Kundalini Reiki hakkında ne düşünüyorsunuz...

Konusu 'Reiki nedir ?' forumundadır ve VENUS_ tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  15 Eylül 2008
  Konu Sahibi : VENUS_
 1. VENUS_

  VENUS_ Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  462
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  İrem hanım merhaba,

  Kundalini reiki ile ilgili fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırmısınız?
   
 2. 15 Eylül 2008
  Konu Sahibi : VENUS_
 3. irem

  irem Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  97
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  76
  Merhabalar
  Benım dusuncem kundalını reıkı enerjısını kullanmadan once en az usuı reıkı ı uygulayıcısı olmanızdır. Kundalını reıkıde amac bıldıgım kadarıyla kok chakrada bulundugunu varsayılan kundalınıyı uyandırmak ve saglıklı bır sekılde tepe chakrasına kadar ılerletmek . bana gore Bunun ıcınde bedenın enerjıyı tanıması ve enerjı akısını hıssedebılmesı kendı bedenınızdekı enerjıyı hısedebılmenız gerekır dıye dusunuyorum. daha sonra kundalını reıkı ınısıyasyonu ve egıtımı almanız daha saglıklı olabılır.
  Ben kundalını reıkı masterı yada uygulayıcısı degılım. daha saglıklı bılgı almak ıcın kundalını reıkı egıtımenı ıle ıletısıme gecmenız daha uygun olucaktır. :)
  sevgıler
   
 4. 15 Eylül 2008
  Konu Sahibi : VENUS_
 5. Castefella

  Castefella Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.860
  Beğenildi:
  91
  Ödül Puanları:
  153
  reikiturk.com' dan bir alıntı yaptım aşağıda; Yeni Çağlayan Oylat Kaplıca Otelinde her Ctesi 1 saat ücretsiz olarak katılabilirsiniz, uygulamalı olarak fikir edinebilirsiniz.

  KUNDALİNİ REİKİ NEDİR ?

  Kundalini reiki oldukça sade ve oldukça etkili bir şifa sistemidir. Temeli vücuttaki şifa kanallarının ve chakraların açılması ve niyet ederek kendimize yada başkalarına şifa vermeye dayanır.


  Bizler yerküre enerjisini 1. chakradan (kök chakra) vücudumuza alırız. Bu enerji tüm chakraları ve ana enerji kanallarını dolaşarak tepe chakaradan çıkar. Kundalini enerji kanalı kök chakrada başlar ve tepe chakrada son bulur. Kundalininin açılmasıyla chakralar tam olarak temizlenir ve enerji kanalları açılır. Bu şekilde vücuda giren yerküre enerjisi artar, bu enerji chakraları daha çok besler ve devam ettiği enerji kanallarını açar. Kundalini enerjisine kundalini ateşi de denir.

  Kundalini Reiki Mr.Ole Gabrielsen tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Mr.Ole Gabrielsen Danimarkalı bir meditasyon masterıdır. Mr.Ole Gabrielsen ile Master Kuthumi'nin yaptığı çalışmalar ve ruhani bilgi alışverişleri sayesinde Kundalini Reiki tekniği doğmuştur. Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları bunun büyük faydalarını görmüşlerdir ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.

  KUNDALİNİ REİKİ EĞİTİMİ

  Kundalini Reiki eğitimi inisiyasyonla gerçekleşen bir eğitimdir. Yani Reiki'de olduğu gibi Kundalini Master'ın sizi bu enerjiye uyumlaması gerekmektedir. Bir Kundalini Master tarafından uyumlanmadan Kundalini Reiki enerjisini kullanamazsınız.

  Kundalini Reiki 3 eğitimden oluşmaktadır.

  Kundalini 1: Birinci inisiyasyonla verilen eğitimdir. Bu inisiyasyonda şifa kanalları ve chakralar açılır,vücut Kundalini 2 için hazırlanır. İnisiyasyon oldukça güçlüdür ve kişinin enerji kanallarını oldukça yoğun etkiler. Usui Reiki 1,2,3 inisiyasyonlarına eş değer bir etkisi vardır. Bu inisiyasyonla birlikte şifa teknikleri, uzağa enerji gönderimi öğretilir. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.
  Kundalini 2: Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Ana enerji kanalının açıldığı bu inisiyasyonda Kundalini Solar Plexus chakrasına ulaşır. Öğretilen özel bir meditasyon ile çok kısa zamanda Kundalini ateş enerjisi yükseltilir. Sonuçta bütün chakralar açılır ve temizlenir, enerji sistemi aydınlatılır. Vücut Kundalini 3 için hazırlanır. Kundalini 2, Kundalini 1'den en az 2 gün sonra verilmelidir.25 dakika süren bir inisiyasyondur.

  Kundalini 3: Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün chakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe chakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir. Kundalini 2 inisiyasyonundan en az 5 gün sonra yapılmalıdır. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.
   
 6. 25 Eylül 2008
  Konu Sahibi : VENUS_
 7. EU1

  EU1 Guest

  Benim gözlemime göre, Kundalini Reiki, Usui Reiki'ye göre çok daha yakıcı bir enerji. Sembolü bir yılandır. Yılan kuyruk sokumundan başlayarak tepe çakrasına kadar omurga ekseninde ilerler. İnsiasyondan sonra zaten farklılığı alan kişi hisseder. Kundalini Reiki'nin sorumluluğu da çok daha ağırdır. İnsiasyonu herkese yapılmamalıdır. Alacak kişi mutlaka Usui Reiki-2 yi almış olmalı, ve belirli bir süre bunu sindirmiş olmalıdır.