Küçükken nelerden korkardınız ve bu korkularınızı yenmek için neler yaptınız?

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve BenSergu tarafından 21 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : BenSergu
  1. BenSergu

BenSergu SATRAB Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    Küçükken müzedeki hayalet çocuk korkularımın tümünü kapsamasına sebepti herşey vardı içinde karanlık,hayalet ,sesizlik,ölüm korkusu, karanlıkta arkadan usulca yaklaşmalar yani müzedeki hayaleti tek geçerim küçüklük korkularımda .
    birde köy ortamında anlatılan garip cinli perili hikayeler, köyümüzün eskiden bir mezarlık olduğu ve köyün bu mezarlığın üzerine kurulduğu ile başlayan hikayelerin ardı arkası kesilmez ve her gittiğimde mutlaka bu hikayeler tekrar tekrar anlatılır ne kadar kulaklarımı tıkasamda , yalvarıp ağlasamda zevk alırlar ve anlatırlar ama bende onları sabaha kadar uyutmayarak cezayı keserim :))
    ben karanlıktan doğa üstü yaratıklardan hala korkuyorum.benneyaptımki
    ve bu korkularımı ne kadar üstüne gitmeye çalışsamda yenemedim belki korkularını yenen arkadaşlar vardırfisfisfis

sahi siz küçükken korkarmıydınız öcüden:1shok::1shok::1shok:

2. 22 Temmuz 2007
  3. liliz

liliz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

bende kücüklügümden bu yana kranliktan, yilandan ve örümcekten asiri korkuyorum. Tv de bile bu hayvanalara bakamiyorum. evde görsem cigligi basiyorum. Esimle hayvanat bahcesine giderken bile anlasmali gidiyorum o bölüme girmek yok diye. Esim bu korkularimin üzerine gitmemi söylüyor ama ben kafayi yerim bunlarla ugrasirsam. :a015:senağlama

4. 22 Temmuz 2007
  5. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    karanlık korkumuz küçükken büyüklerimizin bizi özellikle korkutmak için söyledikleri şeylerden kaynaklanıyor bence .nasıl mı: akşam olmuş annemiz veya başka bir büyüğümüz yorgun bıkkın bizi uyutmaya çalışıyor,uyumak istemediğimizde uyu bak öcü gelir vs. diyor işte çocuk beyninde karanlığın korkulacak birşey olduğu yerleşti bile.hem biraz daha büyüdüğümüzde tüm gerilim ve korku filmlerinde en sinir bozan sahneler karanlıkta olanlardır.karanlıktan korkmayalımda ne yapalım.

6. 22 Temmuz 2007
  7. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    karanlık korkumu hala yenmiş değilim.33 yaşındayım ve eşim şehir dışında olduğunda lambayı açıp tv yi açıp sabaha karşı uyuyabiliyorum.yaşamımda çok büyük bir etkisi yok belki bu yüzden yenmeye çalışmadım yada çalışmak için pek birşey yapmadım.hem karanlıkta en küçük ses bile duyulabilir oluyor.

8. 23 Temmuz 2007
  9. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    birde sevdiklerimi kaybetme korkum var tabiii.unutmuşum yazmayı.ama allah sabrını veriyormuş.şimdilik düşünmemeyi yeğliyorum.ama bazen annemi,eşimi ablamı,kardeşimi,yeğenlerimi kaybetme düşüncesi geceleri aklıma geliyor.sanki kaybetmişim gibi acı çekiyorum hıçkıra hıçkıra ağlıyorum.

10. 31 Temmuz 2007
  11. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    aaa ama arkadaşım birtek korkan bizmiymişiz yaniii:)))a.s.

12. 31 Temmuz 2007
  13. YaprakDxoxkxuxmxux

YaprakDxoxkxuxmxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim çok ilginç ama toprağa basmaktan çok korkardım Annemde hep anlatır ayağım yere değdi mi kıyametleri koparırmışım. Yaşlı bir komşumuz da anneme kızmış bu çocuğu neden bu kadar korkutuyorsunuz die, almış beni kuma yatırmış ağlamaktan mosmor olmuşum. Ama kadının yaptığı işe yaradı ve bir daha beni kumların içinden çıkaramadılar:dance::Roflol:

14. 31 Temmuz 2007
  15. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bende herkes gibi karanlıktan korkardım hatta ablamla yataklarımız karşılıklıydı ben uyumadan önce biraz yanında yatardım sonra uyumama yakın kendi yatağıma geçerdim ama nasıl geçmek arada iki adımlık mesafe var ama ben ablamın elini tutardım ve yorganı üstüme çekene kadar da elimi bırakma diye sıkı sıkı tembihlerdim :)) ve çok garip bir korkum daha vardı şimdi bile hatırlarım şu bildiğiniz tavşan şeklinde balonlar vardı hala var mı onlardan bilemem ama ödüm kopardı.Evde girmemi yasakladıkları yere o balonu koyarlardı bende kokudan yaklaşamazdım.Şimdi ne karanlıktan ne de balondan korkum yok naniknanik ama hala üstüm açık yatamam bı sıcaklarda bile mutlaka üstümü örtmek isterim.

16. 31 Temmuz 2007
  17. edirneli

edirneli Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    308
    galiba en çok benim korkularım var ben en çok hamam böceğinden korkarım ama ne korkma o anda çıldırırım tüylerim diken diken olur korkunun ötesi bişey bu her türlü böcekten deliririm karanlığıda sevmem birde herkes gibi sevdiklerimi kaybetme korkusu aniden yanıma gelinmesinden ya galiba ben herşeyden korkarım yılan ve fareden korkmam ama 1.5 metrelik yılanın derisini yüzmüştük kaynımla ilginç değilmi küçük bi böcekten deliren ben yılandan korkmam herkese korkusuz günler

18. 1 Ağustos 2007
  19. tarihçi

tarihçi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    karanlıktan korkardım fakat şimdi aydınlık olunca uyuyamıyorum sanırım kendiliğinden geçtikafamçokkarıştı