Küçük gözleri olanlar için makyaj sitili

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve benbeyaz tarafından 5 Aralık 2006 başlatılmıştır.

5 Aralık 2006
    Konu Sahibi : benbeyaz
  1. benbeyaz

benbeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Catherine Zeta Jones denince akan sular duruyor. Peki güzel yıldız aslen küçük olan gözlerini nasıl büyük göstermeyi başarıyor?

Kaşlarınızı alırken, kaşın iç kısmını daha kalın bırakın. Bu, gözü çerçeveleyen bir kavis yaratır.
    Highlighter, yüzünüzün çevresine ışık veren bir illüzyon yaratır. Hightlighter kalemini kaş kavisinin altına ve alın boyunca sürün. Böylece bu bölge tümden aydınlanmış olur.
    Göz kapaklarınızın iç kısmına kırık beyaz bir far sürün ve ardından da tam beyaz bir farı göz pınarlarınızın olduğu kısma doğru sürün.
    Gözlerin belirginliği için kirpik çizgisine dikkat edin. Göz kapağınızı kaldırarak göz kalemini tam kirpik çizgisine uygulayın. Kalemi göz altlarınıza sürerken nokta nokta sürüp, sonra da bulaştırıp yayarak göz bölgesini genişletin.
    Rimel sürerken, dışa bakan kirpiklere özellikle dikkat edin ve burayı vurgulayın. Eğer isterseniz bu kısma takma kirpik de takabilirsiniz.
    Göz kalemini uygularken, gözün orta kısmını vurgulayarak daha yuvarlak bir görüntü de elde edebilirsiniz.Bu durumda gözün şeklini uzatmamış olursunuz ve bu nedenle de rimeli göz çevresine eşit şekilde uygularsanız çok daha iyi bir sonuç alırsınız.

2. 11 Ağustos 2007
  3. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaslar.benim gözlerim biraz küçük.makyajla büyütmke istiyorum. uzmanlar hep kalemi dışardan cekin diyorlar ama ben bunun faydasını görmedim.acaba baska yöntemi olan varmı

4. 11 Ağustos 2007
  5. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    benim gözlerimde çok küçük değil aslında fakat şiş gözlüyüm yani çok da büyük sayılmaz ama yine de çok büyük olmamasına rağmen dikkat çekici gözlerim var ve maklyajla daha da dikkat çekiyor..ben daha büyükm gözükmeleri için pek uğraşmıyorum aslında çünkü bana böylesi yakışıyor..fakat bazen denediğim ve gerçekten işe yarayan ve çok da güzel duran tiyolarım var..üst kirpiklerine rımel sürneden önce kirpik dibine siyah kalem çek..ama unutma üst göz kapağının içine ve sakın gözünün alt kısmının içinegözkalemi çekme özellikle de siyah..ama o kısma beyaz sürebilirsin müthiş etkisi var ve beyaz sürdükten sonrada alt kısma gözünün dışına far sür hafif ve alt kirpiklerinede bolca rımel sürmeyi unutma..inan süper oluyor..

6. 11 Ağustos 2007
  7. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım eyeliner ne acaba?

8. 11 Ağustos 2007
  9. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    ayyy çok şekersin ya maşallah ...:nazar:
    göz makyajın güzel olmuş gerçekten...daha belirgin ve etkili olmuş gözlerin..bu arada gözlerimiz benziyor sadece benim ki bira daha iri ama üst kısımlar sanırım ikimizinde aynı biraz şiş..ama sevdim bu makyajı, özelliklede kullandığın renkler güzel bordo gibi benimde gemelde kullandığım renkler yeşil ve bordo...yerimseniben

10. 11 Ağustos 2007
  11. istavrit

istavrit Guest

benim bildiğim de açıkrenk,simli far kullanırsan daha iri gözükür gözlerin ortaya çıkar,bir de gözünün içine beyaz kalem çekersen ve bol rimel sürersen farkı görürsün

12. 12 Ağustos 2007
  13. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben 2 yıldır neredeyse lens kullanıyorum mavi lens böyle yeşile dönük inan çok yakışıyor..ikimizinde gözlerimizin üst kısımları şiş ve gayet güzel duruyor..ayrıca gözlerin küçük olduğu için lens olduğu belli de olmaz...ben kullanıyorum ve göz yapımdan dolayı kimse lens olduğunu anlamıyor çok yakından bakmadıkça..bence dene eminim çok güzel yakışacaktır..

14. 12 Ağustos 2007
  15. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    aslında bende seviyorum gözlerimi benimkilerde kahverengi ama bende senin gibi çok seviyorum renkli gözü özelliklede yeşili.....

16. 12 Ağustos 2007
  17. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaslar ben resim mewsim bulamadım.nerden bakılıyokine :)

18. 12 Ağustos 2007
  19. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım artık göremezsin çünkü ezgip hemen kaldırdı resmi..yani birtek ben gördüm :)