küllerinden doğmak

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve talin tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : talin
 1. talin

  talin Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  148
  Güçlü olmak…. Söyleyince insanın içinin kıpır kıpır olmasına sebep olan, kendimizi rahat hissettiren, ayaklarımızı yerden kesen ya da daha sıkı basmamıza sebep olan, peşinden kendine saygıyı, kendine sevgiyi, kendine değeri ve güveni getiren sözcük.

  Gücü nedense hep dışarıda ararız. Parada, mevkide, güzellikte, çevrede, bindiğin arabada, giydiğin markada, parmağındaki yüzükte ya da sevgilerde…

  Oysa ki hiç yanı başımıza, yüreğimize bakmak aklımıza gelmez.

  Nedense insanın yaptığı her şeyin, doğru veya yanlış, sorumlusunu dışarıda aramak daha çok işine geliyor.

  Ama asıl olan biziz, neşeyi de huzuru da yaratan, olayların nasıl akacağına izin veren, gücümüzü nasıl kullanacağımıza karar veren biziz, kendimiz.

  Dünyaya tek başımıza geldik değil mi? “Doğmak” bence kendi başımıza, hele de o minik ve hiçbir şey bilmeyen halimizle mücadele vermek, güçlerin en özel ve büyüleyicisi.

  Düşünsenize!.. Doğmak için bile mücadele veriyoruz, daha ne olacaktı ki. Güç tabiî ki içimizde. Ne istersek başarabiliriz, ne istersek yapabiliriz, ne istersek gerçekleştirebiliriz. Yeter ki içimizdeki patlamaya hazır o gücü keşfedelim.”GÜÇ BEYNİMİZ, YÜREĞİMİZ, GÜÇ BİZİZ.”

  Tek yapmamız gereken doğru zamanda, doğru yerde, doğru şeyi yapmak.

  Nasıl mı anlayacağız doğruları? Tabi ki kendimize güveneceğiz. Beynimizle, kalbimizi aynı anda, aynı doğrunun üzerinde birleştirerek.

  Bazen olmayabilir; yani kalbin söylediğiyle beynin söylediği uyuşmaz. O zaman bekleyeceksin, karar vermeyi erteleyeceksin. Çünkü doğru zaman değildir o an, bekle biraz daha. ”Ama bir an önce karar vermeliyim, çok önemli” diyorsan eğer bende sana derim ki; “Çok önemli kararlar hiçbir zaman acele verilmez.”

  Ruhunu serbest bırak, inan o en güzel yeri bilir ve oraya senin sayende, içindeki güç sayesinde ulaşır. İçindeki güç, zoru kolay, kötüyü iyi, sıkıntıyı ferahlığa çevirir elbet. Çünkü sen yaratılanların içinde en güçlü olansın.

  Melekler bile sana secde etmeyi kabul etmiş. Sana o güç doğuştan verilmiş. “Doğmak” yani var olmak “Ben de varım, işte buradayım!“ demek.

  Dilerim bu özel hediyemizin farkındayızdır ve kullanmaya hazırızdır.

  Mutlu ve güçlü yarınlara doğru…


  sevgiylea.s.

  alıntıdır
   
 2. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : talin
 3. BarbunyaPilaki

  BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  827
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  Çok güzel anlamlı ve doğru bir yazı ama birde becerebilsek, çevremizdeki insanlardan kendimizi soyutlayarak yalnızca kendi gücümüzle kendi benliğimizle hareket etmeyi becerebilsek. En azından kendimiz için bir şeyler yapabilsek daha güzel olurdu.
   
 4. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : talin
 5. swet2006

  swet2006 ÇOK FİKİR, TEK ÇÖZÜM Üye

  Katılım:
  1 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  985
  Beğenildi:
  36
  Ödül Puanları:
  88
  canım harika bir yazı. paylaştığın için teşekkürler arkadaşım.