Ku biti evimi sard yardm ltfen

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve benimo tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

30 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : benimo
  1. benimo

benimo Guest

kızlar cok kötüyüm 5 aydan beri balkonumda yuva var biri kalkmadan biri kurka yattı yuva bozmakta cok kötü oldugu için bozmadım neyse enson kurka yatan kus cocukları bazcık büyüdü ve balkonuma cıkamaz hale geldim heryeri bok götdü 2 gün içerisinde ve balkona cıkamıyoduk eşimle kuslar hertarafta geziyordu kapıyı bile acmıyodum neyse bi sabak kalktım kuslar yok kuslar yokken balkona cıktım elime eldiven gecirdim teli süpürgeyi hipoyu detarjanı aldım bi güzel bokları cıkardım bi güzel yerterini hipoyla kazıdım detarjanlar velen ama yuvayı bozmadım bakkonun tavanına kadar hipoladım mis gibi oldu tam paspasladım suyunu cektim acıl annemden telefon geldi şeker hastası annem hep ben ilgilenirim neyse o heycanla yatak odasına gitmişim elbiselerimi değiştirip cıkardıgım elbiseleride kardolaba komusum annemlere gittim baktım kasınıyorum annemde kasınıyo anne balkonu temizledim felan dedim iyi etmissin dedi aklımıza gelmedi bişey neyse o gün öyle gecti eve geldim banyoyo girim dedim artık nihayetinde sonra aktımki heryeri böcek ısırıgı gibi ama farklı böyle koyu renkte etbeni gibi allah korzun birsürü noktacık halla halla deyip endiselendim bende cok bakarım cildime artık aglıyorum bu ne diye güzelce bi banyo yaptım piling yaptım cıktım kremlendim sonra tekrar annemlere gittim kardolapdaki balkonu yıkadıgım elbiseden haberim yok arkadaslar nerye tekrar sabahına annemlere gittim ablamlarda gelmişti gösterdim annemin aklına kus biti geldi bende kasınmıstım dedi kus bitidir bu kesin dedi hemen aklıma cıkardıgım elbiseler geldi eve geldim ki evet kardolapta elbiseler şimdi tek benim bölümü cıkardım yıkanıyo yavas yavas ama hertarafa yayılmıstır gibi hissediyorum cok huzursuzum biraz önce oturuken bişey yürüyodu sanki üstümde iyice baktım minicik bişey geziniyo hemen öldürdüm ama bu evimi sardı bitler napıcam nolur yardım evi nasıl cıkara bilirim nasıl temizlerim allahım ya bildiğiniz bişey varsa bana deyin kızlar mafoldumben

2. 30 Ağustos 2009
  3. MeDuSa

MeDuSa Guest

Bence bi cilt doktoruna falan gibi kendiniz için ilaç yazabilir
    Yada eczaneden verirler birde eczaneye evin içindekileri gidermek için sprey falan varmı sorun
    Allah yardımcı olsun....

4. 30 Ağustos 2009
  5. minelne

minelne afffettt Allahımm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eczaneye danışın...

6. 30 Ağustos 2009
  7. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Sinek ve böcek kovucu spreyler herhalde işe yarar..

8. 30 Ağustos 2009
  9. benimo

benimo Guest

arkadaslar hepinize cok tesekkür ederim şimdi biilac aldık böcek ilacı eve siprey gibi sıktı eşim heryere balkonda oturuyoruz benim üstümede sık acı dedim eşime mafoldumben
    yarında cildiyeye gidicem fikirlerinizden karar kıldım saolun bi bit ilacımı verirler bit giderici vucut sampuanımı verirler bilemem mafoldumben
    suan bekleme asamasındayız buraları bisaate kadar içeri girer temizleriz bi güzelde içime siner insallah insalla bu dertten kurtulurum mafoldumben yuvayada sıktık birsürü 2 tüp sprey bitti insallah aklanırız

10. 30 Ağustos 2009
  11. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    gecmis olsun canim üzülme , tertemiz olur inszemuszemus
    ay bende böyle asalaklardan cok tiksinirim ya:sinifsinif:
    avatarinda da kus var-tatlicadiarzu-

12. 30 Ağustos 2009
  13. sermest

sermest hoşgeldin nazlı kelebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun canım böyle bit pire işleri çok sinir bozucu oluyor gerçekten
    kuşçulara petshoplarra da bır sor istersen
    kuşları korumak için spreyler oluyor
    bit pireye karşı belki onlarda zirai ilaç türü bişeyler önerirler

benim de evimi karıncalar bastı iki gündür
    ilaçlıyorum çamaşır suyuyla siliyorum öbek öbek tekrar çıkıyorlar
    birsürü ama anlamadım ki iki günde nerden türediler
    sanki evim göç kafilesinin yolu gibi oldu o kadar çoklar yani:KK43:
    var mı bana da bir tavsiye:sinifsinif:

14. 30 Ağustos 2009
  15. sudem.

sudem. sebebi hayatim yavrularim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    karincalar icin ozel bir sprey var canim. marketlerde sinek ilaclarinin oldugu bolumlerde. uzerinde yazar karinca icin diye..resmide var zaten kutuda..uc hafta kadar etkiliymis sanirim...yani slktigin yerde uc hafta kokusu kaliyor heralde.. benimde mutfagimda kuruyiyeceklerim , bulgur, pirinc , nane.susam ve hatta makarna ne varsa bocekleniyor..aldigim onca sey cope..bende kucuk paketlerde aliyorum artik . buyuk derin dondurucum var inanin pirincleri falan hep oraya koydum napimm..senağlama baska fikri olan varsa lutfen bana soylesin..

16. 30 Ağustos 2009
  17. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eczanelerde satılan K-Othrine diye toz bir ilaç var ,alıp suyla açıp evin her köşesine yapıyorsunuz,altı ay etkili diye biliyorum ,benim evimdede karınca çok oluyordu onu yapıyorum ,karınca böcek hiçbirşey olmuyor.. tavsiye ederim

18. 30 Ağustos 2009
  19. sermest

sermest hoşgeldin nazlı kelebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    o dediğin spreye benzer spreyimiz var zaten kenelere bile etkili kuvvetli bir ilaç
    ama o bile çözmedi gene çıkıyorlar kapı krişlerinden tahta aralarıklarından
    nerden geliyorlar çözemedim
    önceki senelerde ben de hep atıyordum kuru yiyecek makarna ne varsa
    sıca yerler buralar hamam böcüğü oluyordu berbat bişey bilirim
    en temizi dolapta yerin varsa buzdolabında saklamak
    ama ben o bahsettiğim ilaçla ayda bir evi ilaçlıyorum
    kurtuldum böceklerden bu sene sorun olmadı şükür
    o da marketlerde var beyaz bi şişe üzerinde kene resmi falan var hatta dene istersen
    bir de ben byük boy kilitli şeffaf kutular aldım yandan klipsli plastik kutular
    kuru gıdaların paketlerini onlarda saklıyorum
    klipslerini kapatınca hava da almıyor içine giremezler sanırım
    bu da bir çözüm olabilir sanırım