Ktym hem de ok

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve yagmurgul tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

4 Ekim 2009
    Konu Sahibi : yagmurgul
  1. yagmurgul

yagmurgul Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şu siğil eger genital bölgedeyse felaket birde rahim ağzı kanseri mikrobu taşıyormuş napcam şaşırdım bilen varsa anlatsın :sinifsinif:

2. 9 Ekim 2009
  3. HavvaEsen

HavvaEsen Havva/ ESRA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım geçmiş olsun demek istedim sadece. Bu konuda hiçbir fikrim yok. Allah yardımcın olsun

4. 9 Ekim 2009
  5. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım...benimde çok fazla bilgim yok..en iyisi bu konuda uzman bir dr git...

6. 12 Ekim 2009
  7. dyslexia

dyslexia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle geçmiş olsun. Daha önce bu konu ile ilgili açılan başlıklardan da fikir alabilirsiniz.

Ama sormuşsunuz ben de memnuniyetle cevaplarım.kaydirigubbakcemile3

Oluşan siğillere hpv virüsü neden oluyor bu virüs bir çeşit değildir, onlarca farklı alt tipi vardır. Kanser oluşma ihtimalini arttıranların daha az siğile neden olduğu bulunmuş, ama bu siğil varsa kanser olmayacağım demek değildir. Amaaaaaaa siğilim varsa kesin kanser olacağım diye de bir şey yoktur.
    kontrollerinize düzenli olarak devam eder tedavilerinizi aksatmazsanız, kanserli doku oluşmadan önce tespit etme yöntemleri mevcut (pap smear, kolposkopi...) böylelikle anestezi bile gerektirmeyen küçük operasyonlarla o korkulan kanser tablosundan korunursunuz.a.s.