Kuantum Düşünce üst nitelikli bir düşünme !!!

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ema1 tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  23 Ekim 2009
  Konu Sahibi : ema1
 1. ema1

  ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  19.446
  Beğenildi:
  7.385
  Ödül Puanları:
  238
  Kuantum Düşünce üst nitelikli bir düşünme biçimidir. Sıradan düşünce biçimleri kendisini tekrar eden, etkisiz ve sınırlı enerjilerdir. Değiştirme ve oluşturma güçleri yoktur. Daha çok vehim, kuruntu, başıboş hayaller biçiminde akar. Oysa Kuantum Düşünce derin düzeyde, atom altı alanda etkili olabilecek tarzda bir yaratıcı düşünme biçimidir.
  Özel bir bilinç düzeyine girerek, özel olarak kurgulanmış sözel ve imgesel oluşumları içerir.
  Bu düzeyde insan, kendi hayatının efendisi durumuna geçer.

  Kuantum Düşünce daha da ilerisi ortak zeka alanında işlem yapar. Bütün evreni tekamül ettiren enerjiyle işbirliğine girildiğinde siz bir "kişi" olmanın sınırlı olanaklarını aşar, "bütün" ün gücüne ulaşırsınız.
  O zaman da gücünüz tabii ki bütünün gücüne eşit olacaktır.

  Bu Teknik Pratik Olarak Hayatımıza Ne Gibi Yararlar Sağlar?

  Bizim gelişmemiz için gereken bütün araçlar: uygun iş, eş, yaşam alanı,ev, bedenimizin sağlığı bu yüksek frekanslı enerjiden nasibini alır.
  Siz, sınırlayıcı, engelleyici düşünce kalıplarınızı fark edip bunların yerine güçlendirici inançlarınızı koyduğunuzda hayatınız bu yeni inançlarınız doğrultusunda değişmeye başlayacaktır. Sizin için en uygun kişi, en uygun imkan,en uygun zamanda karşınıza çıkacaktır. Yapmanız gereken şey uzanıp onu almaktır.
  Doğuştan doğal olarak hakkınız olan mutluluğu, bereketi, bolluğu ve sevinci yaşamanıza imkan tanımış olursunuz.

  Kuantum Düşünce, sağlıklı ve güçlü bir beden için de uygun bir zemin hazırlar. Bizim düşünce ve kabullenişlerimiz direkt olarak bedene etki yapar. Bedenimiz aslında bir enerji okyanusundan başka bir şey değildir. Korku,kaygı,öfke, suçluluk duyguları bütün hücrelerimizin beslendiği enerjide azalmalar yol açar.

  Kuantum Düşünce Tekniği; kendimizi tanımaya, başkalarını anlamaya, evrensel sistemin işleyişini fark etmekten doğan bilgeliğe ulaştırarak beden enerjimizi de düzene sokar. Kişiler daha güçlü canlı ve güzel olurlar. Hayat misyonumuzu fark etmek ve ona adım adım ulaşmak yönündeki çabalarımızı destekler. Kendi içsel kodlamanızdaki yapmanız gereken işinizle ilgili ipuçlarını yakaladıkça adımlarınız hızlanır.

  Kuantum Düşünce kişiler arası iletişimin enderin boyutunu sunar bize. Ortak İnsanlık alanında gerçekleşen bu iletişim, derin ve etkili bir uzlaşma sağlar. Beden dili ve sözel iletişimden daha da öte Kuantum sal İletişimle düşüncelerimizin direkt muhataba ulaştığı bir yöntem geliştiririz.

  Kuantum Düşünce hayatımıza daha çok bolluk ve bereket çekmemizi de sağlar. Kendimizle ilgili derin içsel vizyonumuzu değiştirdikçe daha çok bolluk hayatımıza akmaya başlar. Genel anlamda zenginlik; sahip olduğumuz şeylerle ruhsal varlığımıza kattığımız değerler arasındaki dengeyi anlatır. Çok paraya sahip olmak tek başına zenginlik işareti olmayabilir. Önemli olan bu parayla ne yaptığınızdır. Daha çok kahkaha, daha çok dostluk, daha çok sevgi,
  daha çok deneyim ve daha çok hayır üretebiliyorsanız o zaman zenginsiniz demektir.
  Özetle Kuantum Düşünce Tekniği, yaşamın temel amacı olan sevinç duygusunu yüreğimizde hissetmemiz için bize imkanlar sunar.

  Kuantum Fiziğiyle Bu Düşünme Tekniğinin Bağlantısı Nedir?

  Kuantum fiziği, klasik anlamdaki fiziksel maddenin enerjiye dönüştüğü bir alana sokar bizi. O alanda artık atom altı parçacıklar, hızla hareket eden enerji parçacıklarından başka bir şey değildir.

  Daha da ötesi bu parçacıklar insan düşüncesinin yaydığı enerjiye yanıt verirler. Bu alanı gözlemleyen kişi ile gözlemlediği parçanın birbirinden bağımsız, kopuk şeyler olmadığı çıkar meydana. Düşünceyle enerji, gözlemleyenle gözlenen, iç ile dış, burası ve ötesi arasındaki ayırımlar kalkar.

  Heisenberg’ in belirsizlik alanı dediği bu alanı, gönderdiğimiz düşünce paketçikleri varlık katar. Belli hale getirir. Kuantum alanının bir noktasına yaptığımız etki bütünü etkiler aynı zamanda. Siz bir şey düşündüğünüzde bundan tüm alan etkilenir. Kuantum Fiziği, fizikle fizikötesinin birbirine karıştığı bir noktanın adıdır.

  Bu Teknikten Yararlanarak Hayatlarında Değişiklikler Yaratan Kişilerden Örnekler Verebilir Misiniz?

  Tabii ! Pek çok var. Çünkü kural hiç şaşmaz: Düşünceler hayatımızı oluşturur.

  En yakın bir örnek bir mimar hanımla ilgili. İşinde hiç memnun olmadığını söylemişti. Ona nasıl bir işte çalışırsa mutlu olacağını sordum, anlatmaya başladı. Bunları bir bir yazdık. Ciddi bir firmanın araştırma ve geliştirme departmanında çalışmak istiyordu. İmgesel olarak bilinçaltına kodladık. Ertesi hafta telefonla müjdeyi verdi. Tam da istediği bölümde iyi bir şirkette hafta başında işe başlıyordu.

  Buna benzer yüzlerce örnek var. Burada sorun sistemle ilgili değil. Kendilerine yüzde yüz yararlı olacak bu sistemi uygulamak için katılımcıları ikna etmekle ilgili. Belki de bu işe keyifli bir ikna çalışması diyebiliriz. Bir başka çarpıcı örnek de bir öğrenciyle ilgili. Üniversiteye hazırlık yapan bu gencin sınavla ilgili korku dolu düşünceleri vardı. Onunla bir çalışma yaptık. Binlerce kişi arasında o bir yıldız gibi parlıyordu. O kalabalık arasında fark edilmemesi mümkün değildi. Hayalinde sınavı kazanmış hatta üniversite diplomasını alıyor görmesini sağladık. Bu sınavın hayatının bir çok önemli günlerinden sadece biri olduğunu ama tek belirleyici olay olmadığını tespit ettik. Bütün bunlar zihin özel bir algılama düzeyindeyken gerçekleştirildi. Bu genç üçüncü kez sınava giriyordu ve artık dördüncü bir şansı yok gibi gözüküyordu. Tabii ki daha sonra onun sınavı kazandığına dair telefon aldım.

  Yine başka ilginç örnek tıp fakültesinde okuyan bir öğrenciyle ilgili. Arkadaşlarının ve rektörünün okulda yaptığı klüp çalışmalarını yeteri kadar desteklemediğinden şikayet etmişti yana yakıla. Ona göre okul rektörü tuhaf biriydi. Bir konuda görüş almak için odasına girdiğinde onun hiç yüzüne bakmıyor, tersliyor ve isteklerini görmezden geliyordu. Sonra bu gençle bir seminer programında özel bir çalışma yaptık. Bir hafta geçmeden yüzünde güller açarak beni ziyarete geldi. Kız arkadaşıyla sinemaya gitmişlerdi oradan geliyorlardı. Tuhaf şeyler olmuştu doğrusu. Rektör birden huy değiştirmişti. Karşılıklı oturup konuşmuşlar ve çok sıcak bir iletişim kurmuşlardı. Daha önce bir türlü yerine getirilmeyen okulun bilgisayar kulübüyle ilgili bir isteği daha o söylemeden rektör tarafından karşılanmıştı.

  Bu süreç nasıl işliyor?Yani nasıl oluyor da sizin yaptığınız bu çalışmadan Rektörün ve kız arkadaşın haberi oluyor?

  Güzel bir soru. Bizim bilinçaltı düzeyde oluşturduğumuz yeni bir program Birleşik Alanında bir etki yapar. Bu düzeyde zaman ve mekan farklı bir biçimde işler. Bu alanda her şey Şimdi ve Burada durumunu yansıtır. O yüzden düşünceler mucizevi sonuçlar doğurur. Alan bir tür bilgi okyanusu gibidir. Okyanusun bir damlasındaki değişim diğer tüm damlaları uyarır.

  Seminerler katılımcılarda kalıcı bir etki yaratıyor mu?

  Bu biraz da kişilerin konuya verdikleri önemle ilgili bir şey. Ama alışkanlık haline gelmiş, içselleştirilmiş bir davranış tabii ki kalıcı oluyor. Kuantum düşünce öğrenmeden çok yapmaya, bilmeden de ileri olmaya yönelik bir çalışmadır. İçsel olarak yaratılmış değişimler kalıcı olacaktır kuşkusuz. Kişi düşünceleri ve seçimleri ile hayatı arasındaki ilişkiyi gördükçe farkındalığını artırır. Böylece bilerek yaşamaya başlar. Böylece kendi hayatının efendisi olur.
  ----------------alıntıdır-----------
   
 2. 12 Ocak 2010
  Konu Sahibi : ema1
 3. AnlamadanDinlemeden

  AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

  Katılım:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  11.705
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  196
  teşekkürler
   
 4. 12 Ocak 2010
  Konu Sahibi : ema1
 5. sangs

  sangs good girl gone bad ;) Üye

  Katılım:
  25 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.136
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  cok guzel bı paylasım olmus canım cok dogru soluyosun.bende bı ornek vermk ıstıyorum;
  gecen sene okulda 2 arkadasım vardı cok guzel bı cıftlerdı sureklı guluyolar sureklı eglenıyolardı hayran olurdum onların ılıskılerıne ve hep boyle bı ılıskım olmasını hayal ederdım.hep aklımdan ınsallah bende sevgılımle boyle eglenırım bu kadar kahkahalı eglencelı bı ılıskım olur dıye gecırırdım.bunu bıkac ay boyunca nerdeyse onları her gordugumde aklımdan gecırdık ve yazın hayatıma mukemmel bı ınsan gırdı sımdı hayallerımdekı ılıskıyı yasıyorum allahıma cok sukur :Saruboceq: sureklı guluyoruz sureklı eglenıyoruz.ama o hayatıma gormeden once tum dusuncelerım bu yondeydı ve onu hayatıma cektım ınsallah herkes boyle guzel seyler yasar kaydirigubbakcemile2
   
 6. 13 Şubat 2010
  Konu Sahibi : ema1
 7. glamourous

  glamourous Guest

  arkadaşlar aranızda kuantum enerji alan varmı?
  seans olarak verenler varmış
   
 8. 13 Şubat 2010
  Konu Sahibi : ema1
 9. orchidea

  orchidea Yeni Üye Üye

  Katılım:
  10 Aralık 2008
  Mesajlar:
  4.414
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  0
  ben de bu düşünce tekniğini uygulamayı çok istiyorum ama yapı olarak çabuk yorulan biriyim.

  yani bir şeyi şiddet6le istesem ve örneğin bu ilk bir kaç ay içinde olmazsa işte bak yine olmadı diyip daha derin üzülmeye başlıyorum.

  bi de bu tekniği uygulamak için zaten sağlıklı olmak lazım... psikolojik olarak rahatsız biri zaten çok düşüncelerini kontrol edemez ve bu teknikte de başarılı olmama ihtimali tabi ki düşük olur....
   
 10. 16 Şubat 2010
  Konu Sahibi : ema1
 11. fatma18

  fatma18 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Aralık 2008
  Mesajlar:
  230
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  kesinlikle çok doğru..

  süper bir yazı..
   
 12. 23 Mart 2010
  Konu Sahibi : ema1
 13. aycasu28

  aycasu28 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Mart 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ben hayatım boyunca iş konusunda sansızlıklar yasadım hep tam benim istediğim iş dedim ama sonunda fazla iyi niyetli olmamdan dolayı olumsuzluklar yasadım.suansa işhayatı benim için sansızlık ve olumsuzluklardan ibaret bu düşüncemin degişmesini ve güzel bi işimin olmasını istiyorum bu teknikle yani kuantum tekniğiyle bunları degiştirmeme yardımcı olursanız sevinirim.
   
 14. 11 Haziran 2011
  Konu Sahibi : ema1
 15. gokcee1

  gokcee1 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2011
  Mesajlar:
  50
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  31
  önce kolay şeyler üzerinde eneyin mesela sürekli bi kelebek görmeyi isteyin gerçekten isterseniz bi iki gün içerisnde görürsünz..sonra yavaş yavaş artırın düşünccelerinizi
   
 16. 24 Haziran 2011
  Konu Sahibi : ema1
 17. wishpearl

  wishpearl :) Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  713
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  63
  Ben bu olumlu düşünme konusunda bir çok deneyim yaşadım. Benim önerim Rhonda Byrne - The Secret kitabını okumanız. Oldukça etkili oluyor. İnanarak isteyince insan bir çok şeyi başarıyor. :KK34::KK34::KK34:
   
 18. 24 Haziran 2011
  Konu Sahibi : ema1
 19. hawwaa

  hawwaa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  26
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  bu kştabı 5 kez okudum ben. ki yanı sıra bi sürü şey ama suan tedavim bitmedi. yaşadıklarım bu düşünceyle nasıl aşılır ki.
  herşey yabancılşmayla başladı. doktora gittim beyin haritası çektirdim beynim ön kısmı yavaş arka kısmı hızlıymmış. hızlı bi düşünce yapısınına sahipmişim.alın kısmım yavaşmış ve bağlantısı kopukmuş. ama bu benim yaşadıklarımı açıklıo mu bilmıorum. yabancılşmalarımı daha once de yazdığım gbi erkek arkadasıma bile hiç olmamıs hbi bakıorum. ben geçmişi bbugunki hayatıma taşıyamıyorum sanki. 2 gun başka bi yerde kalıyorum sanki orda kalmadan onceki yaşamım yok gbi. geliorum biliorum ama hissizim özlemıorum kmseyi sevmorum da. sanki 23 yaşındayım 23 yıldır hiç yaşamamısım gbi. biri gelse aslınse sen bu şehirde böle yaşıodun dese inanıcam. geçmişi htrlıorum ama bana ait gbi gelmıo. biri gelmiş hayatıı elimden almıs gtmıs. sevgilim vardı biliorum ama onda bos bos bakıorum sanki o deli gbi aşık kişi ben değilmişim gbi . annem babam desen cok sinrli davranıorum. bunların temelinde ne olabilir sadce bi yaklaşımda bulunmanızı rica edicem. tedavimi ztn oluorum.


  bu şimdi nasıl değişebilir ki. bu benim hayatımda nasıl etkileyip değiştirebilir. ben deli gbi alık olduum ve şimdi htrlamadıım kişiyi şimdi nasıl htrlıycam nasıl esksi olcaz