Krtajdan ne kadar sre sonra adet olunur , olanlar paylaabilirlermi acaba ?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve asnil tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : asnil
  1. asnil

asnil içimin gülen yüzü... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kürtajdan ne kadar süre sonra adet olunur , olanlar paylaşabilirlermi acaba ? ben 25 gün önce kürtaj oldum ve 26.gün adet oldum. Kürtaj olmak zorunda kalan arkadaşlarım acaba sonrasında kaç gün sonra adet oldunuz, adetiniz kaç gün sürdü ve sonrasında bir problem yaşadınızmı ? Burdan birbirimizi bu konularda bilgilendirelim , çünkü ben normalde adet düzensizligi yaşayan biriyim ve hep 1,5 ayda bir olurdum doktorun dedigi ise kürtajdan 40-45 gün sonra olacagıydı benzer durumda olanların neler yaşadıklarını ve 26 gün sonra adet olmamın normal olup olmadıgını merak ediyorum , şimdiden ilginiz için teşekkür ederim:enbuyukkk:

2. 8 Ağustos 2009
  3. aysenur41

aysenur41 Hoşgeldin bebişim.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence normal canım.zaten doktorlar kürtajdan 1 ay sonra adet olursun diyorlar.hiç endişelenme.ben kürtajdan tam 2 ay sonra ilk adetimi olmuştum.ama çok endişelenmiştim.

4. 9 Ağustos 2009
  5. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    63
    bende sen gibi 26 günde oldum 2 gün sürdü endişelendim 2 gün az değilmi diye

6. 9 Ağustos 2009
  7. ozlem80

ozlem80 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kizlar doktorunuz iki gun olmasina bir sey dedi mi merak ettim ben de bekliyorum olmayi, ne aci gunler onceden olmayayim die beklerdim, sabir sabir...

8. 9 Ağustos 2009
  9. sebsin

sebsin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gayet normal hiç sorun yapma kendine o yumurtalıklarına bağlı bişey bnede kürtajdan sonra sadece 2 gün adet oldum ve bittim daha sonra normal regli zamanımda oldum bnece sorun yok .... çok kötü bir gündü allah birdaha yaşatmasın:KK43:(((((

10. 9 Ağustos 2009
  11. sebsin

sebsin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    UYARI.........:eğer kürtajdan sonra kanaman olmazsa bir anormallik vardır ozamna doktara gitmek gerekir yada kanaman durmazsa çünkü içimizde parça unutabiliyorlar kontrollerinizi mutlaka yaptırın arkdşlr.....

12. 10 Ağustos 2009
  13. dyd

dyd RABBİM SEN BİZİ KORU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende kürtaj oldum tam 1 ay sonra adet görmüştüm
    dr.um eğer olmazsan ilaç vericem demişti
    bence seninki normal

14. 10 Ağustos 2009
  15. EU2

EU2 Guest

Kızlar bende 22 gün önce kürtaj oldum.Geçen hafta Çarşamba gününe kadar kanamam geliyordu..Adet olmuş gibi.Şimdi kahverengi akıntım var;ama az.Doktorum ilaç verdi bana;çünkü ilk hafta inanılmaz bir kasık ağrısı çektik.Ondan sonra kanamam gelmeye başladı.Şuan kahverengi akıntı harici hiçbir şikayetim yok.40 güne kadar gelmemesi de normalmiş.Ara kanama olarakta 2 gün kanama sürüyormuş.Benim bile bu kadar uzun sürmesine rağmen kanamam telaşa kapılmadım.Çok fazla kanama olması ya da hiç kanama olmaması durumunda endişelen dedi doktorum bana..Hepimize geçmiş olsun ve Allah bir daha böyle birşey yaşatmasın arkadaşlar...

16. 10 Ağustos 2009
  17. asnil

asnil içimin gülen yüzü... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize çok geçmiş olsun arkadaşlar bilgi verdiginiz için çok teşekkür ederim sizlere.Adet oldum diye yazmıştım başta 26.günde ama birbucuk gün sonra adetim sona erdi yani pazargünü şu ana kadar kesildi hiç gelmedi ve şimdi yeniden başladı acaba buda normalmi arkadaşlar adetiniz sizinde kesik kesikmi olmuştu yoksa bundada bir tuaflık varmı .Ara kanama gibi değil normal adet gibi şimdide hafif kasık agrısı falanda ama yine birgün gelip kesilecekmi merak ediyorum

18. 10 Ağustos 2009
  19. EU2

EU2 Guest

Canım benim kürtaj olduktan tam 4 gün sonra kanamam oldu.Yaklaşık 1 hafta sürdü ve bitti.Daha sonrasında kramp şeklinde kasık ağrısı çektim..Doktora gittim,rahmim de kan parçaları vardı,rahimin atması gereken;ama atamıyormuş.Kan söktürücü ilaç verdi,içtim ve sonrasında yaklaşık 11 gün kanamam geldi.Perşembe günü kesilip,kahverengi akıntı gelmeye başladı.Gayet normal bunlar..

ıçin rahat olmazsa doktoruna git..Zaten kürtajdan 1 hafta sonra doktorun bakması gerek..Gittin mi sen doktoruna?