Kullanilmayan bebek eşyalari

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve SEHER YILDIZI tarafından 9 Eylül 2008 başlatılmıştır.

9 Eylül 2008
    Konu Sahibi : SEHER YILDIZI
  1. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    Selam arkadaşlar. Ilk öne daha önceden böyle bir konu varsa ben bulamadim tekrar açiyorsam kusura bakmayin söylerseniz orda devam ederim ve silinmesini rica ederim.
    Ben bu konuyu çok düşündüm kk nin uzun süredir takipcisi ve üyesiyim.ve sürekli takip ediyorum. Mesela bebeklerimiz konusunda ne kadr hassas olduğumuzu biliyorum. Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalişiyoruz onlar için. Ama ben hep doğudaki o çaresiz insanlari ve elinde olmayipta bebeğine hiçbişey alamayan insanlari düşündüm. Aslinda aklima bi fikir geldi ama mesela bebeğimizin kullanmadiklari giysileri eşyalari burda grup oluşturarak ihtiyaci olan kişilere ulaştirsak ama gerçekten ihtiyaci olanlara hem biz huzurlu olsak hem o miniklerde sevinse ne güzel olurdu öyle değilmi.en azindan çevremizdeki ihtiyaci olan fakirlereulaştirsak ne dersiniz

2. 9 Eylül 2008
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    çok iyi düşünmüşsün arkadaşım. bende mesela fazla fazla battaniye var, birkere giyipte küçülen tulumlar var tamam 2.çocukta giyebilir ama en azından alabilecek durumumuz varçoğumuz pahalı olsada en iyisi olmasına özen gösteriyoruz ama çocuğuna pazardan bi pijama alamayan insanları düşündükçe çok üzülüyorum.

ama gerçekten ihtiyac sahibi olan birilerine.. son zamanlarda bu konu çok suistimal ediliyor.

4. 9 Eylül 2008
  5. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    Canim eğer böyle bi konuyu bile suistimal edenler varsa pes diyorum başka ne diyebilirim kiben herşeyin markali olsun diyemiyorum çünkü o kadari beni aşiyor ama elimden gelenin en iyisini yapmaya çalişiyorum onlar bizim dünyamiz yaa. Valla iyi niyetli olunursa çok ihtiyaç sahibi yararlanir diye düşünüyorum

6. 9 Eylül 2008
  7. arzuco

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ben kıyafette bir marka için dünyanın parasını dökmeye acıyorum. 3 aylık bebek kot pantolon 40ytl olurmu ama oluyor . mesela dün kızıma ilk dişini ben gördüm diye kıyafet alayım dedim hatıra olarakta saklıcam güzel bişey olsun dedim. neyse kanz dan bi kıyafet aldım daha ilk açmada çıtçıtı koptu ne o markalı sözde .. pazardan pijama benzetmesi bi örnekti küçümsediğim falan yok yanlış anlaşılmasın. pazardan da aldığım olur. önemli olan kaliteyi anlamak .. bu yardım konusu pek ilgi görmedi mi ikimiz mi varız?

8. 9 Eylül 2008
  9. marveyn

marveyn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede çok güzel fikir benimde kızımdan çok şey kaldı ihtiyacı olan kişi olsada versem diye düşünmüşümdür ama bu çevrede olmadığından hepsi elimde şu anda
    ama bu kıyafetler nasıl toplanıp nasıl ihtiyacı olan kişiler tespit edilip ulaştırılacak
    fikrini çok güzel ama uygulamsı nasıl olacak şekerim onu düşündünmü
    kızımda hiç giyilmemiş yeni ayakkabılar duruyor daha bunun gibi bir çok şey var giyse dahi hiç eskimemiş olan
    nasıl ve kimlere olacağını karar vermek lazım bence

10. 9 Eylül 2008
  11. AESEROCK

AESEROCK Guest

Arkadaşlar merhaba ;

Konu gerçekten çok hassas ve anlamlı bir konu.Bu konuda öncelikle toplama merkezleri araştırmalı ve bunları en iyi şekilde bir araya getirerek ihtiyacı olan yerlere gönderebiliriz.Mesela belediyelerden , kaymakamlıklardan ve ilkokullardan yardım alınabilir.İlkokulların birçoğunun doğuda kardeş okulları var.Oradaki okuyan çocukların illaki küçük kardeşi , yeğeni , komşusu muhakkak vardır.Neden okul aracılıyla dedim ulaştığını kontrol edebilme şansımız daha fazla bence...

Benimde 2 tane kızım var .Büyük kızın eskimeyen eşyalarını küçük kızım kullanıyor.Ancak onada küçük gelince sağa sola ihtiyacı olanlara veriyorum.Ama dahada ihtiyacı olan insanlara ulaştırmak onşları sevindirmek daha güzel bir davranış.Böyle birkaç kuruluş biliyorum ben.İlgilenirseniz onları buradan yazarım size.

Ayrıca yardımın büyüğü küçüğü markalısı pazarı olmaz bence.Temiz olsun ,yırtığı , deliği , kiri pası olmasın yeter bence.Verilen eşya yerini bulsun insanların işi görsün.Bu güzel ve anlamlı ayda böyle bir kampanyayı başlatalım bence.Hatta evde okumadığımız fazla kitaplarıda toplayıp doğudaki insanlara gönderebilir onlara birer küçük kütüphane oluşturabiliriz....

Hadi arkadaşlar bence hareket zamanı......

12. 9 Eylül 2008
  13. arzuco

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar aramızda bi köy okulu öğretmeni var. Daisy66 kendisi konu açmıştı zaten isterseniz bir inceleyin sadece bebek değil büyük eşyaları, kırtasiye, kitap elimizdekileri gönderebiliriz. yardıma muhtaç öğrencilere yardım edebilmek için tayinini merkeze aldırmıyormuş çok duyarlı bi arkadaşımız. ben ona göndermek üzere kırtasi malz. falan aldım onun adresini yazmasını bekliyorum ona göndermek için.
    http://www.kadinlarkulubu.com/koy-ogrencileri-icin-t210629/index.html

14. 10 Eylül 2008
  15. arzuco

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    AESEROCK sakıncası olmazsa bu kuruluşları bizlerle paylaşabilirmisin?

ayrıca daha önceden baranınannesi 'nin açmış olduğu bi konu var çok güzel bi şey yapıyor onada destek verilebilir.
    http://www.kadinlarkulubu.com/bebegine-birsey-alamayan-annelere-yardimm-t195594/index.html

görüş ve önerilerinizi yazarmısınız arkadaşlar

16. 10 Eylül 2008
  17. AESEROCK

AESEROCK Guest

selam arzuco ,

bu yardım konusunu gerçekten önemsiyorum.Ben TÖGEM , küçükyalı çocuk esirgeme kurumuna veriyorum bu tip eşyaları.

TÖGEM 0 - 216 - 532 87 00 (BURAYA HER TÜRLÜ EŞYA VERİLEBİLİYOR)
    KÜÇÜKYALI ÇOSUK ESİRGEME 0 - 216 - 417 82 13

18. 10 Eylül 2008
  19. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım teşekkür ederim şimdi telefonu kaydedeceğim ben avrupa yakasında oturuyorum belki kargoyla falan kabul ederlerse o şekilde göndermeyi planlıyorum yada bi yolum düşerse uğramak en güzeli 1 kere gitmiştim çocuk esirgemeye çok duygulanmıştım onalrla vakit geçirmek harikaydı hiç kucağınızdan inmek istemiyorlar yolu düşen olursa muhakkak gitsin biz arkadaşlarla kendi aramızda küçük miktarda olsa para toplayıp onlara bir şeyler alıp gitmiştik gerçi yiyecekleri görevliler alıyor sonra dağıtmak için ama balon falanda almıştık