Küçük Kadınlar - Star Tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve DilaNaz tarafından 10 Haziran 2008 başlatılmıştır.

10 Haziran 2008
    Konu Sahibi : DilaNaz
  1. DilaNaz

DilaNaz Körler sağırlar,birbirini ağırlar. Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    Küçük Kadınlar 1. Bölüm

Küçük Kadınlar başrollerinde Ekin Türkmen, Ali İl, Hande Soral, Fulya Zenginer, Elit İşcan, Burak Sağyaşar ve Selin Ilgar'ın yeni Kanal D dizisi olarak yeni yayın döneminde ekranlara geliyor. İşte merakla beklenen Küçük Kadınlar'ın 1. bölümü.

Hayat geçmek zorunda olduğumuz sınavlarla doludur. Bu sınavlar kimilerine “kolay” gelir… Sorunların çözümlerini bulmakta zorluk çekmezler… Adeta sorun çözümüyle birlikte gelir… Bunlar şanslı insanlardır. Bir de hayatları boyunca zor sınavları geçmek zorunda olanlar vardır. Onlar bir çok zorluğa göğüs germek, sırtlarına binen ağır yükleri biraz olsun hafifletmek için hayatları boyunca debelenip dururlar. Bunlar da şanssız insanlardır. Ama bu şanssız insanlar hayata daha bağlıdır… Daha bir tadını çıkartırlar mutlu günlerin. Çünkü mücadele bağlılığı, emek sevgiyi, baş etme gücünün farkında olmak da vefayı getirir. Bütün bu zor sınavlarda elimizi tutan, bize destek veren, hatta gerektiğinde bütün sorumluluğu yüklenen iyilik melekleri vardır etrafımızda… Yeryüzündeki meleklerimiz… Annemiz ve babamız… Hayatlarını , çocuklarının mutluluğuna vakfedenler... Hikayemiz yeryüzündeki iyilik meleklerini kaybettikten sonra birbirine kenetlenmiş beş kız kardeşin hikayesidir…

En büyüğü yirmi, en küçüğü altı yaşında olan beş kız kardeş… Anne babaları bu dünyadan göçüp gittikten sonra karşılaşacakları bütün sınavlarda el ele veren , birbirlerine kızsalar da küsseler de , bağırıp çağırsalar da karşılarına çıkan en zor sınavda bile tek bir yürek olan… Birbirlerinden farklı beş kız kardeş… Kardeşlerine hem anne hem baba olan, hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisi Elif (20), içi dışında, sırdaş, güçlü, “delidir ne yapsa yeridir” tanımının en iyi örneklerinden Armağan (17) - nam-ı diğer Armi - , okul derdiyle , sivilceleriyle , üç kuruş harçlıkla arkadaşlarına rezil olmadan onlara yetişme telaşıyla tam bir ergen Yeliz (15), yaşından büyük bir hastalıkla yaşayan, olgun, kitap okuma tutkusu olan, sorumluluk sahibi, anlayışlı Bilge (12) ve en küçük, en hassas, en sevimli, müzik tutkunu Cansu (6).

Anne babalarının bekçilik yaptığı köşkte kendilerine ayrılmış bölümde, her gün doğumunda, umutla, sevgiyle, ayakta kalma azmiyle güne “merhaba” diyecekler. Ne olursa olsun , pes etmeyecekler. Birbirleri için direnecekler. Başlarına gelecek her felaket onlara bir şeyler öğretecek. Daha güzel günler için hırslanacaklar , güçlenecekler…

Onlar Küçük Kadınlar. Onlar ne pahasına olursa olsun düşmemek için hayatla elele mücadele edecek , hep birlikte “büyüyecekler.”

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mart 2010
  2. 25 Haziran 2008
  3. womanly

womanly ╣→∑§Ł∑M←╠ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iki bölümdür izliyorum ben cok sevdim dizi hoşuma getti yane emeğine saglık cnm................hele o erkek gibi olan kısa hasta oldum ..............

4. 3 Temmuz 2008
  5. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Bende izliyorum başından beri etkileyici bi hikayesi var özellikle kardeşlerin küçük yaşta anne ve babalarının ölümü üzerine sorumluluk almaları falan etkileyici,biraz içimi sıkıyo bazen izlerken ama nihayetinde dizi işte,yaz dizisi için yinede kaliteli...

6. 3 Temmuz 2008
  7. wampirella_mk

wampirella_mk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ayy bende ilk bölümden beri isliom..4 bölüm oldu.. her bölümde ağlıom.. annemin hayatına çok yakın kısımları var.. hatırladıkça ağlıos hep birlikte.. çok etkileyici bi dizi gerçekten.. daha neler neler gelcekmiş onların başınaa.. çok kötü şeler gelcekmiş :KK43::KK43::KK43:

8. 3 Temmuz 2008
  9. SMY85

SMY85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu dizi küçük akdınlar kitabından uyarlanmış.O kitabı okuyanlar bilir gerçkten güzel eski bir kitap.Ama kızlar kitapta bu kadar sert ve agresif deillerdi.Burda ki özellikle büyük iki kız çok gereksiz yerde agresif davranıyorlar ama dediiniz gibi çok hoş kalitelı bir dizi olmuş.İnş sonradan diğer diziler gibi saçmalaşıp bozulmaz.Sıkılmadan izleriz bizde..:kahve:

10. 3 Temmuz 2008
  11. agirRoman

agirRoman Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ay benim icim bayildi. zaten hayatta can sikcak cok sey var bir de bu kadar bunalimli dizi agir geldi bana

12. 3 Temmuz 2008
  13. SMY85

SMY85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tüm diziler öyle zaten daha ilk bölümden ağlamaya başlıyolar !tatlicadiarzu

14. 3 Temmuz 2008
  15. agirRoman

agirRoman Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dogru soyluyorsun ama su ankiler arasinda bunalim konusunda zirvede

ben avrupa yakasi bazen kavak yelleri izliyorum arada yaprak dokumu ama yaprak dokumu bile her an her an bunalima sokmuyor ama onda da az entrika yok o ayri :)

yabanci diziler en iyisi

16. 4 Temmuz 2008
  17. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    ben kadroyu beğenmedim valla

18. 18 Temmuz 2008