Küçük Şeyler Star Tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve buzdevri tarafından 21 Aralık 2008 başlatılmıştır.

21 Aralık 2008
    Konu Sahibi : buzdevri
  1. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Prof. Dr. Üstün DÖKMEN ' in hazırlyıp sunduğu " KÜÇÜK ŞEYLER " programı ile ilgili paylaşımlarımızı yapabiliriz diye düşündüm... a.s.

“Küçük Şeyler” Hakkında

Sihirli formüller ve kolay haplar yok insan ilişkilerinde... Ama ‘daha iyiye’ ulaşmak her zaman mümkün ve bazen küçük çabalar bile hayatımızı geliştirmek için yeterli olabilir. Yaşamımıza daha iyi bir yön verme çabasında bazen bir uzmana ihtiyacımız olabilir. İşte konunun uzmanı ve usta bir söylevci olan psikolog Prof. Dr. Üstün Dökmen, sevecen ve içten ifadesiyle, yaşamakta olduğumuz sorunları açıklarken verdiği ilginç örneklerle, yaptığı küçük testlerle, katılımcılara oynattığı küçük oyunlarla kendine özgü nüktedan anlatımıyla, gündelik yaşamda gözden kaçırdığımız noktaları bizlerle paylaşmaya devam ediyor. Özgün tarzıyla kitleleri etkileme gücüne sahip Prof. Dr. Dökmen, stüdyodaki konuklarına konferans tarzındaki sunuşuyla sesleniyor. Dökmen’in anlatımına kısa filmler ve tiyatro sanatçıları skeçlerle destek oluyorlar.

2002 yılından bu yana 66 bölüm olarak yayınlanan Küçük Şeyler, yayınlandığı dönemde bir televizyon klasiği haline geldi. TRT’nin en saygın programlarından Üstün Dökmen’le Küçük Şeyler yeniden ekrana geliyor.

“Küçük Şeyler” in Amacı

Küçük Şeyler kimseyi kırmadan, suçlamadan, gündelik yaşamda, ailede, işyerinde karşılaşılan sorunları çözmemize yardımcı olan bilgileri ve deneyimleri izleyiciye ulaştırmayı amaçlıyor. Psikoloji alanındaki bilgiler kültürümüzden ögelerle bir arada sunuluyor.

Programda; dinleme, anlama, empati, ikilemler, öfkeyi bastırma, stresle baş etme, önyargılardan uzaklaşma, iyi iletişim kurma, korkuları yenme, tarih bilinci, evlilik sorunları, kişiliğin sürekli gelişimi, kendine güven ve saygı duyma gibi konular işleniyor.

Küçük Şeyler Pazar 13.30 da TRT 1 ' de...
    ..

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Ocak 2012
  2. 22 Aralık 2008
  3. derin55

derin55 şükürrrr yarabbiimm!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    henüz izlemedim ama izleyeceğim bilgilendirdiğin için teşekkürler...a.s.

4. 22 Aralık 2008
  5. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok güzel ve eğitici bir program. çoğumuzun bilmeden yaptığı hatalar, telafi etme yolları, çocuk eğitimi,kendimizi geliştirme, karşıdakini anlayabilme gibi bir çok konu hakkında görsel olarak bilgilendiriyor.
    toplumumuzun bu tür programlara ihtiyacı var.
    Prof. Dr. Üstün DÖKMEN'e teşekkürler

6. 22 Aralık 2008
  7. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Evet kesinlikle ihtiyacımız var ve bu programın anlatımı herkse uygun inşallahh herkse izler....

8. 22 Aralık 2008
  9. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    evet bence harika bir program kaliteli iletişim için gerekli
    eşimin üniversteden hocası üstün dökmen onunla beraber izliyoruz

10. 22 Aralık 2008
  11. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    programı yayın saatinde her zaman evde olmadığımdan düzenli talip edemiyorum maalesef. ama yıllardır aralıklı da olsa takip ederim.

başlığı görünce hemen tıkladım. Üstün Dökmen'in "Küçük şeyler" ve "küçük şeyler 2" şeklinde 2. si de var. bir de "ladesçi" adında bir kitabı var. başka kitapları da var hocanın ama ben bunları okuduğum için bunları tavsiye edebiliyorum. küçük şeyler programını izler gibi okuyorsunuz kitapları, çok şaşırtıcı. sanki üstün dökmen'in sesi kulaklarında gibi geliyor insana(tabii tv programlarını çok izlemiş, bu sese-anlatım şekline alışmışsanız).

bir de programın tekrar yayını oluyor mu acaba geceleri, bilen var mı arkadaşlar? niye böyle bir tembel cümlesi kurdum ki ben, aç trt'nin yayın akışını bak dimi:mymeka: :eek:

12. 23 Aralık 2008
  13. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben 3-4 yıl önce çok takip ederdim bu programı hoş skeçler de vardı

hala devam ettiğini bilmiyordum

eskiden cumartesi ve pazar günleri yayınlanırdı

yeniden izleyeceğim iyi ki okudum bu topiği

14. 23 Aralık 2008
  15. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

bu programla birlikte bu sitede paylaşacağımız şeylerde artacaktır ..bol bol konular üzerine tartışılabilir, konuşulabilir.... sevgiler...a.s.

16. 7 Mayıs 2009
  17. zeyno xan

zeyno xan ez welatım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    eskiden sürekli izlerdem ÜSTÜN DÜKMENİN bazı kitaplarınıda okudum ondan öğrendiğim çok şey var ama uzun zamandır izliyemedim hiç rastlamadımda sanırım yayından kaldırıldı
    yada başka kanala geçti

18. 2 Ocak 2012
  19. mamafih

mamafih kahrolsun bağzı şeyler Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    103
    Yarından itibaren hafta içi her gün saat 14.00 te star tvde :nazar:

Üstün Dökmen