Kumarbaz koca

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Antepligelin tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Antepligelin
  1. Antepligelin

Antepligelin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Selam arkadaslarim suanda evimde internetim yok fazla giremiyorum ama sizin tecrübelerinizede cok ihtiyacim var!! Esim Hemen hemen bir senedir bu kumar illetine bulasti. Eline para gecer gecmez kumara yatiriyor bütün ayi parasiz geciriyoruz. Önceleri cok kavga ediyordum oynadigi icin ama artik isin boyutunun farkinda oldugum icin iyilikle konusmaya calisiyorum. Ama o inkar ediyor artik oynamiyorum diyor halbuki banka dökümanlarina baktigimda para gelir gelmez her iki saatte bir para cektigini görebiliyorum!

Elindeki parayi napdigini sorunca kayip ettim diyor, borc verdim diyor, benzin aldim diye sacma sapan yalanlar üretiyor. Hatta onu sucladigim icimn bana bagiriyor hic paramiz yokken ben kumarami yatircam parayi diyor!

Girtlagimiza kadar borcun icine girdik artik ceyranimizi ödiyemiyoruz evimize alisveris bile yapamiyoruz. Bir itiraf etse psikologa filan götürmek istiyorum ama okadar inatci ki gitmeyeceginide cok iyi biliyorum. arkadaslar ne yapmaliyim annesine haber gönderdim onunda bir faydasi olmadi. O kumarbaz oldugunu kabul etmedigi sürece düzelmesinin bir umudu var midir ki?

Simdiden cevaplariniz icin sagolun sizde olmasaniz napardim...

Son düzenleme: 8 Mayıs 2009
  2. 8 Mayıs 2009
  3. zeysb

zeysb Umutlu :) Üye

Beğenildi:
    307
    Ödül Puanları:
    113
    canım çok üzüldüm...Allah yardımcın olsun...aynı derde birde içkiyi ekle,halam aynı durumda 2 tanede çocuğu var.evdeki ekmek parasını bile içkiye kumara harcayan bir adam....çok tövbe etti yapmıcam dedi(daha dorusu demiş ben küçükmüşüm o ara 27 yıllık evliler)ama gene yapmış.elektiriği suyu kesildi kadının.yıllar sonra artık boşanmak istiyor.çünkü adamın düzeleceği yok.kumarda bir bağımlılık ve tedavi görmesi lazım...oturup konuşmanız ve aile büyükleriyle birlikte bir karar almanız lazım...bu şekilde devam edicekse seninde hayatını mahfedecek (verdiğim örnek gerçek ve halam her gün bizi arayıp ağlıyor..)ya bir merkeze gidip tedavi görecek ya da kendi kendine bırakacak bu illeti.insan evinin rıskını kumara verirmi ya....aile büyüklerine danış kaç yıllık evlisin çocuğun var mı bilmiorum ama aileye açılmadan kendi başına çözemezsin bu sorunu...Allah yardımcın olsuna.s.

4. 8 Mayıs 2009
  5. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    sen hala bu adamı boşamadınmı :nazar:

6. 8 Mayıs 2009
  7. jasmine

jasmine Yüksek Melankoli Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Güzellikle söylemişsin olmamış,e seni üzdüğünün zarar verdiğininde farkında değil,şöyle lafını dinlediği çekindiği bi aile büyüğü yada bi yakınınız konuşsa diyorum.Utanır belki yaptığından ? :eek:klava:

8. 8 Mayıs 2009
  9. Antepligelin

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim dogru söylüyorsun ama ben onun ailesi ile bir senedir görüsmüyorum haberde gönderdim onlara kumar oynuyor altinlarimi satmak zorunda kaldim diye, kaynanam o gelinde altinlarini satacak göz yok demis....

Ben 2 senelik evliyim henüz cocuk yok ama bu sekilde daha fazla dewam etmek istemiyorum bu benim son cirpinislarim düzelmezse bosanacagim. Hayatimdan vazgecmedim ben daha vazgecmekte istemiyorum. Yazik hala deger miydi onca senesini cöpe atmis.

Biran önce birseyler yapip sonuc alamazsam bitirmem gerek arkadasim. Kurana bile el basmaya kalkiyior parayi harcamadim diye artik!

10. 8 Mayıs 2009
  11. EU3

EU3 Guest

bence aile büyükleriniz topalnıp eşinizle konuşursa özelliklede erkeke erkeğe faydası olur siz kendinizi üzmemeye çalışın rabbim yardımcınız olsun

12. 8 Mayıs 2009
  13. Antepligelin

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Babasi konusmaya calismis ama sonuna kadar inkar ediyor beraber harciyoruz diyor hatta abiside kendisine yalanci sahitlik yapiyor. Abisininde bu sebebden yuvasi yikilmisti zaten. Dün kurana el basmaya bile niyetliydi harcamadim diye paranin durduk yerde dolapdan kayip oldugunu iddia ediyor.

Isin kötüsü evde bir cocugumuz olsa, suc cocugun üzerine kalacak! Utanmasi icin kabul etmesi gerek arkadasim kabul etmiyor ki :KK43: Ailesiyle konusmuyorumda, gidip babasina anlatmak istiyorum ama beni tersliyeceginden korkuyorum...

14. 8 Mayıs 2009
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Lütfen lütfen lütfen..
    Yapma bunu..
    Bitir bu eziyeti artık..:nazar:

16. 8 Mayıs 2009
  17. Lillyum

Lillyum çok bilmiş Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    cidden valla antepli bende çok şaşırdım
    yanlış hatırlamıyorsam 6 aykadar öncede dövüyor demiştin yada ona benzer bişey :1no2:

18. 8 Mayıs 2009
  19. sermest

sermest hoşgeldin nazlı kelebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben de senın durumları hiç iyi hatırlamıyorm..artık buna son ver kurtar kendını deger mı bıtanem ya..bunca cıle keder ne ıcın Allah askına? hala neyı beklıyorsn cocgun da yokken kurtul bu adamdan..