Kum Dökmesi

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve EU1 tarafından 28 Ekim 2006 başlatılmıştır.

28 Ekim 2006
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

KIZLAR ANNEM İÇİN BU KARIŞIMI ARAŞTIRDIM ŞUANDA KULLANMAYA BAŞLADI İNANIN 3.GÜNÜNDE AĞRILARI AZALDII...EĞER İHTİYACI OLAN VARSA KULLANSIN VEYA PAYLAŞSIN TAVSİYE EDERİMM:1yes2:

Kum dökmesi için avakado yaprağı, kiraz sapı ve mısır püskülü içeren karışık çaylar kullanabilirsiniz. Ya da hepsinden birer tutam alıp bir litre suda kaynatıp akşama kadar o bir litre suyu içsin. Ve de gilaburu suyu günde 3 çay bardağı yeterli olur. Bunları kullanın kum namına bir şey kalmaz.

2. 29 Ekim 2006
  3. EU1

EU1 Guest

Sevgili Ebruli,
    Öncelikle annenize geçmişolsun dileklerimi sunuyorum.
    Söylemek isyediğim kum döküldüğü kesin biliniyorsa bunun için spazm çözücü ilaç veriyor drlar, etkisi de çok çabuk görülüyor, bence ilaç tercih edilmeli, üç gün acı çekmeye ne gerk var be canım. Sağlıklar dilerim herkese.

4. 30 Ekim 2006
  5. EU1

EU1 Guest

Duducum Saol Yardimin Için Ama Zaten O Dediğin Ilaçlari 2 Hafta Kullandi Ama Ağrilari Hiç Geçmedi..onun Üzerine Bu Karişimi Denedi Ve Şu Anda Maşallah Düzeldi.alternatif Tibba Herzaman Başvururum Ve Hiç Zararini Görmedim:1yes2:

6. 31 Ekim 2006
  7. kekikcik

kekikcik Guest

avakado yaprağı böbrekler için birebir..annem de kullanıyor benim..ben de tavsiye ederim..4-5 yaprağı çay gibi demleyip içiyor..ağrı sızı kalmıyor...

8. 9 Kasım 2006
  9. EU1

EU1 Guest

Evet Ayrica Vucuttaki Ödemin Atilmasina Şişliklerin Inmesine Birebir Gelio:1yes2: :1yes2:

10. 12 Kasım 2006
  11. EU1

EU1 Guest

kızlar bende kum döküyorum su kiraz sapını ben denedım içemedım yaa..kokusu tadı hoş degıldı..su avakado olayınıda bı deneyelım bakalım yanlız benım öyle cok sancım olmuyor ilaç kullandıgım ıcınmı acaba...

12. 28 Haziran 2007
  13. odessia

odessia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ebruli babam şu an kum döküyor ben de kiraz sapı ve mısır püskülü karışımı yaptım içiriyorum ama avakado yaprağım yok öylede etkili olur değilmi canım

14. 12 Ağustos 2008
  15. wiensulti

wiensulti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba ..ya bende ağrı kesici içtiğime rağmen geçmeyen bir ağrı var acaba kummu döküyorum?benneyaptımki

16. 12 Ağustos 2008
  17. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ahh ahh şu kumlar bir bırakıp gitmezler ki beni...
    Periyodik dökülür durular tekar oluşurlar.:mymeka:
    Oksalat fosfat veya ürat sistin kristallerinin erimemiş olarak idrar içinde atılmaları olayıdır bu Kristalüri tıptaki karşılığı..Bebekliğimden beri bu sıkıntıyı çekiyorum;Rabbımın taktıırı:eek: Sıkıntıya sabretmek nimete şükretmek gerek..Hatta taşa dönüştü birkaçtanesi.Oksalüri biçimindeki kum dökme olayında atılan kristallerin miktarı çok fazla değilse,herhangi bir belirti gelişmeyebilir anlayamayabilirniz yani.Eğer atılan kristal miktarı fazlaysa,idrar sırasında yanma hissi ender olarak da kolik biçiminde şiddetli ağrı gelişebilir fazla miktarda sıvı alması mide-bağırsak bozukluklarının düzeltilmesi,tedavide etkili oluyor...Ayrıca pırasa da iyi geliyor...(rivayete göre:sm_cool:)
    Erkeklerin doğum sancısı derler kum-taş olayına...Uff zor..Zahmette rahmet vardır...Rabbım şifa ve sabırlar versin yaşayanlara..
    Arkadaşım sana da tşk.. ben de deneyecim bu yöntemia.s.

.

18. 12 Ağustos 2008
  19. sara34

sara34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar,annem de ödem atmak için mısır püskülü ile kiraz sapından içiyordu.Birgün çok sancısı oldu,doktora gittiğinde içtiği bu çay nedeniyle kum döktüğünü söylemiş doktor.