Kulak ameliyatı

Konusu 'K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz' forumundadır ve gulizz tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

2 Ekim 2010
    Konu Sahibi : gulizz
  1. gulizz

gulizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hanımlar bebkliğimden beri kulağımından rahatsızım.bir kez ameliyat oldum ama olmadı.tekrar olmam gerekiyor.kulak kemikçiklerim erimeye başlamış ve ilk ameliyatımdan beri hiç durmayan bir akıntıyla,ağrıyla,baş dönmesi ve bulantıyla uğraşıyorum.sürekli antibiyotik ama artık işede yaramıyor ilaçlar..

sizlerden büyük kulak ameliyatı geçirip doktorundan memnun kalan varmı??(ÖZELLİKLE DOÇ.DR. TAVSİYESİ)
    kulağını sudan koruması gerekenler nasıl koruyosunuz vazelinli pamuk haricinde???
    ithal hiç su geçirmeyen kulak tıkacı veya kulak bonesi varmı bildiğiniz??

ARTIK BEN BU SAĞLIK PROBLEMİNDEN BIKTIM.HAYAT KALİTEMİ ÇOOKK ETKİLİYOR ÇOKK..YAŞAM ARTIK BANa Bİ ANLAM İFADE ETMEMEYE BAŞLADI. BU SORULARIMA BİR BİLGİNİZ VARSA LÜTFEN CVP VERİN..

2. 4 Ekim 2010
  3. incili kolye

incili kolye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun bende benzer sorunları yaşıyorum çocukluğumdan beri benim kulak zarlarımda delik var ameliyat olmam gerekiyor olacağım bende iyi bir doktor ve hastane arıyorum..Kulak tıkamak için vazelinli pamuktan başka çare yok ne yazıkki allah acil şifalar versin çok zor biliyorum....

4. 9 Ekim 2010
  5. gulizz

gulizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım.vazelinli pamukla bile tam anlamıyla koruyamıyorum ben yaa. saçımı eğerek yıkadığım halde bişekilde su kaçıyo..mafoldumben
    benim kursta bi tanıdığımın eşide aynı dertten müzdarip ve fransadan bi kulak bonesi getirmiş oğlu adama.. bi tek onunla rahat etmiş.e tabii kulak sudan korununca iltihabı azalmış.ben belki bu şekildeki bi bi kulak koruyucuyu Türkiyeden alan ve kullanan vardır diye ümit ettiğim için sordum cnm.
    gerçi internette falanda bayağı araştırdım yok öle bişey..bilmiyorumkismile

sanada acill şifalar dilerim..Allah hepimize acil şifalar ve kaliteli yaşamlar nasip etsin..

6. 9 Ekim 2010
  7. incili kolye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen kulağından ne ameliyatı oldun benim kulak zarımın yarısı yokmuş benim kulak arkasından girip zar yerleştirecekler eğer sende bu ameliyatı olduysan bir daha iltihap sorunun olmaması lazm herşeyin normale döner dedi bana doktor ama bende şimdi tereddüte düştüm ameliyat sonrasındada sorunlar devam ediyorsa ameliyata ne gerek var o zaman değilmi?Aslında benim iltihaplama yok denecek kadar az sıklıkta oluyor benim işitme kaybım var ama sinüzit ve enfeksiyonlar beni zorluyor ve enufak bir dolgunluk ve ağrıda soluğu doktorda almaktan ve o kostik gibi cızırdayan damladan kullanmaktan bıktım usandım bende..Kulak bonesi ilginçmiş bende hiç duymadım umarım yakında türkiyeye gelirde bizede banyo yapmak işkence olmaktan çıkar..

8. 10 Ekim 2010
  9. gulizz

gulizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benimde senin gibi ameliyat öncesi az sıklıktaydı ama sonrasında 6 senedir hiç durmaksızın devam ediyor malesef cnm.banada kulak zarın yok denebilir demişti dr.
    cızırdayan damla derken hangisini veriyor dr sana ??
    bana eczanede yapma iki damla veriyor dr um ama asla kullanamıyorum.çin işgencesinden beter vallahi çok canım yanıyor acı eşiğim yüksek olduğu halde.çok etkiliymiş ama kullanamıyorum işte ne yapayım dayanamıyorum.sanki boğazımı kulağımı genzimi parçalıyor bıçak gibieyvahedigeldismile
    genellikle onadron ile sipragut veriyor bana.yanınada antibiyotik ama artık bunların hiçbiri işe yaramıyor sürekli kullanmaktan:KK43:
    benimde iki senedir iltihaplanmada faranjit etkili oluyor.önce faranjit ardından iltihap başlıyor.
    su kaçmaması içinde şu ithal kulak bonelerinden bulmak şart oldu cnm yaa..

10. 11 Ekim 2010
  11. incili kolye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana antibiyotik tarzı hazır damla vermiyorlarda hani şu eczanede yapılanlardan kullanıyorum bana onu kullanmak pek acı vermiyor aslında ama ben kulağımda bir dolgunluk hissetsem bile gidiyorum hiç oyalanmıyorum ama sinüzit ve alerjim var kış geldimi işim zorlaşıyor.Bende ameliyata pek sıcak bakmıyordum ama 15 gün önce arkadaşım oldu aynı ameliyatı ameliyatta sonrasıda kolay dedi cesaretlendim bende gata da oldu bana randevu ameliyat tarihi beklemek filan zor geldiği için istemiyorum gatayı ayrıca 5 defa filan pansumna gitti henüz tam duymuyor zamanla açılacakmış onun kulağı bende onun gidişatınada bakıyorum hani değermi ameliyat olmaya diye ayrıca iyi bir hastane ve doktorda karar vermek çok zor tavsiyeler olmadan olmuyor özel hastane oluncada olmaz denen ameliyata bile olur diyorlar para kazanmak için gibime geliyor bilemiyorum zor bir durum anlayacağın.

12. 11 Ekim 2010
  13. incili kolye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen işitme testi yaptırdınmı kaybın ne kadar Benim ikisindede %50 ye yakın kaybım varmış.bana doktor istersem işitme cihazıda kullanabilirsin dedi ama ben yaşlılığımıda düşünüyorum bide biri bişey derde duyamazsam diye çok stres yapıyorum ben psikolojim çok etkileniyor o zaman daha az duyuyorum sanki eşim kafama çok taktığımı söylüyor.Doktor işitme kaybımın daha fazlalaşmayacağını söyledi ama söylenenleri algılama güçlüğü çekersin ilerde dedi.Şimdiye kadar pek çok doktora gittim genelde ameliyat dediler bir doktor da ameliyat işitmende bir değişiklik yapmaz dedi ama en son gittiğim doktorda muayene ve işitm testi sonucuna göre karar vererek ameliyat çözüm dedi beni çok umutlandırdı..Ama özel hastaneler para için hemen ameliyat diyebilir gibi geliyor bana katkı payıda benim gittiğim hastanede tek kulak ameliyatı için 1500 tl..Bakalım allah en hayırlısını nasip eder inşallah sanada banada ve bu derdi çeken herkese....

14. 13 Ekim 2010
  15. gulizz

gulizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim iki kulağımdada %50 duyu kaybım var cnm.yani birleştirsen tek kulakla idare ediyorum denebilir..:çok üzgünüm:ama dr işitme cihazına gerek yok şuanda dedi.daha çok tembelleştirirmiş kulağı..iltihaplanmalar çok sık devam ederse duyu kaybın ilerler dedi banada dr..vallaha yaşlılığımı düşünemiyorum bile..

aynen bende senin gibi çok stres yaşıyorum insanlarla iletişimimde... bu yüzden çalışamadım bile istediğim işte:çok üzgünüm:bazı insanlar normaldede çok çok sessiz konuşuyor.dolayısıyla bizim gibi duyu kaybı olanlarda anlamadıkça tekrarlatıyor.ama nereye kadar tekrarlatacaksın ki!:1no2:
    bi keresinde kulak muayenesine gittiğimde inanılmaz derecede sessiz konuşan bi kbb druna denk geldim.adama'' duyu kaybım var sizi duyamıyorum şu anda diyorum'' insan biraz olsun sesini yükseltmeye çalışır demi.alsanaalsanasmiledışarıdan eşimi çağırdım duymak için yardıma inanırmısın kulakları sağlam eşim bile anlayamadı söylediklerini..:umursamaz:
    maalesef duyu kaybım yüzündende (dışa dönük biri olmama rağmen) çok fazla insan içinede çıkmaz, antisosyal biri olmaya başladım ..

ameliyatımdan önce banada dr amacımız duyu kaybını gidermek deil hayat kaliteni yükseltmek demişti cnm. ameliyat sonrası duyum ilk pansumana gittiğim dönem arttı zar kayınca eskiye döndü ..ama hayat kalitem tersine düştü..bu topikte bi arkadaşın eklediği bilgilendirici yazıyı okudum ve aklıma şu takıldı.ameliyat taki risklerde çevre sinir ve damarların tahribatı diyor.acab benimkinde öylemi olduda benim kulak çevrem hala her dokunduğumda acıyor.bilemiyorumki :1no2:zira buradaki drumda ameliyatta kemikç,ilerini m,i temizlemediler naptılar falan die söyleniyodu muayenede:KK43:(

16. 13 Ekim 2010
  17. gulizz

gulizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    cnm arkadaşını gatada hangi dr ameliyat etti benim için öğrenebilirmisin?bide sen hangi hasteneye gitin katkı payıda bayağı varmışbenneyaptımki

18. 16 Ekim 2010
  19. incili kolye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tamam canım öğreneyim gatadaki doktoru.ama ameliyatı o yaptı kontroller hep başka doktora denk geldi ben de bu durumdan hoşlanmıyorum hangi doktorla başladıysan o doktorla devam etmeliyim.Ben pendikte remedy hospital var oraya gitmiştim oradaki doktor söyledi katkı payını ama özel hastane yatış filan hepsi içinde tahliller filanda sanırım birde tekrar tekrar pansumana gerek kalmayacak şekilde ilaç koyup kulağı kapatıyorum 6 gün sonra dikişleri alınca kulağı açıp muayene ediyorum pansumna gerek kalmıyor gereksiz yere kulağı açıp dış etkene maruz bırakmıyorum dedi bana ne derece doğrudur bilemem.hala bende arayış içindeyim.bu konudan dertli senden ve benden başka kimse yok galiba k.k.k nın şağırları bitek biziz herhalde herkes süper duyuyor kulaklar sağlam sanırım dimi :))))a.s