Kulak estetiği

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve EU1 tarafından 4 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  4 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  kulak estetiği

  --------------------------------------------------------------------------------

  KEPÇE KULAK AMELİYATI

  Kepçe kulak genellikle “olması gerekenden daha büyük kulak” olarak algılanır. Hâlbuki çok doğru değil. Kepçe kulakları olan bir insan ile normal kulakları olan bir insanın aslında kulak büyüklüğü olarak bir fark yoktur. Sorun sadece kulak kıkırdaklarının şekli ile ilgilidir.

  Kepçe Kulaklarda Sorun Nerede?
  Sorun iki yerde:
  1. Kulağın kafa ile yaptığı açı olması gerekenden daha geniş olabilir. Bu kulağı dışarıya doğru açık gösterir. Özellikle arkadan bakılınca bu çok bariz belli olur.
  2. Kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımlar oluşmamıştır ve kulak sanki ütülenmiş gibi dümdüz gözükür.

  Ameliyatta ne yapılıyor?

  Kepçe kulak ameliyatında yapılan temelde kulak şeklini değiştirmek. Bu yukarıda saydığım iki sorun için ayrı ayrı müdahaleler yapılıyor.
  Birinci olarak belirttiğim problem için, yani kulağın kafa ile yaptığı açının olması gerekenden daha geniş olması durumunda bu açıyı azaltmak için tam kulağın kafa ile birleştiği yere sağlam dikişler konuluyor ve bu açı daraltılıyor.
  İkinci olarak verdiğim problem için ise kulağın arkasından derinin altından kıkırdağa yine güçlü dikişler koyularak kulak “eğiliyor”. Amaç bu ütülenmiş, dümdüz görüntüyü doğal bir kıvrıma dönüştürmek.

  Aynanın karşısında bu söylediklerimi eliniz ile prova edebilirsiniz. Parmak ucunuz ile kulağınızı ortasından arkaya doğru bastırın, bu yukarıdaki birinci problemin çözümü olacak.
  Aynı şekilde kulağın dışına ve üst kenarına basarak kıvrımları oluşturabilirsiniz.


  Ameliyat nasıl yapılıyor?
  Ameliyatta tam kulak arkasında bir kesim yapılıyor. Bu tam arkada kalağı için neredeyse bir iz bırakmıyor diyebilirim. Bütün işlemler buradan rahatlıkla yapılabilir.
  Ameliyat genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir, ameliyattan sonra alınması gereken bir dikişte olmuyor.
  İyileşme süresi için bir hafta demek zannediyorum gerçekçi olacaktır ama aynı gün taburcu olabilirsiniz ve bir kaç gün sonra sokağa çıkmanızda bir sakınca olmaz. Muhtemelen 2–3 gün sonra yıkanabilirsiniz.

  Kafa bandı takmak şart mı?
  Bu ameliyattan sonra sırf koruyucu amaç ile tenisçi bandı takmak iyi olabilir. Ama ben hastalarıma bunu kesin bir şart olarak söylemiyorum. Eğer gün içinde dikkat ederseniz ve kulaklarınızı iyi korursanız illa böyle bir bant takmanıza gerek yok.

  Bu ameliyat en erken kaç yaşında yapılabilir?
  Bu en küçük yaşta yapabildiğimiz estetik ameliyat. İlkokul çağında bile bu ameliyat yapılabilir. Bunun sebebi de psikolojik olarak çocukları bazen kepçe kulaklı olmaktan çok etkilenmeleri.
  Ama burada temel şart çocuğun ameliyat olmayı kendisinin istemesi. Ben mutlaka çocuklar ile yalnız konuşuyorum ve bu ameliyatın ne demek olduğunu, canlarının acıyacağını, iğneler, dikişler vs... ile açık açık anlatıyorum. Eğer hala istekli ise ameliyatı o zaman yapıyorum. Anne babanın etkisi ile bu ameliyatı kabul eden bir çocuğa bene kesinlikle bu ameliyat yapılmamalı. Anne babalar da bu konuda duyarlı olmalı.
   
 2. 4 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU1
 3. txuxlay akar

  txuxlay akar Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  106
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  fiyatları konusundada bilgi verirmisin sıla
   
 4. 4 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU1
 5. sukriye

  sukriye Guest

  bende kepce kulakliyim:eek: tamam ben kabul ettim benden gectide canim kucucuk yavrumda kepce kulakli napsam ilerde sorun yaparmi ki aman napalim tek derdimiz o olsun demi
   
 6. 5 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU1
 7. EU1

  EU1 Guest

  hayatım kendınle barısık ol cok sukur allah baska dert keder vermesın,amıınn fıyatları doktor gormesı gerekır ama tahmınen 1,1500 ytl olması lazım haayatım sevgıyle cok optumm:1hug:
   
 8. 12 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU1
 9. poyraz2005

  poyraz2005 Guest

  Canım özellikle çocukların okul döneminde psikolojileri çok ciddi anlamda etkilendiği için erken yaşta yaptırmanda fayda var. Hatta derslerini bile etkiliyormuş. Benim arkadaşım 31 yaşında oldu bu ameliyatı. Ankara'da yaşıyor. Dr. Naki Salman Pakoğlu(GATA Plastik Cerrahi Bölüm Başkanı). Üstelik fiyatları hiçde dudak uçuklatmıyor ve çok başarılı. Özel muayenehanesi Kızılay'da.
   
 10. 24 Aralık 2013
  Konu Sahibi : EU1
 11. tugsem28

  tugsem28 Üye Üye

  Katılım:
  1 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  37
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Merhabalar ben kepçe kulak ameliyatı olacagım fakat fazla bilgim yok ameliyatı olmayı çok istiyorum istanbulda devlet hastanesınde olabilirmiyim