızlığımın ani etkilerinden bebeğimin etkilenmesine göz yumamam

evet hanımlar benim gibi rahatsızlığı olup hamile kalan ilaçta kullanamayan anne adayları buradan soru ve paylaşımlarla bilgi dağarcığımızı genişletelim paylaşalım faydalanalım
    herkesin sağlıklı hamilelikler geçirmesi dileğimle...:nazar:

Son düzenleme: 28 Ekim 2010
  2. 29 Ekim 2010
  3. BenPeriKizi

BenPeriKizi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim hamileliklerimde olan bir hastaligim var:KK43:( guatr..hamile kalinca hemen hormonlarim düsüyo yani hipotroid oluyoo.buda bebek icin tehlikeli.bu yüzden hamileligim boyunca ilac kullanip hormonlari yükseltiyoruz.yaklasik 1 ay arayla kan tahlili yapiliyo ve ilacimin dozunda duruma göre ayarlama yapiyo. dogumumdan bir süre sonra ilaci kullanmaya devam ediyorum ve sonrasinda hersey normale dönüyo.herkesin saglikli hamilelikler gecirmesi dilegiyle..kaydirigubbakcemile2

4. 29 Ekim 2010
  5. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    çok şükür öyle çok çok kötüyüm diyeceğim bir rahatsızlığım yok ama bende genetik aileden gelen bir reflü var ve hamilelikte en çok ilk 3-4 ay boyunca mide bulantısı kusma ,hassasiyet ağrı ve tokluk hissi yaratıyor.sonraki aylarda karnımın büyümesiyle reflü oluyor ve ben mahvoluyorum sürekli asit asit..engellemek için standart reflü rahatsızlıgındaki doktorun önerilerini hamileliktede uyguluyorum ve mide yanmam fazla ise Gaviscon kullanıyorum ,hiç bir yan etkisi olmadıgından hamilelikte sakıncası yok..Rabbim herkese şifa versin..

6. 29 Ekim 2010
  7. murun84

murun84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    hepimize acil şifalar diliyorum hanımlar..
    sorunsuz sağlıklı hamilelikler geçiririz inş.
    skorpion ilaçla kontrol altına alınıyor olması çok güzel en azından problem yaşamıyorsundur çok fazla
    bayanscım senin işin bizden daha zor reflüyü bilirim eşimde de var ve tuttuğu zaman malesef kötü etkiliyo hele hamilelikte tabiki daha zordur ama okumuştum aileden kalma olmasa da ilerleyen aylarda büyüyen karnın mideye baskı yapması sonucu asitler yukarı kaçıp reflüye sebep oluyormuş zaten :KK43: yani her hamile bir reflü adayı aslında
    hepimize rahat hamilelik kolay doğumlar nasip etsin Rabbim :nazar: