Kumaş Boyası İle Perde Boyanırmı ??

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve always_you tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : always_you
  1. always_you

always_you Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ,iki kanat koyu kahve renginde saten perdem var ,bunları odamın dekorasyonuna göre siyah renge boyamak istiyorum ..aktarlarda toz halinde satılan kumaş boyaları oluyor ,kaynatılarak kullanılıyor ,kot pantolon filan boyardık eskiden ,aklıma geldi acaba saten perdelerimi bu boya ile boyayabilirmiyim ,tutarmı dersiniz ,saten olduğu için şüphede kaldım ,tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum ..

2. 5 Ocak 2010
  3. prensesantepli

prensesantepli Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım çok güzel bir konu ben saten gömleğimi boyadım tuttu ama perdeye cesaret edemedim sen denediysen yazarmısın bende mor perde istiyorum çünkü

4. 6 Ocak 2010
  5. happy_spk

happy_spk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aaaa.. çok güzel bir konu olduğuna ben de katılıyorum.. zira bugünlerde yatak odası perdemi değiştirmek için planlar kuruyorum. yenisini alacaktım ama bu konuyu görünce benimde aklıma boyama fikri yattısengözlerimebaksanab olursa süper olur walla.. yeni bir masraftan kurtulurum:)

benim perdem krınkıllardan. koyu mavi, iki kanatlı üstü fırfır.. bunu pembe kumaş boyam var, (küçük bir şişe ama) onunla boyamayı düşündüm şimdi. acaba ne renk çıkar ortaya?? tutar mı ki? en kötü ihtimal mor olsa, koyu mavi ya perde belki mor çıkar..
    ya bordo olursa?? bir de her yıkamada akarsa??kafamçokkarıştı
    odamızı pembeli döşedim de biraz, perde mavi kaldı..
    ya yeni perde alıp, o perdeyi oğluşumun odasına takıcam, ya da şu boyama işini bir deneyeceğim..
    bi fikr verin bana da kızlar..

resmi de ekleyeyim bakalım,, bu boya tutar mı? ne yapayım??

6. 6 Ocak 2010
  7. happy_spk

happy_spk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    always_you koyu kahveyi de siyahla kombin edebilirsin bence.. boyama konusunda emin misin canım? sonuçta ikisi de koyu renkler. kahveli siyahlı ve başka ne renk ağırlıktaysa odan, o şekil kombin etsen?? walla ben de tutar mı konusunda endişeliyim.. ayrıca nasıl olacak, kaynatılacak falansa neyde kaynatıcaz koca perdeyi:)) eskiden kazanlar falan vardı tamam da:))

8. 6 Ocak 2010
  9. ipekbocugu

ipekbocugu Yarınlar güzel olacak..:) Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Boya tutarda ama yıkarken her seferinde boya akar ve solgun bir renk alır diye düşünüyorum.

10. 6 Ocak 2010
  11. happy_spk

happy_spk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bugün denedim:KK43: olmadı:KK43:
    ama benim perdem krınkıl ya. belki ondan mı ne? walla gözden çıkardıysan uygula derim. bir zarar geleceğine.. netten tarifle uyguladım. tutmadı. yapacak birşey yok yeni perde alacağım anlaşılanÇok üzgünüm çoook
    bu arada sen ne yaptın? yoksun??

12. 6 Ocak 2010
  13. alkim

alkim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kumaş boyamada isdediginiz renk olmuyor ben krem pantolonu siyaha denemişdim ceviz yeşili oldu

14. 11 Ocak 2010
  15. pptya87

pptya87 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    ben renkli 2 kanat saten perdemi siyah yapmak istedim hiç tutmadı kaldırdım çöpe attım ve yeni siyah perde aldım ya kumaş boyası boyamadı yada ben beceremedim.

16. 29 Ocak 2010
  17. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    kumaş boyamayı eşyalarıma da kıyafetlerime de uygularım. sonuçtanda hep memnun kalmışımdır. istediğim rengi tutuyor. tek sorun boyanın akması iki üç yıkama sonra anca kesiliyor. renktede pek bir bozulma olmuyor.

18. 5 Mayıs 2010
  19. PLNLTF

PLNLTF Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    açıkcası bende perdelerimi boyamayı düşünüyorum kumasım cinsi boya tutacak kumastan ama alacalı olurmu yada istediğim rengi elde edeblirmiyim diye süphedeyim yardımcı olursanız arkadaşlarım sevinirim simdiden tesekkürler