Kükürtlü sabunu faydaları

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve Elif tarafından 15 Mart 2010 başlatılmıştır.

15 Mart 2010
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.192
    Ödül Puanları:
    438
    Kulaktan dolma biliglerle asla kullanmayın kükürtlü sabunu, çünkü sizin cildiniz kükürtlü sabunu kullanmaya el verişli olmayabilir.

Eğer ki cildiniz çok yağlı ise ve bu yağ sorunundan dolayı sürekli sivilcelerle uğraşıyorsanız kükürtlü sabun sizin için uygundur. Sivilcelerinizi düzenli bir kullanım sonucunda kurutur ve günü gelir yok eder.

Antiseptik fungusit parazitisid etkilidir.

Ayrıca keratolitik etkisi de vardır.

Akne vulgaris rozase seboreik dermatitte özellikle kullanılır.

Ciltteki ölü tabakayı soyarak zararlı organizmaların ciltten arındırılmasında ve pürüzsüz bir cildin oluşmasına yardımcı olur.

Eczanelerde çok rahatlıkla bulacağınız kükürtlü sabunun bir çok markası vardır. Normal değerlere sahip bir kükürtlü sabunun kokusunu beğenmiyor olabilir siniz, eğer ki hem cildimin uygun bakımını yapsın, hemde güzel koksun diyorsanız şayet, size önereceğim ”Moos” marka kükürtlü sabundur.

Kükürtlü sabun yağlı saçlarada iyi geliyor diye biliyorum ama, siz hem cildiniz için, hem de saçınız için, uygulama öncesi kesinlikle dokdorunuza danışın.

Unutmadan şunu da belirteyim; kükürtlü sabunu gümüş takılarınızdan uzak tutun, çünkü karartıyor…

2. 17 Mart 2010
  3. missie

missie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm;
    ben otacının cam katranlı kükürtlü sabununu kullanmaya basladım. yaklasık 2-3 hafta oluyor ama yüzümdeki sivilceler cogaldı sanki :KK43: acaba bu tarz sabunların tedavi sırasında cildi önce kusturma özelliği olabilirmi? yoksa doktora gitmeyi düşünüorum artık senağlama

4. 18 Mart 2010
  5. apranxx

apranxx Rabbime emanet Pro Üye

Beğenildi:
    4.832
    Ödül Puanları:
    163
    benim yüzümde de hala sivilceler çıkıyooor.31 yaşındayım:KK43:(kükürtlü sabunu yıllardır duyuyorum ama hiç kullanmadım.fiyatı ne kadar acaba?bir de her adet bitiminde yüzümde koccaman nerdeyse yeşil mercimek kadar (görme engelliler için)sivilce çıkıyor.15 günde öylece duruyor yapay ben gibi,iltihaplı.çok yağlı bir yüzüm var.şaka gibi ama vücudum da bir o kadar kuru.gözeneklerde büyük büyük.umutsuz vakayım galibamafoldumben

6. 18 Mart 2010
  7. babyface27

babyface27 makyajguncem.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    koza marka kullanıorum siwilcelerimi birtek o götürüor diğer sabunlar siwilce yapıo bende

8. 20 Mart 2010
  9. missie

missie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben otacının camkatranlı kükürtlü sabununu kullanıyorum fıyatıda uygun 3,5 tl falandı galiba

10. 12 Nisan 2010
  11. suLt

suLt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sabah kalktığımda bütün sinir sistemim alt üst oldu yüzümdeki sivilceleri görünce sabahtan beri bi çözüm bulmaya çalışıyorum doktora gittiğim halde yüzümdeki sivilceler geçmemişti kükürtlü sabunu çok duydum kullanan bi çok tanıdğımda var ama hiç cesaret edipte denememiştim ama öğle arasında çıktığımda ilk işim bi tane alıp iş yerine gelip denemek olucak, ama kullandığım zaman cildimi kurutucaksa önerebiliceğiniz bi nemlendirici varmıdır ? :-)

12. 15 Nisan 2010
  13. missie

missie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben kısa süre önce doktora gittim ve bana nilere limonlu sabun önerdi aknefug ve sivex kullanıyorum ve yüzümü nilera limonlu sabunla yıkıyorum faydasını görüyorum yavas yavas

14. 15 Nisan 2010
  15. shekerkizcandy

shekerkizcandy Mutlu♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Sivilce nedir pek bilmem.Ama bir ara yanaklarımda çıkmıştı,kükürtlü sabun iyi gelir diye duymuştum.Kullandım ama ben de işe yaramadı.gamyoncuiremsuSonra kendiliğinden geçtiler.Markasını hatırlamıyorum,eczaneden almıştım...

16. 15 Nisan 2010
  17. biromurluk

biromurluk biricigim Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bende kullandım kızlar bi faydası görmedim maalesef aksine cildimi kuruttu cildim pul pul oldu pudra süremez oldum.bırakınca geçti pullanmalar

18. 15 Nisan 2010
  19. rebele

rebele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende de pullanma yapmıştı. Kullanamadım.