Küçük Banyo Nasıl Büyük Gösterilir?

Konusu 'Banyo Dekorasyonu' forumundadır ve Gezgingiz tarafından 5 Nisan 2013 başlatılmıştır.

  5 Nisan 2013
  Konu Sahibi : Gezgingiz
 1. Gezgingiz

  Gezgingiz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Ocak 2013
  Mesajlar:
  943
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  26
  Şunu kabul etmelisiniz ki, nasıl dekore ederseniz edin, küçük banyonuz gene de küçük bir banyo olarak kalacaktır. Ama biraz görsel sihir, ışık ve renk değişimi ile küçük banyonuzu şirin bir köşeye çevirebilirsiniz.

  Banyo çok özel bir alandır ama odayı daha büyük göstermek için yapılacak hile teorileri burası için de geçerlidir. Aynı boyda kalacak olsa bile aşağıdaki hilelerle daha büyükmüş gibi göstermek tamamen sizin elinizde.

  Sükûnet Renklerini Seçin

  Uçuk, yumuşak renk şemaları daha geniş bir alan hissi yaratırlar. Tabi gidin banyonuzu uçuk pembe yapın demiyoruz ama güçlü ve baskın koyu renklerden kaçınmanızı öneriyoruz. Bu gibi parlak renkleri aksesuarlarda ve havlularda kullanabilirsiniz. Pastel renkleri, nötr renkleri ve beyaz tonlarını arka planlarda kullanın. Bu gibi serinlik etkisi yaratan renkler banyonuza sükûnet getirir.

  İçeriyi Aydınlatın

  Tezgâhtan yer çalmadan değişik aydınlatma yöntemleri ile banyonuzu daha ferah gösterebilirsiniz. Düşük voltta spotlar belirli yerlerin üzerine tavana yerleştirilebilir. Tıpkı oturma odanızdaki gibi ufak bir masaüstü lambası da ortama sıcaklık katabilir. Banyonuzda dışarıya bakan bir pencere varsa iyice şanslısınız.

  Aynalarla Var Olan Alanı Yansıtın

  Eğer banyonuz kaldırabilirse, lavabonun üzerine daha büyük bir ayna taktırın. Ayna odadaki tüm ışığı, rengi ve deseni yansıtacak, dolayısıyla ikiye katlayacaktır. Bir kocaman ayna yerine irili ufaklı birçok ayna kullanarak da değişik bir görüntü elde edebilirsiniz.


  Yerlerin Açık Renk Olmasına Dikkat Edin

  Tıpkı duvarlar gibi, yer döşemelerinin rengi de odanın boyutunu değişik gösterir. Eğer açık renk döşendiyse banyonuz daha büyük görünür. Eğer yerleri değiştiremiyorsanız büyük ve açık renk bir kilim veya halı ile havayı değiştirebilirsiniz.
  Gözü Rahatsız Eden Her Türlü Görsel Engeli Kaldırın

  Banyo kapınız, dolap kapaklarınız ya da duşa kabininiz buğulu ya da buzlu cam ise derhal değiştirin. Her zaman düz cam kullanmaya dikkat edin. Eğer cam duşa kabin pahalı gelirse onun yerine pastel tonlarda bir banyo perdesi kullanın.


  Açık Renk Duvar Kâğıdı Kullanın

  Açık renk veya beyaz arka plana sahip duvar kâğıtları bir mekânı her zaman daha geniş gösterir. Beyazlı, uçuk sarılı ya da bejleri tercih edin.


  Tavanı Genişletin

  Duvarın tavanla birleştiği yere ince bir şerit desenli kâğıt kaplatırsanız tavan daha yüksek görünecektir.


  Tüm Döküntülerden Kurtulun

  Temi ve düzenli bir banyo her zaman, dağınık v bir sürü ıvır zıvırın olduğu bir banyodan daha ferah ve geniş görünecektir! Sadece gerekli olan şeyleri görünürde bırakın ve diğer her şeyi ortalıktan kaldırın. Dolap içleri için vakit ayırın ve misafirlerinizin dolapları açma ihtimaline karşı havlularınızı düzenlemeyi unutmayın.
   
 2. 18 Nisan 2013
  Konu Sahibi : Gezgingiz
 3. banyokusu

  banyokusu Üye Üye

  Katılım:
  17 Nisan 2013
  Mesajlar:
  3
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  mümkünse asma klozet ve gömme rezervuar kullanmak banyoda önemli bir hacmi bize geri kazandırır.

  kullanım kolaylığı açısından da çekmeceli yerine kapaklı lavabo dolapları dar banyolar için iiyi bir fikir :)
  lavabonun altında kalan hacmi her depolama alanı olarak kullanmak da önemli