Kulak Zar Ameliyat

Konusu 'K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz' forumundadır ve BenOyku tarafından 28 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : BenOyku
  1. BenOyku

BenOyku Öyküm abla olduuu:) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhabalar
    çok uzun yıllardan beri sağ kulak zarım delik su sızsa bile ağrı ve akıntı oluyor
    doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar kesinlikle
    aranızda kulak zarı ameliyatı olanlar varsa zor mu oluyor,sonrası nasıl oluyor paylaşırsa sevinirim
    teşekkürler
  2. 30 Temmuz 2009
  3. BenOyku

BenOyku Öyküm abla olduuu:) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
  4. 13 Ocak 2010
  5. yazyagmurusngl

yazyagmurusngl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba bugün internette kulak zarı ameliyatı ile ilgili dolaşırken buraya bıraktığınız mesajı gördüm gerçi 6ay olmuş mesajı bırakalı ama yine de iletişime geçmek istedim ben 20 yaşındayım ve ameliyat oldum sizin de olup olmadığınızı merak ettim
  6. 16 Ocak 2010
  7. Carina

Carina Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde kulaklarımda çökme var.ve şuanda her ikisinde de tüp var.ağrılı bir ameliyat değil.biran önce olmanızda fayda var çünkü kulak sağlığı diğer sağlıklar gibi ihmale gelmez.sonrası için ciddi bir boyut teşkil etmesin
  8. 25 Şubat 2010
  9. anpike

anpike Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    vücudun her hhangi bir yerinden doku alarak kulak zarı yaptıklarını biliyorum
    zor olmadığını duymuştum olan varsa ameliyat detaylarını paylaşırsa sevinirim
  10. 11 Nisan 2010
  11. gulizz

gulizz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    SİZ SORALI ÇOK OLMUŞ AMA YİNEDE CVCPLYIM..

BENİM İKİ KULAK ZARIM DA DELİK BEBEKLİĞİMDEN BERİ ÇEKİYORUM RAHATSIZLIĞIINI:çok üzgünüm:
    2005 TE KULAK ZARI AMELİYATI OLDUM.ŞU ABDULLAH GÜLÜDE AMELİYAT EDEN DR YAPTI AMELİYATIMI.GİRMEDEN ÖNCE AMELİYATIN ÇOK ZOR OLACAĞINI SÖYLEDİ.ÇÜNKÜ ZAR NERDEYSE KALMAMIŞ NASI DİKİCEM BİLMİYORUM DEDİ..PARÇAYI KULAK KEPÇESİNİN ARKASINDA DOKUSU UYUŞAN Bİ YER VARMIŞ ..ANLAYACAĞINIZ YEDEK ZAR GİBİ BİŞEY ORDAN ALIP ORAYA DİKİCEZ DEDİ..
    AMELİYAT ÖNCESİ SOL KULAK ÇEVREMDEKİ TÜM SAÇLAR KAZINDI HASTENE GÖREVLİSİ TARAFINDAN.NEDENSE TEK SEFERDE BAYILTAMADILAR TEKRAR NARKOZ VERDDİLER..BEŞ SATTEN FAZLA SÜRDÜ AMELİYATIM..ÇIKTIĞIMDA KAFAM İKİ TON AĞIRLIĞINDAYDI..HEMŞİREYE ZAR ZOR AĞRI KESİCİ DİYE SESLENDİĞİMİ HATIRLIYORUM..

AYILDIĞIMDA İNANILMAZ DÜZEYDE ÇOK GELİYORDU SESLER BANA..KULAĞIMIN İÇİNDEKİ BİR SÜRÜ TAMPONA RAĞMEN DUYUM O KADAR ARTMIŞTIKİ..ÇEVREMDEKİ HER SES BENİ RAHATSIZ EDİYORDU..O KADAR ALIŞMIŞIM Kİ AZ DUYMAYA..YİNEDE ÖYLE DUYABİLMEK ÇOK GÜZELDİ:gitme:
    BİR AY PANSUMA GİTTİM GELDİM HERGÜN..İKİ VESAİT BELEDİYELERDE GİT GEL DERKEN KULAK ZARIM KAYMIŞ Kİ BEN BUNU DUYUM ESKİ HALİNE DÖNÜNCE ANLADIM ZATEN..

SİZ SİZ OLUN AMELİYAT SONRASININ EN AZ AMELİYAT KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU UNTMADAN İSTIRAHAT EDİN ..

BENİM BÜTÜN ÇEKTİĞİM ACILAR BOŞA GİTİİ.VE AMELİYAT SONRASI KULAĞIM DAHA KÖTÜ OLDU.EN AZINDAN ÖNCESİNDE AKINTI İLTİHAP OLMUYORDU.AMELİYAT SONRASINDA BEŞ SNEDİR SÜREKLİ ANTİBİYOTİK KULLANARAK AYAKTA DURUYORUM.:çok üzgünüm:
    YENİDEN OLMAM GERKİYOR .ÜSTELİK KULAK KEMİKÇİLERİM ERİMEYE BAŞLAMIŞ.AZDA OLSA MENENJİT RİSKİ VAR.AMA TEKRAR CESARET EDEMİYORUM:1no2::1no2::çok üzgünüm:
    BU YAZDIKLARIM SİZİ KORKUTMASIN SAKIN BU BENİM YAPTIĞIM HATADAN KAYNAKLANIYO ..SADCE AMELİYAT SONRASI İÇİN SİZİ UYARMAK İSTEDİMM..SAĞLIKLA KALIN
    Son düzenleme: 21 Nisan 2010
  12. 20 Nisan 2010
  13. AnneyimBen

AnneyimBen Oğlum ve Eşime AŞIĞIM... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar oglum yanlıslıkla ben yerde yatarken kulagıma vurdu ve zarım delınmıs delınme buyukmus doktor amelıyat dedıı haftaya persembeye gun verdı ama be cok korkuyorummm olan varmı
  14. 26 Mart 2011
  15. buketim_0688

buketim_0688 hEp sEvdim sEni.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim de ameliyat olmam gerekiyor ama çok korkuyorum.sol kulak zarım delik ama aynı anda da iltihap akıyo ara sıra. doktorlar ilaçlar kurutulması gerektiğini söylediler. kuruduktan sonra ameliyat yapılabilirmiş.ama güvenebileceğim bi doktor yok.Ankara da oturuyorum.tavsiyeniz var mı bu konuda?:26:
  16. 2 Ekim 2011
  17. OSLEMSEN

OSLEMSEN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Merhaba arkadaşlar;
    Bende 1 hafta sonra sol kulak zarı ameliyatı olacağım.Özel bir hastanede hasta danışmanı olarak görev yapıyorum.Yine bizim hatanemizde görev yapan bir doktorumuz ameliyat edecek.Ameliyatın en az 2 saat en fazla 5 saat süreceğini söyledi.Mikroskop ile yapılıcak olup,Kulak arkasından yada kulak yolundan alınan bir doku ile kapatılacak.Daha önce hiç ameliyat olmadığım için korkmuyor değilim.Bir arkadaşın dediği gibi ameliyat sonrasından korkuyorum aslında.Ama doktorumla Her ince ayrıntıya kadar konuştum.Bu ameliyatı olmazsam ömrümün sonuna kadar kulağımı sudan,soğuktan hep korumam gerektiğini,en küçük soğuk algınlığında iltihap oluşabileceğini ve herkes 60 -70 yaşında sağır olmaya başlarken benim 40-50 yaşlarında başlayacağını iletti.Olursam ne gibi zararları olabailceğini sorduğumda ameliyat %90 başarılı oluyor,yanlızca çok nadir olmakla birlikte ameliyat sonrası zarın tutmaması,yüz felci,işitme kaybı gibi ihtimaller olduğunu da söyledi.Yani olsanda olmasanda risk taşıyor dedi ama iyileşme ihtimalin yüzde doksan olduğundan yapmamız en doğrusu olacaktır dedi.Doktorumda prof.dr olduğundan ve herhafta bu ameliyatı gerçekleştirdiğinden güvenmekten başka çarem kalmadı.İşitme kaybı ve ağrılar iltihaplanmalar olmadan ameliyat şart diye düşünüyorum.Birde kışın soğuk algınlığı olabaileceğinden sonbahar ve yaz bbaşlarında ameliyat daha doğru olur.Ben kulak ağrısından çok çektim sizde daha fazla çekmeyin isterim.Ağrısı hiç bişeye benzemiyor çünkü..
  18. 2 Ekim 2011
  19. fapeons

fapeons Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba geçmiş olsun ben de e amliyat oldum 2 ay arayla her iki kulağımdan zar ameliyatı oldum çok başarılı oldu işitmem düzeldi bence korkulacak bir şey değil sonra ameliyat en fazla 2 saat sürüyor benim ki 1 saat sürdü samsunda oldum çok iyiim ama işitme tam olarak 6 ay sonra düzeldi size de tekrar başarılı ameliya diliyorum .