Kurban Bayramı Kapadokya Turu

Konusu 'Tatil Öneri ve Paylaşım Alanı' forumundadır ve MasterTur tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

  12 Kasım 2009
  Konu Sahibi : MasterTur
 1. MasterTur

  MasterTur Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.662
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]

  Kurban Bayramı Kapadokya Turu


  3 GECE KONAKLAMALI turumuzda Sizlerle birlikte Ihlara Vadisi-Derinkuyu Yer Altı Şehri-Uçhisar Kalesi-Dervent Vadisi-Ana,Baba,Çocuk Peri Bacaları-Paşabağ-Göreme Açık Hava Müzesi-Ürgüp-Avanos-Güvercinlik Vadisi-Avcılar Vadisi-Asma Köprü-Kızıl Vadi-Kızılırmak-Onyx Atelyeleri-Çanak,Çömlek Atelyeleri-Halı Yapım Atelyeleri-Şarap Mahsenleri - Hacı Bektaş-i Veli Külliyesi - Delik Taş - Nar Krater Gölü - Selimiye Köyünü geziyoruz.
  Tarihi yaşamış ve yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen hala yaşatan bir diyar; KAPADOKYA...Kişi Başı 299,00 Tlden başlayan fiyatlarla Sizde bu bayramda aramızda olabilirsiniz.

  YAŞADIĞIN TOPRAKLAR DAHİ OLSA, GİDEMEDİĞİN HİÇBİR YER SENİN DEĞİLDİR
  5000 Sene önce güzel atların yetiştirildiği bu topraklarda, Perilerle İnsanlar dost olmuş ve yıllar sonra bu arkadaşlığın arasına, bölgede ki bağlardan elde edilerek yapılan şarap girmiş, ayırmış bu 2 dostu birbirinden. Sonra da başlamışlar bölgeyi sahiplenmek için kavgaya. Kimisine göre sihir, kimisine göre de insan işiymiş burada ki oluşumlar. İşte taa o zamandan günümüze kadar birçok masalın yaşandığı yerdir Kapadokya. Ve siz bu masal içindeki olağan üstü oluşumlarda yürürken buranın büyüsüne kapılıp sihirle oluştuğuna inanacaksınız, belki de bir halı yapım atölyesindeki ya da bir çanak imalathanesin deki, insanların parmakları ucunda şekillenen görüntülere bakarak, insan işidir bu oluşumlar diyeceksiniz. En iyisi gelin ve bu masalı siz, en baştan kendiniz yazın


  1.Gün PERŞEMBE:İSTANBUL-KAPADOKYA
  Siz saygıdeğer konuklarımızı 21:00 Bakırköy Regata Otoparkı - 22:00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü - 23:00 Eski Salı Pazarı - 00:00 İzmit Halk EviÖnü Petrol Ofisinden alarak lüks otobüsümüzle sınırsız Turon9 ikramlarıyla Bolu-Gerede-Ankara-Aksaray güzergâhını takiben Kapadokya’ya hareket ediyoruz.

  2.Gün CUMA:IHLARA VADİSİ - DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - NAR KRATER GÖLÜ - SELİMİYE KÖYÜ
  Sabah saatlerinde Orhan Ağaçlı tesislerinde vereceğimiz mola'nın ardından, Selimiye Köyü ile gezimize başlıyoruz.Melendiz Çayının kenarında vereceğimiz bu molada,Kümbet,Yamaç Yerleşim gibi farklı uygarlıklara ait eserleri ve yapıları bir arada görüp resimleme şansına sahip olacağız. Sonraki durağımız Ihlara Vadisi. Burada doğanın bahşettiği inanılmaz bir doğal güzellik içinde bulunan, Ağaç Altı ve Yılanlı Kiliseleri görüp Melendiz'in oluşturduğu eşsiz Kanyon içinde küçük bir yürüyüş yapıp otobüsümüze dönüyoruz.Bu güzellikleri arkamızda bırakıp, uzun yıllar hafızınızda yer edecek olan bir başka yapıya, Derin Kuyu Yer Altı Şehrine gidiyoruz. Burada yerin 45 metre altına inerken, Şaraphane, Misyonerler Okulu, Kiler, Mutfak, Yemekhaneler, Yaşam Birimleri, Hapishane , Sukuyusu ve Havalandırma Bacaları gezeceğimiz yerler arasında olacak.Derinkuyu Yeraltı Şehrinden Ayrıldıktan sonra doğal güzelliğini seyrederken,yorgunluğumuzu biraz olsun atabileceğimiz bir başka doğa harikasına Nar Krater Gölüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasından sonra öğle yemeğimizi almak üzere Uçhisara gidiyoruz(ekstra). Yemek sonrasında otelimize giderek yorgunluğumuzu atmak üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

  3.Gün CUMARTESİ:GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - TOKALI KİLİSE - ÇANAK ÇÖMLEK ATELYESİ - KIZILIRMAK - ASMA KÖPRÜ - PAŞABAĞ - DERVENT VADİSİ - ANA BABA ÇOCUK PERİ BACASI - ŞARAP MAHSENLERİ -
  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak, Göreme Açık Hava Müzesine gidiyoruz. Burada Kızlar Manastırı,Erkekler Manastırı,Aziz Basel Şapeli,Elmalı Kilise,Azize Barbara Şapeli,Yılanlı Kilise ve Kiler-Mutfak-Yemekhane kompleksini gördükten sonra bu güzellikleri resmede bilmeniz için kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.Fotoğraf molasının ardından, bölgenin en güzel kaya fresklerini görebileceğimiz Tokalı Kiliseye gideceğiz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra, yörenin aynı zamanda önemli geçim kaynaklarından biri olan çanak ve çömlekçiliğin tüm inceliklerini görmek için, Çanak-Çömlek Atelyesine gidiyoruz.Burada sizlerinde çanak yapım işlemine dahil olabileceğiniz ve çeşitli görsel showlarla keyifli anlar yaşayabileceğiniz dakikalardan sonra, dileyen misafirlerimiz için kısa bir alış veriş molası veriyoruz. Daha sonra Avanosun sembollerinden biri olan Asma Köprüye gidiyoruz. Burada Anadolunun asi çocuğu Kızılırmak ile tanıştıktan sonra. Öğle yemeği için mola veriyoruz.(ekstra) Öğle yemeğinin ardından çok başlı ve gövdeli Peri Bacaları ile meşhur Paşabağ'a gidiyoruz. Bölgede görebileceğiniz en güzel Peri Bacalarını resimlemek için kısa bir mola verip, ardından, ilginç şekillere benzetilerek herbirine farklı isimler verilen Peri Bacaları ile meşhur Dervent Vadisine gidiyoruz. Daha sonra sırası ile Şarap Mahsenleri ve Ana Baba Çocuk Peri Bacalarını gezip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle Kapadokyanın olmazsa olmazlarından olan Türk Gecesine gidiyoruz.(ekstra)

  4.Gün PAZAR:UÇHİSAR KALESİ - GÜVERCİNLİK VADİSİ - ONYX ATELYESİ - AVCILAR VADİSİ - SİNASSOS - HALI YAPIM ATELYESİ - KIZIL VADİ - ÇAVUŞİN KÖYÜ

  Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, bölgenin en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesine çıkıyoruz.Erciyes Dağına kadar tüm bölgeye hakim olan Uçhisar Kalesindeki eşsiz manzarayı resimledikten sonra,Güvercinlik Vadisine giderek Nişler hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında bölgenin birbaşka sembolü olan onyx taşını görmek üzere Onyx Atelyelerine gidiyoruz. Burada onyx'in işlenişi hakkında bilgi alıp bu taşın ürün haline gelene kadar geçirdiği evreleri görüp, dileyen misafirlerimiz için alışveriş süresi veriyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından (ekstra), bağları ve evleri ile ünlenmiş, eski bir Rum köyü olan Çavuşin'e gidiyoruz.Eski rumevleri ve üzüm bağları arasında yapacağımız küçük bir gezinin ardından hareketle Ürgüp'e gidiyoruz. Burada yaklaşık olarak 1 saat kadar serbest zaman vererek sizlere Ürgüp'ü tanıma fırsatı sağlıyoruz. Belirlenen saatte sizlerle otobüsümüzde buluştuktan sonra küçük bir köy olan Sinassos'a giderek buradaki Ermeni Kilisesini geziyoruz. Bu küçük Nevşehir köyünde geçireceğimiz zamanın ardından, sizlere küçük bir Türkiye turu yaptırmak üzere Halı Yapım Atelyesine gidiyoruz. Burada insanların,tüm Türkiyenin coğrafik durumunu, örf ve adetlerini,yaşam tarzlarını ipliklerle nakış nakış halıya nasıl işlediğini görüp öğrenirken hayretler içinde kalacaksınız.
  Halı Yapım Atelyesindeki gezimizi tamamladıktan sonra son gezi noktamız olan Kızıl Vadiye giderek hep beraber Güneşin batışını izleyip sonrasında otelimize dönüyoruz.

  5.Gün PAZARTESİ:HACI BEKTAŞ-İ VELİ DERGAHI ve TÜRBESİ - ÇİLEHANE (DELİKTAŞ)
  Sabah otelde alınan sabah kahvaltısının ardından, Hacı Bektaş'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından, Büyük Türk İslam düşünürü Hünkar Hacı Bektaş-i Veli'nin Dergahına geliyoruz. Buradaki gezimize 1. Avlu'dan başlıyoruz. (Nadar Avlusu) Burada Üçler Çeşmesi ve Mührü Süleyman Motifi hakkında bilgiler aldıktan sonra Üçler Kapısından geçerek 2. Avluya(Dergah Avlusu) geçiyoruz. Dergah Avlusunda , Havuz, Aslanlı Çeşme, Tekke Camii, Kiler Evi ve Meydan Evini gezip rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün burayı ziyareti anısına yapılmış olan Atatürk Köşesini görüp, 3.Avluya geçiyoruz. Burada bulunan Pir Evi, Çilehane(Kızılca Halvet), Kırklar Meydanı, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Balım Sultan Türbesini ve 800 yıllık Kara Dut Ağacını gördükten sonra Kısa bir süre alışveriş yapabilmeniz için mola veriyoruz. Mola sonrasında belirlenen saatte otobüsümüzde buluşarak Kırşehir üzerinden İstanbul'a hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından saat 23:00 sularında İstanbula ulaşarak, sizleri iniş noktalarımızda bıraktıktan sonra başka bir Turon9 gezisinde sizlerle tekrar buluşmak ümidi vedalaşıyoruz.

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER *4 Yıldızlı otellerde 3 gece Y.P konaklama
  *Lüks otobüslerle ulaşım
  *Tur programında yazan tüm çevre gezileri
  *Profesyonel rehberlik hizmeti
  *Türsab seyahat sigortası
  *Otopark ücretleri

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: *Tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
  *Tüm öğle yemekleri
  *Yemeklerde alınan içecekler
  *Tüm kişisel harcamalar
  *Türk gecesi
  *Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm hizmetler

  GENEL ŞARTLAR
  *Hizmet bedeli, Rehberlik ücretleri + otopark + müze ve ören yerleri giriş ücretlerini kapsar.
  *Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + Rehberlik hizmeti + Otoparklar Toplam: 70TL olup misafirlerimize aittir. Müze kartı olanlar Toplam: 50TL öder.
  *17 Yaş altı, 65 Yaş üstü, Sarı Basın Kartı ve Gazi kimlik kartı yanında olanlar Toplam: 50 TL öder.
  *Hizmet bedelleri ücretleri ofislerimizde belgekarşılığında toplanır.
  *Tura iştirak eden her misafir bu ücreti ödemekle yükümlüdür Turumuz 1 gecesi yolda geçmek kaydı ile 4 gece 5 gündür. Otel konaklaması 3 gecedir.
  *Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
  *0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  *Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
  *Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.
  *Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  *Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimiz tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turon9 sorumlu değildir.
  *Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Turon9’un sorumluluğu yoktur.
  *Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
  *Tur programına rezervasyon yaptıran misafirlerimizin sayısı, otobüs kaldırabilecek sayıya ulaşmadığı takdirde, tur programı, midibuslar ile yapılır. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur.
  *Böyle bir durumda Turon9 misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
  *En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

  *BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

  Konaklama yapacağımız tesis Yıltok Oteldir.


  Detaylı Bilgi ve Rezervasyon Tatil Hattı: 0216 550 19 19
  Turon9.com

  Saygılarımızla
  Tur on9 Ailesi