Ktphane kedisi Deweyi okuyan oldu mu?

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve mulberry tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

21 Ocak 2009
    Konu Sahibi : mulberry
  1. mulberry

mulberry Çok şükür Allahım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bu kitabı çok merak ettim. Alıp okumak istiyorum. Aranızda hiç okuyan oldu mu acaba?

Dünyanın En Ünlü Kedisi Dewey'in Öyküsü

Yayınlandığı ilk günde dünyada rekor ilgi gören ve sıradışı öyküsüyle tüm dünyada insanları derinden etkileyen, yüreklerini ısıtan DEWEY şimdi Türk okuyucularıyla buluşuyor…DEWEY inanın sizin hayatınızı derinden etkileyecek.

Bir kedi sizin üzerinizde ne kadar etkide bulunabilir? Bir kedi kaç kişinin yaşantısını etkileyebilir? Terk edilmiş bir yavru kedi klasik bir Amerikan kasabasındaki küçük bir kütüphanede nasıl dünya çapında ünlü olur? Dewey'in büyüleyici öyküsünü okumadan bu sorulara yanıt veremezsiniz.Dewey'in öyküsü olası en kötü durumda başlıyor. Yalnızca birkaç haftalık yavru iken, yılın en soğuk gecesinde Spencer kasabası Halk Kütüphanesine sığınır. Kütüphane yöneticisi Vicki Myron ertesi sabah onu bulmuştur. Myron alkolik kocasından ayrılmış, göğüs kanseri olan çocuklu bir kadındır. Dewey onun ve personelin kalbini kazanmıştır ve yukarı doğrularak ve soğuktan neredeyse donmuş patisini kaldırarak onlara teşekkür edecektir. Sonraki on dokuz yıl boyunca Spencer halkı onun heyecanını, sıcakkanlılığını ve (bir kediye özgü) insancıllığını ve her şeyden önce en çok kimin ihtiyacı varsa onun yanına gitmesini sağlayan altıncı hissini yaşayacaktır. Onun ünü başka kasabalara ve ardından başka eyaletlere doğru artar ve sonunda tüm dünyaya ulaşır. Dewey yalnızca bir dosttan daha fazlasıdır; o genel olarak tarımla geçimini sağlayan bu kasabanın insanları için bir gurur kaynağı olmuştur.

2. 31 Ocak 2009
  3. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben çok güzel olduğunu duydum sipariş verdim gelince okucam ..

4. 10 Nisan 2009
  5. zemzeme

zemzeme Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Güzel bir kitap, az önce bitirdim, öneririm.

6. 1 Ağustos 2009
  7. prensesfb

prensesfb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    bende okudum ve kitabin sonuda gozyaslarimi tutamadim ve epeyce agladim

8. 1 Ağustos 2009
  9. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Dün akşam yorgun savaşçı nikli arkadaşım bu kitabı bana tavsiye etti körolmayasıca ızmit'te bulamadım kitabı:mymeka:

ınternetten aldım pazartesi gelir de hemen okurum umarım mafoldumben

10. 1 Ağustos 2009
  11. scallywag

scallywag catmania Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kedi delisi olarak aldım..ama çok gereksiz ayrıntılar var yaşadıkları yerlerle ilgili ve de bıktırıyor..biraz da balom köpüğü gibi bir kitap...amerikalılar da karaman yaratmaya bayılır ya...gözlerim çok doldu fazla ileri gidemedim ama iyi zaman geçirtir..

12. 1 Ağustos 2009
  13. prensesfb

prensesfb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    valla ben bitince epey agladim dayanamadim benimde pisim var insan cok kotu oluo valla

14. 5 Ağustos 2009
  15. flower84

flower84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de okudum.daha farklı olduğunu düşünüyordum.
    anlatımı akıcı ama nedense ne olumlu ne olumsuz düşünemiyorum.
    belki konusunu bilseydim okumazdım.kurgu felan sanmıştım ben.

16. 5 Ağustos 2009
  17. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Kitabı halen okuduğum için yorum yapmayacağım henüz ama şunu paylaşmak istedim. Kitapta bir bölümde Gary Roma isimli birinin gelip Dewey'in videosunu çektiğini anlatmış yazar. Yerimde dururmuyum araştırıp buldum :)

Puss in Books: Adventures of the Library Cat (1997)

Merak edenler belki vardır diye yazayım dedim. Bu kısa filmi bulup izlemem şart oldu.

18. 5 Ağustos 2009
  19. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    mirmirmirmir :nazar: :1shok: :uhm: alkisalkisalkis delikafadulden cokacimcoook .... şeklinde oldu kitabı okumam sanırım.

Halen kitabı okumakta olan bu topiğin takipçisi biri (navbahar) olduğundan detay yazmıyorum. Şahsen hoşlanmam bir kitap okurken can alıcı şeylerin söylenmesinden.

Özellikle kitabın giriş bölümü çok sıkıcı gelmişti... Belki başka bir kitap olsa öyle gelmezdi ama ben Dewey'e ulaşmak istediğim için laelaelaelaelae olmuştum.

Bir uyarı kitapta yer yer anlatım bozuklukları olacaktır (bir sonraki baskıda düzeltilmiş olabilir :Saruboceq:) Ancak bir kediseverseniz, ya da sevmeye adaysanız, sanırım benim gibi takıntılı bir tip olsanız bile (imla hataları vb) bir süre sonra görmezden gelebilirsiniz. Konunun içine girdikçe ... Ha belki de sonraki bölümlerde hata yoktu bu da olabilir:sm_confused:

Sadece Dewey'in konu olduğu bir kitap da olabilirdi belki ama o zaman Dewey'in etkilerini bu kadar iyi anlayamayabilirdik diye de düşünüyorum. O zamanlar yaşanılanları bilmeden sadece Dewey'in yaptıklarını okumak daha yüzeysel kalabilirdi, değil mi?

Ha tabii anlatım şekli daha akıcı olabilirdi diğer bölümlerin belki, ama Nevbahar'ın da dediği gibi belki de Türkçe'ye çevirisindedir sorun :sm_confused:

Şimdilik bu kadar yerimseniben