Kuaför hatası mı sizce??

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve Miss.BonJovi tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

2 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Miss.BonJovi
  1. Miss.BonJovi

Miss.BonJovi Keep The Faith! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar ben kendi saçlarımı palettenin yoğun renk açıcısı ile açmıştım sonra kumrala boyamıştım.Çok yakın bir arkadaşım beni görünce çok heveslendi onunda saçı koyu kestane boyalıydı. Yoğun ısrarı üzerine onada palette aldık ve rengini açtık kumral bir renk elde ettik :) sonra aradan iki hafta geçti tekrar açtık bayağ açık kumral oldu.ama aralarda bakırlıklar vardı.ertesi günü tekrardan açtık yani iki gün üstüste açıcı kullandık ama bir gram bile yıpranma olmadı çünkü hep bakım yaptı o günlerde saçlarına maşallah >.<
    bayağ açk bir renk oldu. sarı yapıcam yinede dedi yine iki hafta bekledik dedik en iyisi gidelim kuaföre tek seferde yapsın.

o gün geldi gittik kuaföre sonucunu bilseydik gider miydik :gitme:
    çok bilmiş kuaförümüz hemen oryali hazırladı sürdü dipten uca .sürdükten sonra saate bakmayı unuttu.neyse bekleyelim biz dedi iyice açana kadar.bu sırada arkadaşım kafam yanıyor çok yıkasak mı diyordu :1no2:
    kuaför normaldir o normaldir bekleticez daha dedi :bbo: bayağ bekletti ... sonra yıkadı baktım mısır püskülü gibiydi anladım o zaman saçlarının yandığını ama belli etmedim :S
    sonra koyu sarı boya sürdü yine bekletti.bu sefer arkadaşım deminkinden daha fazla yandığını söyledi işte bu kötüydü :1no2:

hemen kuaföre söledik şu durumda yanması normal midir diye.
    aa evet normaldir e demin açtık ya gözenekler açıldı tabi e şimdide boya sürdük yanar o kadar canım dedi bizde nerden bilelim hıı dedik :uhm:
    sonra yıkadı onuda ve sonuç.daha ellerken kopan saçlar tararken tutam tutam tarağa gelen saçlar... :1shok: kuaför uçlarındna keselim azcık birazcık sertleşmiş dedi ve kısacık kesti kızın saçlarını :eek:klava:

arkadaşım eve dönene kadar ağladı saçları omuzundaydı kesmeden.rengine mi üzülsün şekline mi kopmasna mı... bende onun kadar üzüldüm...

sizlere sorumuz şu sizce bu kimin hatası kuaförün mü yoksa bizim mi??
    biz düşündük kuaförün dedikçünkü kendisi boyamadan oryalin volümünü fazla sürelim ki açılsın dedi..

sizinde fikirlerinize ihtiyacımız olacak.gidip kapısına dayancaz kuaförün :çok üzgünüm:

(* bende saçlarımı kuaföre yaptırmayı düşünüyordum bundan sonra asla! -__-)

Son düzenleme: 2 Nisan 2010
  2. 2 Nisan 2010
  3. Miss.BonJovi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ve bu sabah farkettik kızcağızın ensesinde tam saçlarıın yanında yani kulak arkasında beze olmuş nohut tanesi kadar.diğer tarafndada var.. :bbo:keşke engel olsaydım ona mafoldumben

4. 2 Nisan 2010
  5. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    tabi ki kuaförün hatası canım yaa bak bende çok üzüldüm şimdi yazık yaa saç bi de bu başka bişeye benzemez ki
    bence gidin kuaföre sorun senden sonra böle oldu die gerçi sorsan ne olacak zaten olan olmuş bide o kadar
    kısa srede çok boyamış yaa saçlarına da yazık etmiş aslında o kadar sık boyamak bi de açıcı ile üstüste açmak kendi içinde zararlı geçmiş olsun arkadaşına başka bi kuaföre gitsin güzel bi bakım yaptırsın saçlarına
    sonra biraz dinlendirmeye bıraksın saçlarını bir ay kadar daha sonra yaptırır isediği renk

6. 2 Nisan 2010
  7. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    o zaman bi doktora gitsin canım yaa

8. 2 Nisan 2010
  9. asahcakir09

asahcakir09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı olayı bende yaşadım saçlarım ince telliydi ve gölge yaparız dedi hiç birşey olmaz dedi oturdum koltuğa aheste aheste yaparken bi tarafı zaten 45 dk de bitirdi diğer tarafı yapana kadar diğer tarafımda çok anma hissettiğimi söledim sonrada acele acele açtı ve tararken saçlarım diplerinden kopmaya başladı şok oldum sonra keselim biraz dedi ve resmen biçti bende çok ağlamıştım ve eve gidince tekrar boyamak zorunda kalmştım çünkü resmen beyazdı saçlarım o yüzden hiç üzülmeyin kuaför hatası canım ve sık sık bakım yapsın arkadaşın saçlarına

10. 2 Nisan 2010
  11. Miss.BonJovi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cevaplarınız için teşekkür ederim ikinizede.
    tahmin ediyorduk kuaför hatası olduğunu sizlerde öyle diyince iyice anladık artık... oryalden sonraki normal boyama sırasında yandığını sölemiştik belki hemen yıkasaydı saçları bu kadar yıpranmıcaktı mısır püskülü olmucaktı :1no2:
    şu kuaförleri anlamak zor saçlarımızı mahvetmek için birsürü para alıyorlar :kızgın:
    tabi ki iyi kuaförlerde vardr ama bizlere denk gelmiyor galiba =/

bol bol bakım yapıcaz arkadaşıma inşallah toparlanır saçı :sm_confused:

saolun tekrardan =]

12. 2 Nisan 2010
  13. prediletto

prediletto Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    üzüldüm canım yaa inşallah bi an önce düzelir. hakkaten soğudum şu kuaförlerden. biz evde boyayınca beğenmezler bi de :eek:lmaz:

14. 2 Nisan 2010
  15. asahcakir09

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu arada söle arkadaşına hergece yatmadan önce bir bardak mayalı süt içsin kuru maya koyacak sütün içinr 1 tatlı kaşığı sütüde ısıtsın biraz mayada keratin olduğu ve keratin oluşumunu hızlandırdığı için saçlarını toparlamasına yardımcı olur ve saçları içten daha çabuk beslenir

16. 2 Nisan 2010
  17. Miss.BonJovi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkürler hemen arayıp söledim ona artık ne varsa denicek bunuda denicekmiş =))
    mutlu oldu kız birazda olsa zemuszemus

bu mayalı sütü bende içsem mi acaba saçımda yıpranma yok gerçi ama besler daha fazla sırnaşık şey

18. 2 Nisan 2010
  19. asahcakir09

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    beslemezmi canım biz zaten bunu saçlarımız güçlendirmek uzatmak ve beslemek için içiyoruz evde uygulanan doğal saç kürlerine gir canım orada saçları uzamanyanlar buraya ya gir odra mayalı süt içenleri oku sende hemen içmeye başlayacaksın emin ol canım