Kskanlk m? Yeni rendim...Ne illet bir eymi bu!

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Sensible tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Sensible
  1. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba kizlar,

Uzun zamandir düsündüm bu konuyu sizlerle paylasmayi ama bir türlü firsatim olmadi.
    Hayatimda ilk kez kiskancligi kücükken dayimin baska cocuklari sevmesiyle ögrenmistim.
    Dayimi cok sevdigim icin, herzaman benimle ilgilensin, hep beni sevsin istiyordum, baska cocuklari sevdigi zaman sinirlenip üzülüyordumkaydirigubbakcemile3

Sonra büyüdüm karsima biri cikti(nisanlim). Ve ben o kiskanclik duygusunu yeniden tatmaya basladim ama bu kez daha derin. Bu nisanlimla alakali bir durum degil, benim kendimle alakali birsey. Herhangi bir kizla ufak bi muhabbeti olsun cok kiskaniyorum, ve bu durumdan gercekten cok rahatsizim.

Akliniza dis görünüsümle alakali bir soru geliyorsa, güzel bir bayanim bunuda biliyorum, hatta nisanlimdan daha cekici oldugum söylenir. Kiskanclikla güzellik arasinda bir baglanti olusturanlar icin bunu izah etmek istedim, kendimi begenmis degilim yanlis anlasilmasin.

Acaba diyorum kendime olan özgüvenim mi az? Tanidiklarim, senin gibi güzel ve tahsilli baska biri olsaydi cok havali ve daha farkli olurdu, sen niye bu kadar cekingen ve geri adim duruyorsun diye soruyorlardi hala sorarlar bazen. Insanlarin icinde iyi bir yerim olmasina ragmen, kalabalikta hemen sIkIlip bunalan biriyim, utanacak insanlar utanmaz ama ben utaniyorum, sanirim özgüvenim cok az. Bu kiskanclik olayinida ona bagliyorum biraz.

Nisanlimda kiskanc oldugumu biliyor ama hic bir zaman onu sIk bogaz edip konusma yapma etme demedim, sadece bir kere oldu, oda tamam dedi zaten dahada olmadi. Bazen bana takiliyor sakadan, beni sinir etmek istiyor. Takilmalarini kafama takmiyorum, sonucta ona güveniyorum ama yinede seytan bir yerden kafama birseyler sokuyor bir sekilde. Biriyle konusunca, yada herhangi bir kiza rastgele baktiginda, (ki bilirsiniz yolda dogal olarak¨göz göze gelirsiniz insanlarla) ben hemen kiskaniyorum. Kalbim hizla carpiyor, elim ayagim bosaliyor birden, acaba psikolojik bir rahatsizlikmi nedir anlam veremedim.

Benim erkek kardesim benden 1 yas 8 ay kücük o dogdugunda bile hic kiskanmamisim, hayatim boyunca sadece dayimi kiskandim ve simdide nisanlimi kiskaniyorum.

Valla cok rahatsizim bu durumdan ve derhal kurtulmak istiyorum. Benim gibi olupta bana tavsiyeleri olan var mi? Cok acil kizlar..

öpüyorum hepinizi..

Son düzenleme: 25 Eylül 2009
  2. 25 Eylül 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    seven insanın kıskandığını hep savunmuşumdur..
    ha bu demek değildirki kıskanç olmayan sevmiyormu?hayır birazda yapı meselesi bu sanırım..
    ben de eşimi kıskanıyorum..özgüvenimde var şükürler olsun,güveniyorum da ama yapımla ilgili bir şey..
    sende de bu söz konusu.abartmadığın sürece sorun yaratmaz ilişkinizde.ama kısıtlama yoluna fazlaca gidersen mutlak suretle sorunlar olabilir aranızda..

4. 25 Eylül 2009
  5. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Benim erkek arkadaşımda senin gibi biriyle konuşsam,hemen bakışları değişiyor..Asosyal oldum çıktım zaten onun yüzünden.Fazla baskı iyi değildir,şahsen ben bunaldım yani..Akrabalık ilişkilerimi bil sorgular oldu..Canım baskı yapmıyorsan kıskanmanda sorun yok merak etme :).Ama şöylede bişey var, kendini rahatlata bilirsin düşün yanii herkes günde kaç kişiyle göz,göze geliyor..Normal bişey bu aynı şeyi sende yaşıyorsun,kafan eğik yürüyemezsin ya :KK66:

Valla ben kuaförden yeni çıkınca kıskanırdım ama öyle göz,göze gelme değil benimkinde hayatım..Zaten saç,baş yapılmış hafif kirli sakal kılığda düzgün olunca baştan aşağı süzmeye kadar gidiyor olayy..Ama elden ne gelir baksınlar bakmayala kalırlar diyorum artık..:) Ve gene o bunu bilmiyor..

Son düzenleme: 25 Eylül 2009
  6. 25 Eylül 2009
  7. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kıskançlığınızı içinizde yaşıyorsanız problem yok

zamanla bu duygunun yok olacağına inanıyorum ben

evliliğimin ilk yıllarında bendede aşırı bir kıskançlık vardı

zaman geçip bişiler oturduktan ve çocuklarım olduktan sonra

bunu yavaş yavaş yenmeye başladım

eskiden tek düşüncem tek uğraşım oydu oyüzden

şuan da kıskanırım fakat beni rahatsız edecek birşekilde değil

aşırısı size ve ona zarar verir bence

8. 25 Eylül 2009
  9. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    Off bende eşimi çok kıskanıorm . . . ona olan büyük aşkımdan mı bilmem. Onun bi kızla akraba veya arkadaş konştuğnu görsem deliye dönüyorum . kafayı yiyorum . ters ters bakınca anlıyr bozulduğumu .bazen kendime söz veriorum belli etmicem diorum ama olmuyor işte .. neden böleyim ben yahu :sinifsinif:

10. 25 Eylül 2009
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    passs

kelin ilacı olsa :lepi:

12. 25 Eylül 2009
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Ahhh birtanem...:1hug:
    Özgüven ile alakası yok inan bunun..
    Uzak olmanızın biraz etkisi de vardır..:sinifsinif:
    Şimdi sen merak ve heyecandasındır...
    Takma kafana,zamanla duygularını dizginleyemeyi öğreneceksin..Şeniz

14. 25 Eylül 2009
  15. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende çokkk kıskancımmmm çokkk bazen bayıltabiliyorum ama bende dizginleyemiyorum maalesef, ama özgüvenle alakalı değil, sevdiğim adamı paylaşamıyorum kimselerle ne yapayım yanii :asigim:

16. 25 Eylül 2009
  17. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bende çok kıskanıyorum. telefonunda bayan ismi bile görmeye tahammül edemiyorum. Ama inan bana herşeyin aşırısı zarar.. Sevmeninde ilgininde ilgisizliğinde herşeyin fazlası zarar. ınsan orta kararlı olması lazım. yoksa üzülmek durumunda kalırız.. Kıskan ama bunu ona çok fazla belli etme.. Hem çok üstüne düşersen kendini birşey sanar.. Erkeklerin huyudur çünkü :jeyyar:

18. 25 Eylül 2009
  19. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Aşırı kıskançlık kişinin kendisine de ilişkisine de büyük zarar veriyor.ınsanın o an elinde olmuyor bilirim ama yine de birazcık dizginlemeye çalış bence kendini ve kendi kendine telkinde bulun bu yaptığım gereksiz diye.Kendini dizginleye dizginleye zamanla alışırsın kıskanmamaya diye düşünüyorum.Umarım gönlünce olur herşey