kumaş pantolon ütüsü

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve violette tarafından 4 Kasım 2008 başlatılmıştır.

4 Kasım 2008
    Konu Sahibi : violette
  1. violette

violette zor bir yola çıkıyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar bende kumaş pantolonlarda çift çizgi olmasından bıktım.Bazı kumaşlarla benim ütü konusundaki beceriksizliğim birleşince olanlar oluyor.Ne yapabilirim.Fikri olan varmı?:uhm:

2. 4 Kasım 2008
  3. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    çizgili yereleri yaparken bol buhar salacaksın.bütün marifet buhar yoğunluğunda

4. 10 Aralık 2008
  5. okcu

okcu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    78
    Ben pantalonu ters ceviriyorum,cizgileri boyunca kuru sabunu iyice cizgilerin uzerine suruyorum her iki tarafi da bol bol sonra duzeltip nemli tulbetle iyice utuluyorum.Mutlaka deneyin cok memnun kalacaksiniz.

6. 10 Aralık 2008
  7. Elis

Elis Guest

ben hic sevmem kumas pantolonu,esim de sevmez allahtan............
    ama nerden estiyse bikac ay once kumas pantolon aldim,2 kez giydim,niye aldiysam sanki.........utusude sinir bise,zaten utu yapmayi sevmem...ama bu yontemi ,cok merak ettim bi deniycem.......

8. 10 Aralık 2008
  9. miralife

miralife Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    önce pantolonun iç ceplerinden başlayıp ütülenir.
    sonra bel kısmından masanın kenarına sokularak bel ve dış cep kısımları ile köprüler güzelce ütülenir ve sonrasında
    pantolon köprünün çizgi kısımlarından itibaren masaya konur ve paçalar birleştirilip paçadan başlanacak şekilde yavaş ve keskin hareketlerle ütülemeye devam edilerek yukarıya doğru yani pile çizgilerine doğru çıkılır ve en son işlem olarakta pilelere şok buharlar uygulayacak şekilde yavaş hareketlerle son rütüşlar yapılır ve
    ELLERİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL OLDU İŞTE ŞİMDİ.....

10. 10 Aralık 2008
  11. miralife

miralife Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Yani eşimn 60 a yakın gömleği 40 yada daha fazlasıda kumaş pantolonu var en sıkısıcıda bu son zamanlarda çıkan parlak kumaşlar ve en zoru bunları ütülemek ama bu yöntemle asla eşimi çift çizgi ile işe göndermediysem eğer bu anlattığım yöntem gerçekten işinize yarar bayanlar kolay gelsin sabırlar dilerim hepimize....

12. 25 Mart 2009
  13. Kanarya

Kanarya annesinin zuzusu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    sana kolay bir yöntem söyleyeyim,pantolonun cizgilerini kaybetmemisse eger,pantolonu pacalari birlestirerek degilde,öteki türlü koy,normal kot ütüler gibi mesela.sonra cizgiler varmadan ütüle.arkasini önünü böyle yaptiktan sonra pacalari birlestir ve ek yerlerini ütüle.hem cift cizgi olmuyor hemdekolay ütüleniyor.sonuctan memnun kalacaksin.

14. 25 Mart 2009
  15. acemiperi

acemiperi Şükür Rabbime Üye

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    pantolon ütülemeyi hiç sevmiyorum bu yöntemi deniycem sağol

16. 27 Nisan 2009
  17. violette

violette zor bir yola çıkıyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler hanımlar.
    Eşim kamu kurumunda çalıştığından gömlek ve pantalon çok kullanılıyor.Bu tavsiyelere uyarım.a.s.

18. 1 Mayıs 2009
  19. maeves

maeves Hayat Öpücüğüm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    uzman tv. de ütü nasıl yapılır diye arattır. gömlek pantolon ütüsü kuru temizlemeci birisi uygulamalı gösteriyor. ben ütü yapmaktan nefret ederim ama izledikten sonra hayatımı kurtardı diyebilirim. çünki belli bi sistemle ve sırayla yapıyosun ütüyü, çift cizgi yapmıyosun ipuçları filanda veriyo bi bakmanı tavsiye ederim. benim için gömlek ve pantolon ütülemek daha eğlenceli artık.