Kulak Temizliği

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve innuk tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

3 Mart 2010
    Konu Sahibi : innuk
  1. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Kızlar bebeklerinizin kulaklarını temizliyormusunuz? Evet se nasıl yapıyorsunuz??
    Şimdiye kadar kulağının sadece dış kepçesinin içini temizledim kulak çubuklarıyla ama baktım içinde de pislik var. Ama yetişkinde bile kulak çubuğu ile temizlenmez. E banyo yaparken giren su da temizliğine yetmiyor zaten annem ve eşimin ödü kopuyor kulağına bi damla su kaçacak die.. Siz napıyorsunuz bu konuda..

2. 3 Mart 2010
  3. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kulak pamuğuyla temizlenebilen kısmını temizliyorum ama fazlasını temizlememek lazım zaten bebekleri koruyo çünkü çok temizlememek lazımmış su kaçırmamaya çalışın hakikaten ufacık bi enfeksiyon kaptıysa ilerletiyo oğlumun kulağı iltihaplanmıştı su daha fena yaptı baya kötü atlattık yani

4. 3 Mart 2010
  5. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    o zaman ben doğru olanı yapıyorum. Dışını temizlemek yetiyo demekki...

6. 3 Mart 2010
  7. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben tülbentle temizliyorum içine çok ittirmeden...

8. 3 Mart 2010
  9. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben her banyosundan sonra we bi yere giderken mutlaka temizliyorum.kulak çubuğuyla temziliyorum.deliklerini fazla itmeden temizliyorum kıwrım yerlerini de aynı şekilde kulak çubuğunu döndürerek temziliyorum böylece kirler daha kolay toplanıyo çok şükür hiç sorun yaşamadım doktora gidince zaten kulaklarına bakıyo bişey olsa söylerdi.dikkatli olduktan sonra içi de dışıda temzileniyo..

10. 4 Mart 2010
  11. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeklere özel kulak çubukları var kızlar zaten derine inemiyorsunuz onunla, yeteri kadar bölgesi temizlenebiliyor rahatlıkla. Tavsiye ederim.

12. 4 Mart 2010
  13. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kulak cubuklari bebekler icin hic saglikli degildir hatta biz buyukler icin bile bebeklerinizin kulagini en saglikli bir tulbent yada penye bir bezle sadece disini temizleyin yeter kulak cubugu kulagin icinde gerekli olan butun sivilari aldigin icin kuru birakir böylece iltihaplanma olusabilir bu bilgileri bizzat uzman doktorum tarafindan aldim

14. 6 Mart 2010
  15. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.957
    Ödül Puanları:
    238

kesinlikle çok sakıncalı yaptığınız. Bir kere kulak çubuğuyla temizlemek yetişkenlerde bile sakıncalı kiri temizlemiyor geriye itiyorsunuz o pamuğa gelen hiçbirşey değil. kıvrım yerleri ve iç taraflarına hele asla kullanılmamalı. Ben programda seyrettim özellikle çünkü kulağım çok kaşınır benim. Hiçbir şekilde kulak temizlemek için birşey kullanmayın dedi doktor kulak kendi kendini temizleyen bir organmış. Hele tülbent felan ne kadar zararlı.. Kaşındığında kaşımayacaksınız çünkü daha çok kaşınıyormuş..

16. 6 Mart 2010
  17. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Valla temizlemeyince de sapsarı oluyor. Zaten aşırı içlere sokmuyoruz ki. Sadece görünen kiri alıyoruz hepsi bu.Kafam karıştı yani şimdi.

18. 6 Mart 2010
  19. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ewet aynen katılıyorum walla çocuğumun kirli kulaklarla dolaşmasını istemem.usulünce temizledin mi hiç bişey olmaz Allah'ın izniyle.temizlik bu.kulak kendi kendini temizler demiş arkadaşımız.ben hiç öyle bişey görmedim.1 hafta bekle bakiim temizliyor mu.sakıncaları war ewet kulak çubuğunu çok sokarsan war tabii büyük insan da bile war ama dediğim gbii usulünce temizledin mi bişey olmaz çocuk da rahatlar we bence o kirden de kaşınır.walla her ay düzenli doktorunuz gidiyorum kulağına da bakıyo.çok şükür bişey de yok.sağlıcakla