Kundak ne derece sağlıklı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve elfi85 tarafından 17 Aralık 2009 başlatılmıştır.

17 Aralık 2009
    Konu Sahibi : elfi85
  1. elfi85

elfi85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar doğumuma yaklaşık bir ay kaldı.inşallah.Ben kundak yapmayı hiç düşünmüyordum fakat kayınvalidem ve onun kayınvalidesi ille de kundak istiyorlar.kundağın zararlı olduğunu okudum.Siz bebeğinizi kundaklıyormusunuz?

2. 17 Aralık 2009
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    ben kundak yapmadım hıÇ ama battanıyeye gÜselce sar ıstıyene Öyle ver mınık bebegı tutmayı bılmeyen ınsan Çok bıde ılk haftalar ellerını hıÇ ısıtamıyo eldıvenle bıle hep sar kundak yapar gıbı sıcak olsunnn

4. 17 Aralık 2009
  5. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sıkıca kundak yapılan bebeklerin kalça çıkığı riski daha yüksek oluyor ayrıca bacaklarını hareket ettiremedikleri için gaz da çıkaramıyorlar. ılk aylar gaz sancısı çok oluyor. Arkadaşın dediği gibi battaniyeye bol şekilde sarmalısın.

6. 17 Aralık 2009
  7. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Kundak çok sakıncalı bir şey .En önemlisi kan dolaşımını engeller .Bizi sıkıca sarsalar , hareket edemesek mutlu olur muyuz ? ışte bebek de aynen öyle .ıki çocuk büyüttüm asla kundak yapmadım .Günümüzde kundak mı kalmış .Bebiş senin olduğuna göre , annesi sensin canım .Bütün kararlar sana ait olmalı .Büyüklerin sadece tecrübelerinden faydalanabilirsin ama bu tecrübeler mantıklı ve uygun olmalı .Sevgiler...

8. 17 Aralık 2009
  9. elfi85

elfi85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Cevaplarınız için hepinize teşekkür ediyorum.Rosenoire konuştum kundak zararlı dedim ama anlamıyorlar.Kayınvalidem 4 çocuğuna da kundak yapmış hiç bişey olmadı herkez yapıyor deyince ağzım dilim bağlanıyor.iyisimi şöyle yapayım,çok hevesleniyorlar alsınlar bi kundak bezi ben de bolca sarayım bir ay işte tamam herkesin gönlü olur:)

10. 17 Aralık 2009
  11. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    benim de kayınvelidem çok ısrar etmişti kundak için
    yarım kundak yaptık biz de kısa bi süre
    ama doğru bi şey olduğunu düşünmüyorum
    o zaman itiraz edecek yaştan ve bilgiden yoksundum

12. 17 Aralık 2009
  13. melek_law

melek_law Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    benim annemde çok ısrar etti ilk önceleri kırmamak için izin verdim sonra kıyamayıp çözdüm. Akşamları zaten görmüyorlar. Ama kolikli bebeklerde işe yarıyormuş güven hissi geliyormuş bebeğe ben bazı günler yarım kundak yaptım yani ellerini bağladım. ılk ay bebekler ellerinden korkup çok uyanıyor yarım kundak yapınca huzur içinde uyuyorlar. ılk ay işine yarayabilir.

14. 17 Aralık 2009
  15. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Elleri bağlanabilir ama bacakları serbest kalmalı. Bir de şunu anlamıyorum "ben çocuklarıma yaptım bir şey olmadı". Bir şey olması illa ölmesi ya da ağır hasta olması anlamına mı geliyor? Çocuk aylarca gazını çıkaramadığı için ağrı çekmiş olabilir bu büyümesine engel değil elbet ama yazık günah yani...

16. 17 Aralık 2009
  17. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bence doktorum kesinlikle yasakladı, dezemuszemus, düzenli doktorun yoksa bile götürmüş oldugun bir doktorun numarasınınn sizde oldugunu ve ona danıstıgını ve doktorun buna cok kızdıgını soyle.ben söylemek istediklerimi onun agzından soylerdim kayınvalidem de doktor dedi deyince üstelemez, bu doktorların da bireşey bildigi yok der ama ısrardan vazgecerdi. bir öneri sadece :KK70:. bebeginin saglıgı baskalarının gönlünün olmasından daha önemli degil mi sonuçta...

18. 18 Aralık 2009
  19. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence de. Hatta doğum esnasında çocuğu kontrol edecek olan doktora onların yanında sor. Zararlarını anlatsın onlar da duysun.