Kulağında Nabız sesi duyanlar, lütfen bakar mısınız?

Konusu 'K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz' forumundadır ve acigul tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

30 Nisan 2009
    Konu Sahibi : acigul
  1. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır kulağımda nabız sesi duyuyorum.:sm_confused: 5 sene önce dr.a gittim kulak emarı çekildi bişi çıkmadı ama geçmedide bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yazsın. tekrar gideceğim doktora iyice çoğaldı.

2. 30 Nisan 2009
  3. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    valla ben bu sesi gece yattığım zaman çok net duyuyorum.bunun bir sorun olacağı hiç aklıma gelmedi.benim kalp ritmim yüksek doktorada gittim her şey normal bir sorun yok.endişelenmeyin sorun olacağını sanmam.bende de var ve çok net tık tık duyuyorum sesini.makineye bağlıymışım gibi.

4. 30 Nisan 2009
  5. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86

valla öyle bir atıyoki kulağımda gece uyuyamıyorum. internette araştırdım atar damarın genişlemesinden olurmuş. birde guatr olanlarda yani tiroid bozukluklarında ama 5 sene önce bişi çıkmamıştı gün boyu tık tık tık gıcık oluyorum artık valla. ne yapacağımı bilmiyorum:sm_confused:

6. 9 Temmuz 2009
  7. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    güzelim 5 sene olmuş bence tekrar gidip guatrına baktır.sadece gece yatarken oluyorsa bendede var herkeste vardır kulağının üsütne yatma ses kesilir :lepi:

8. 18 Kasım 2011
  9. thechemist

thechemist yeppa Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    43
    gerçekten kulagın üstüne yatınca geçse keşke :) ama geçmio..

10. 25 Ocak 2012
  11. barerse

barerse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Ben de son birkaç senedir aynen dediğin gibi sol kulağımda kalbimin sesini dinliyorum özellikle sessizlikte çok rahatsız ediyor birkaç doktora gittim işitme testi yaptırdım herşey normal çıktı sonra doktorun söylediği bir şeyden bunun sebebinin boynumun sol tarafındaki damardan kaynaklandığını farkettim boynumu sola çevirdiğimde boynumdaki kas sıkıştığı için ses kesiliyor ya da elimle damara bastırdığımda da kesiliyor tekrar bırakınca yine oluyor tabii başka da bir çaresi olduğunu sanmıyorum ama bir de kalp-damar hastalıkları ile ilgili bir doktora gitmeyi düşünüyorum ama geçeceği konusunda pek de bir ümidim yok bununla yaşamaya alışmak zorundayız sanırım umarım yardımcı olabilmişimdir

12. 26 Ocak 2012
  13. pegasus89

pegasus89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Sanki benimde sorunum böyle ben nabızı değilde kendi sesimi duyuyorum kulağımda hani esnerken konuşursanız kulağınızda duyarsınız ya sesinizi işte bu esnemediğim halde de oluyor zaman zaman. Genelde sağ kulağımda ve bende kafamı yastığa koyduğum zaman veya kafamı sağa yasladığım zaman geçiyor acaba sizin dediğiniz gibi damardamı bir sorun var. Heycanlandım bir an çünkü benim sorunuma yakın bir sorun bu

14. 26 Ocak 2012
  15. mahlep

mahlep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    konu sahibi arkadas yazalı cok olmus ama ben yazmak istedim yine de. bu nabız atması durumu bende de var, bazan cok artıyor, sağ kulagımda. bir de yine sağ kulagımda donem donem acayip bir doluluk hissi ve basınç hissediyorum, tarif etmek de zor, mesela duduklu tencerede bişey pişiyo, ondan buhar cıkarken ses oluyo ya o sırada sanki tencere kulagımın (kafamın değil) içindeymiş gibi feci bir duygu yasıyorum. ben dr a gidemedim henuz, ancak intenetten biraz arastırdım, nabız atması olayı troid bozuklugu ve tansiyondan olabilir deniyor. ben kendi adıma diger belirtileri de dikkate alarak (basınc hissi, sık basagrısı vs) tansiyon olma ihtimalini daha yuksek goruyorum ama ilk fırsatta gitmem gerek benim de. ama burada saglık sistemi oyle yavas ki, dr a gitmek cok zor geliyor.

16. 8 Şubat 2012
  17. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    yorumları yeni gördüm arkadaşlar. bacaklarımdaki uyuşmalardan dolayı etraftakilerin tavsiyesiyle kalp damar polikliniğine gittim. eko ve ekg falan çekindiğimde doktor bana kalbimin normalden hızlı attını söyledi heyecan yaptığımı düşünerek bide holter takalım dedi. holter 1 gün kaldı üzerimde. sonuç olarak kalbim normal atması gerekenden hızlı atıyormuş ama şuan tedavilik bişi yok dedi. yani nabız sesinide bu yüzden duyduğum kesinleşti. bu aralar yine çok fazla oluyor tekrar gitmeyi düşünüyorum. eğer kulağınızdan mr vs. çekildide sonuç alamadıysanız kardiyolojiye gidin. bacak uyuşmalarımda b12 eksikliğindenmişşimdi 3 ayda bir iğne oluyorum.

Marjinaly bunu beğendi.
  18. 22 Kasım 2012
  19. zynp_krk

zynp_krk Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    gerçi konu açılalı çok zaman olmuş ama kulakta nabız sesini duymak çok sinir bozucu..sırf onun için doktora gittim,derdimi anlattım kulaklarıma baktı iltihap var dedi yıkadı,bi kaç gün geçti ama şimdi eski sıklığıyla devam ediyor.bu rahatsızlığın bi adı var mı sanırım kimse ne olduğunu çözemedi..

Marjinaly bunu beğendi.