Kulunç ağrısı nasıl geçer?

Konusu 'Algoloji - Ağrıbilim' forumundadır ve hazinem tarafından 5 Nisan 2009 başlatılmıştır.

5 Nisan 2009
    Konu Sahibi : hazinem
  1. hazinem

hazinem Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    1 haftadır çok kötüyüm sağa sola dönemiyorum yattığım yeden kalkamıyorum.ağrılarım çok şiddetli

2. 1 Temmuz 2009
  3. sumyes

sumyes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir fizik tedavi uzmanına git muayene ol. vercekleri ilacları düzenli kullan
    hiç gidemiyorsan hergün 15 dk buz koy sonra masaj yaptır birine.
    bence sen doktora git

4. 29 Ocak 2010
  5. gulay_gulay

gulay_gulay Popüler Üye Üye

Beğenileri:
    1.116
    Ödül Puanları:
    113
    Masaj yaptırdın mı? ıyi gelebilir

6. 16 Ekim 2010
  7. gulizz

gulizz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    AYY BBU BİZİM AİLEDEDE GENETİK GALİBAA..
    BENİMDE ANNEMİNDE TAŞ GİBİ.ÇOK AĞRIYOR.HELEBİDE BOYUNDA KAS DÜZLEŞMESİYLE BİRLİKTE PC BAŞAINDA OTURUNCA DAYANILMAZ OLABİLİYORR..
    BEN BEL FITIĞINDAN DR A GİTTİĞİMDE DR A BU ŞİKAYETİMİDE SÖYLEDİM.DR OMZUMA ELLEMESİYLE OHOOO UFFUFF GİBİ SESLER ÇIKARDI.ÇOK KÖTÜ DEDİ.BOYUN TOMOGRAFİSİ FALAN VERDİ.BOYUNDA KAS DÜZLEŞMESİNİ O ZMAN BULDUK..BOYUNLUK VERMEK İSTEDİ AMA KULLANAMAM DİYE İSTEMEDİM.PİŞMAN OLDUM ŞİMDİ..

GERÇEKTEN Bİ ÇARE BULAN VARSA SÖYLESİN..
    BENİM HİÇ GEÇMİYO..MASAJDA GEÇİCİ Bİ ÇÖZÜM..:çok üzgünüm:

Son düzenleme: 16 Ekim 2010
  8. 19 Ekim 2010
  9. eMu

eMu Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyunluk süper bişey ben çok severim.Bazen başımı taşımak istemediğimde takarım kafamı o taşır kaydirigubbakcemile2
    Bende omurilik tümöründen ameliyat olduğum için bende de düzleşme var bazen ağrıyor ama sonra geçiyor ve ben çok faydasını gördüm alıp kullanabilirsiniz

10. 19 Kasım 2010
  11. fiyonk_

fiyonk_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eskilerin bir yöntemi var, bardak ya da kavanoz basma. gerçekten başka yolu yok bunun. birkaç kez başıma geldi, annem azar azar pamukla bardak basınca geçmişti. :))

12. 13 Ocak 2011
  13. pelinty

pelinty Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ben 12 senedir kulunç ağrısı yaşıyorum mücadele ettikçe o da kuvvetleniyor, fizik tedavi, manüpülasyon el masajı, nöral terapi sırta 30 adet iğne bardak kupa sırt çiğnetme, ağrı kesici kremler kas gevşeticiler termal kaplıcalar emim medikal mağaza gibi kosmo disk, ısıtıcı yastıklar tensler (en faydalısı bu idi) masaj minderleri ve daha neler neler...ben de maşallah kafayı bi taktım mı onu yenene kadar uğraşırım, sivilce izlerimde de öyle.. bu kulunç birde migrenle birleşince tarifsiz olr...yüzümü göçürdü resmen..hayat kalitesi olmayınca herşey boş... en sonunda hiç inanmadığım antidepresan tedavisine başladım...kulunç sanıldığının aksine sinirsel bir rahatsızlık kas değil...uykusuzluk açlık sinir sitres sinirleri geriyor ve beyin ve sırt arası bölgede gergin sinir hatları ele gelen sertliklere yol açıyor...antidepresan bağımlılık yapmayan bir türü tabi ilaç adı veremiyorum.. ben kurtuldum.. siz de deneyin bana dua edin..e çok konuştum ama o kadar hakkım var dimi...sırtım 12 yıldır ne işkenceler çekti elimden...kesinlikle tavsiyemi yabana atmayın

14. 13 Ocak 2011
  15. pelinty

pelinty Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6

kızlar doktor kontrolünde tabi ben doktor değilim..okuyunca farkettim aman ha

16. 2 Eylül 2011
  17. zfrzafer

zfrzafer Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    omuz başlarında görülen (kulunç ağrıları) bu ağrıların en etkili tedavisi egzersizdir.Bunun yanında birde özellikle rüzgardan,soğuktan korumanız lazım ağrıyan yerleri.Ama dediğim gibi egzersizleri yaparsanız kesin tedavi olursunuz.Fizik tedavi vs. yöntemler geçici rahatlatmaya yöneliktir,ağrıların olmamasını istiyorsanız egzersizlerden başka çareniz yok.geçmiş olsun....

18. 20 Ekim 2011
  19. pelinty

pelinty Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    zeynep pela mesajını gördüm özel mesaj sayım dolmamış cevep yazamıyorum. benim kullandığım ilaç cipralex ama lütfen doktoruna danış. kardeşim annem amcam halalarım bizde bu illet ailece var. kullananlar gerçekten sonuç aldı. ilk günlerde iyice artıyo ama 3 günden sonra artışduruyor. bir ay sonra gerçekten sağlıklı bi ansan gibi sırtını ve boynunu hatırlamaz oluyorsun. ama bırakınca bikaç ay sonra tekrar geliyor ağrılar. sanırım uzun süreli kullanmak gerekiyor. ben 6 ay kullandım bi iki kez ağrı yaşadım o da adet dönemlerinde falan. bıraktım ilacı 5 ay sonra yeniden başladı dün krizdeydim iğne bile geçirmiyor mereti. yeniden başlayacağım bende. geçmiş olsun ama dediğim gibi ben ve ailemde tek çare antidepresan.