Küçük Kara Balık

Konusu 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' forumundadır ve Elif tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  1 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.610
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438
  [​IMG]
  İyiyi ve doğruyu arayan 'Küçük Kara Balık' Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu'nda!

  Tarih:14 Mart - 30 Mayıs 2009Saat:11:15Yer:Profilo Alışveriş MerkeziŞehir:İstanbul Avrupa

  Bu yıl 22’nci yılını kutlayan ve bugüne dek yaklaşık 2 milyon 200 bin çocuğu tiyatro ile ücretsiz buluşturan Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, “Küçük Kara Balık” oyunu ile yeni sezona perdelerini açtı. İranlı ünlü yazar Samed Behrengi’nin aynı adlı öyküsünden sahneye konan oyun, kendisi küçük ama yaşam yolculuğundaki mücadelesi büyük bir balığı anlatıyor. Karşılaştığı yanlışları doğruya, kötüyü iyiye çevirmeye çalışan Küçük Kara Balık’ın sürprizlerle dolu, heyecanlı hikayesini çocuklar ilgiyle izliyor.
  Pınar, sunduğu sağlıklı, besleyici ürünlerinin yanı sıra gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine verdiği büyük önemi, değeri yansıtıyor. 22 yıldır aralıksız sürdürdüğü eğitici, öğretici ve eğlenceli oyunları ile Türkiye genelinde yaklaşık 2 milyon 200 bin çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan; bazı çocukları tiyatro ile ilk kez tanıştıran “Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu”, yeni sezona perdelerini muhteşem bir oyunla açıyor.

  Yazdığı öyküleriyle halkın dilinde ölümsüzleşen İranlı ünlü yazar Samed Behrengi’nin sevilen öyküsü “Küçük Kara Balık”dan yorumlanarak sahneye konan oyun; yaşam yolculuğunda kolay yolu değil, zor yolu seçmenin önemli ve değerli olduğunu aktarıyor. Karşılaştığı yanlışları doğruya, kötülükleri de iyiye çevirmeye çalışırken tüm bedelleri karşılamayı yüreklice göze alan “Küçük Kara Balık”ın sürprizlerle dolu heyecanlı öyküsü, çocuklara yaşam yolunda önemli öğretilerde bulunuyor.

  Yaşam içinde, kendi sınırlarını zorlamadan, bir şeyleri değiştirmeye çalışmadan yoluna devam edenlerle; bütün sınırları zorlayan, yaşamı yeniden sorgulayıp yorumlayarak daha iyiye ulaşmaya çalışanların arasındaki önemli farkı yaptıklarıyla ortaya koyan “Küçük Kara Balık”ın mücadelesi, çocuklara doğruya, iyiye ulaşmanın yollarını gösteriyor.

  Küçük Kara Balık
  Yazar: Samed Behrengi
  Uyarlayan-Yöneten: Nilbanu Engindeniz
  Yönetmen Yardımcısı: İlayda Arsoy
  Müzik:Cem İdiz
  Dekor - Kostüm: Malike Başkan
  Kareografi: Yasemin Gezgin
  Işık Tasarımı: Cafer Hekim
  Oyuncular: Fatih Ateş, Işık Yönt, Hayrullah Kazak, Dünya Sevinç Yazgan, Lara Aysal, Yeliz Ateş, Damla Ekin Tokel
  Yapımcı: Şakir Demirpehlivan

  Salon: Profilo Kültür Merkezi
  Tarihler: 14.03.2009-30.05.2009-11:KK15:00
  Her Cumartesi-Pazar Saat 11:15
  Telefon: Ayrıntılı bilgi: 0212 216 43 69
  Adres: Profilo Alışveriş Merkezi, Mecidiyeköy
  İlçe: Mecidiyeköy
  Ücret: Ücretsiz