Kullanıp da çok memnun kaldığınız hatta "BUDUR İŞTE" dediğiniz maske nedir?

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve LiLiPuT tarafından 30 Kasım 2009 başlatılmıştır.

30 Kasım 2009
    Konu Sahibi : LiLiPuT
  1. LiLiPuT

LiLiPuT İşTe "HAyAT" bu!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar cilt için pek çok tarif var
    bu aşamada seçenek çok olunca karar vermekte zor oluyor tabikiii
    sizin tercihiniz kullanıpta faydasını gördüğünüz maske tariflerini burada paylaşalım mı?

2. 30 Kasım 2009
  3. LiLiPuT

LiLiPuT İşTe "HAyAT" bu!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ilk tarif benden olsun
    ben,yoğurt ve mısır unu maskesi yapıyorum mesela...
    çok güzel cildi nemlendirip yumuşatıyor..
    tavsiye ederimm

4. 20 Aralık 2009
  5. evlimutlu5

evlimutlu5 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    203
    Ödül Puanları:
    113
    kil maskesinin faydasını gördüm.bir miktar kil,bikaç damla zeytinyağı ve bikaç damla gülsuyunu karıştırıyorum.çok memnunum

6. 20 Aralık 2009
  7. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kil maskemin tarifini yazabilirim.kil mısır ununu çok az suyla karıstır cildine sür yada kil mısır unu balı karıstır suyla cildine sür veya sivilce varsa kil ve elma sirkesini karıstır cildine sür.cildin kuruysa kile nemlendirici kremde koyabilirsin

8. 23 Aralık 2009
  9. elif_s

elif_s Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Canım bende yapıyorum bu maskeyi bide limon eklıyorum ,cok güzel yapıyor cildimi sositososito

10. 21 Mayıs 2010
  11. hilkatgaribesi

hilkatgaribesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Annemden aldığım ve köklü geçmişe sahip bir tarifim var kızlar..:smiley-cool:

Balın içine karanfili toz haline getirip koyuyorsunuz bir gün bekledikten sonra gece sürüp yarım saat bekletiyosunuz sonra ılık suyla durulayın ben yapıyorum harika nemlendiriyo,karanfil de gözenekleri açıyo.Yüzüm bi dinleniyo üzerine güzel bi uyku sabah da gül suyu sürüyorum sonra nemlendirici sürüyorum.eğer yağlı bir cilde sahipseniz ya da extra nemlensin diyorsanız salatalık suyu da koyun karışımın içine ama bu tek kullanımlık olsun..zira salatalık zamanla iğrenç bi koku yapıyo:jeyyar:
    :nazar:

12. 21 Mayıs 2010
  13. ela_ela

ela_ela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Elma ve kayısı ile yaptığım tarif var, gerçekten çok iyi yapıyor cildi.. Kırmızı elmanın kabuklarını çok ince bir şekilde soyup doğrayacağız.. ıçine de bir tane kayısı doğruyoruz.. Bu karışıma bir çay kaşığı su katıp, lapa haline gelinceye kadar kısık ateşte pişiriyoruz.. Sonrada ılık halde yüzümüze sürüp, 45 dk bekliyoruz.. Sonra da güselleşiyoruz.. zemuszemus

Not: Kayısı ile elmayı aynı anda bulmak bazı dönemler zor olabiliyor.. O durumlarda ben paket içindeki kuru kayısılardan kullanıyorum..

Son düzenleme: 22 Mayıs 2010
  14. 29 Mayıs 2010
  15. eyllull

eyllull Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    1
    haftada bir defa yüzüme patates maskesi yapıyorum..cildimi dinlendirip güzelleştiriyor, sanki pudra varmış gb çok duru bir güzellik veriyor..patatesi rendeleyip yüzüme yapıştırıyorum, 20 dk bekliyorum bu arada 2 dilim patattesi gözlerimin üzerine koyup gözümü de dinlendiriyorum :lepi: ben çok faydasını görüyorum kızlar denemenizi tavsiye ederim.

16. 29 Mayıs 2010
  17. nick_im

nick_im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben sodayla yıkıyorum yüzümü..cildi yeniliyo..zahmetsiz...arada da aktardan aldım kil maskesi yapıyorum çok güzel oluyo..geceleri gül suyuyla siliyorum..ne kadar maske yaparsanız yapın ama gece mutlaka silin yüzünzzü...yıkadığınız halde bile kir çıkıyo silince..derinlemesine temizlik gül suyu....sonra da pişik önleyici krem sürüyorum niveanın...şahane yapıyo cildi...gözenekleri sıkılaştırıyo...

18. 1 Haziran 2010
  19. UmuTBahaR

UmuTBahaR MasaLdan GeLdim =) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yumurtanın sadece beyazını köpürene kadar çırpıyorum sonra yüzüme sürüp kuruyana kadar bekliyorum zaten çok geriyor sonra ılık suyla yıkıyorum hem yumuşacık oluyor hemde hücreleri yeniliyormuş gözenekleri daraltıyor.