Kurban Bayramı Kapıdağ Yarımadası Turu

Konusu 'Tatil Öneri ve Paylaşım Alanı' forumundadır ve MasterTur tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

  12 Kasım 2009
  Konu Sahibi : MasterTur
 1. MasterTur

  MasterTur Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.662
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]

  Kurban Bayramı Kapıdağ Yarımadası Turu

  3 GECE KONAKLAMALI tur programımızda Mudanya-Tirilye-Göl Yazı Köyü-Ağlayan Çınar-Kapıdağ Yarım Adası-Kapıdağ Eski Rum Köyleri-Kapıdağ Şelalesi-Erdek-Avşa Adası-Marmara Adası-Umurbey-Celalbayar Evi ve Müzesini geziyoruz.Kişi Başı yalnızca 239,00Tlden başlayan fiyatlarla Sizlerde bize katılabilirsiniz.

  YAŞADIĞIN TOPRAKLARDA OLSA, GİDEMEDİĞİN HİÇBİR YER SENİN DEĞİLDİR

  Hemen yanıbaşınızda, içinde gölleri,şelaleleri,ormanları,yeşilin ve mavinin tüm tonlarını saklayan, gizli bir cennet bahçesinin varlığından haberdarmısınız?

  1.Gün CUMA:İSTANBUL-MUDANYA-GÖLYAZI-TİRİLYE-ERDEK
  Siz değerli misafirlerimizi Saat 06:00 Regata Otoparkı, 06:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü, 07:30 Eski Salı Pazarı Otoparkından alarak, sınırsız Tur on9 ikramları eşliğinde Bursa-Balıkesir- güzergâhını takiben Erdek'e hareket ediyoruz. Eskihisardan feribot ile Topçular'a geçtikten sonra Bursa ve Mudanyayı geçip Tirilye'ye gidiyoruz.Eski bir rum köyü olan bu şirin belde de öğle yemeğimizi aldıktan sonra (ekstra), Makaryosunda mezun olduğu Taş Mektep, Üç Rahipler Kilisesi,Eski Rum Evleri ve inanılmaz manzarası ile Rüzgarlı Tepe gezeceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Tüm yorgunluğumuzu Rüzgarlı Tepe de bıraktıktan sonra, Göl Yazı Köyündeki Ağlayan Çınarı görüp, akşam saatlerinde Erdek Tatlı Su Köyünde bulunan Otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde otelimizde alıyoruz.

  2.Gün CUMARTESİ:KAPIDAĞI YARIM ADASI - ESKİ RUM KÖYLERİ - ESKİ MANASTIR - KAPIDAĞI ŞELALESİ
  Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından, Kapıdağı Yarım Adasını keşife çıkıyoruz.Bu gün sizlerle sıkı bir yürüyüş yapacağız. Köyden araçtan ayrılıp Kapıdağ ormanları içerisinden yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüzün bir bölümü deniz manzaralı olacaktır. Orman içlerine girdikçe her yanımız orman dokusuyla kaplanacaktır. Yürüyüşümüz patikadan yaklaşık 3 saat sürecektir. Üç saatlik yürüyüş sonrasında Kızlar Manastırına ulaşmış olacağız. Yüz yıl öncesine kadar kullanılan bu manastır halen çarpıcı güzelliğini korumaktadır. Manastır yakınında geniş çımenlik alanda vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında tekrar yürüyüşe başlıyoruz. Bu sefar yürüyüşümüz bir dere yatağını takip ediyor şeklinde olacak. Eğri dere boyunca yapacağımız yürüyüş, şelaleler, göletler ve kanyonlar şeklinde bize, birçok güzel görüntü sağlayacaktır. Yürüyüş sonunda Ballıpınar köyüne ulaşıyoruz. Köy herkesin çok sevdiği şirin eskibir Rum köyüdür. Şu an selanıkten göçmüş türkmenler yaşamaktadır. Köy meydanında halen freskleri görülebilen çatısı çökmüş bir kilise bulunmaktadır. Köyün bir diğer özelliği ise kırmızı soğanları üretim yerlerinden biri olmasıdır. Köyde vereceğimiz çay molası sonrasında aracımıza binip uzunca bir kapıdağ araç gezisi yapıyoruz. Ormanlı ve Turan Köyleri gezisi. Ocaklar beldesi üzerinden Erdek'e uğruyoruz. Kısa bir mola sonrasında otelimize ulaşıp, canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.

  3.Gün PAZAR:ERDEK-MARMARA ADASI-AVŞA ADASI
  Sabah otel de alacağımız kahvaltının ardından Erdek limanda bizleri bekleyen teknemize binerek(ekstra) Marmara Adası- Avşa tekne turuna çıkıyoruz. Panoromik olarak Marmara Adasını gördükten sonra, Avşaya giderek adaya çıkıyoruz ve burada serbest zaman veriyoruz. Avşa adasını gönlünüzce gezdikten sonra,limanda bizi bekleyen teknemize binerek Erdek'e geri dönüyoruz.Erdekte vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde otelimizde alıyoruz.(Maramara Adası - Avşa tekne turu hava şartları müsait olursa yapılacaktır.)

  4.Gün PAZARTESİ:ERDEK-BURSA-GEMLİK-UMURBEY-CELAL BAYAR EVİ ve MÜZESİ-İSTANBUL
  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından hareketle, Bursa güzergahı üzerinden Gemlikte bulunan Umurbey'e uğrayarak, Celal Bayar Müzesini ve Evini geziyoruz. Köy içinde vereceğimiz küçük molanın ardından, İstanbul'a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a ulaşarak sizleri iniş noktalarımızda bırakıp, başka bir Turon9 organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER *Erdekte 3 gece Y.P otel konaklaması
  *Lüks otobüslerle ulaşım
  *Lunch-Box
  *Sınırsız Turon9 ikramları
  *Programda yer alan tüm çevre gezileri
  *Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde gezi
  *Türsab seyahat sigortası

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  *Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm geziler ve eğlenceler
  *Tur programı boyunca yapılacak özel harcamalar
  *Tüm öğle yemekleri
  *Tüm öğle yemeklerinde alınacak içecekler
  *Tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
  *Tüm tekne turları

  GENEL ŞARTLAR *Hizmet bedeli, Rehberlik ücretleri + otopark + tekne turları + müze ve ören yerleri giriş ücretlerini kapsar.
  *Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + 1 adet Tekne Turu + Rehberlik hizmeti + Otoparklar Toplam: 60 TL olup misafirlerimize aittir. Müze kartı olanlar Toplam: 50 TL öder.
  *17 Yaş altı, 65 Yaş üstü, Sarı Basın Kartı ve Gazi kimlik kartı yanında olanlar Toplam: 50 TL öder.
  *Hizmet bedelleri ücretleri ofislerimizde belgekarşılığında toplanır.
  *Tura iştirak eden her misafir bu ücreti ödemekle yükümlüdür Turumuz 1 gecesi yolda geçmek kaydı ile 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 3 gecedir.
  *Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
  *0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  *Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
  *Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.
  *Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  *Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimiz tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turon9 sorumlu değildir.
  *Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Turon9 ’un sorumluluğu yoktur.
  *Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
  *Tur programına rezervasyon yaptıran misafirlerimizin sayısı, otobüs kaldırabilecek sayıya ulaşmadığı takdirde, tur programı, midibuslar ile yapılır. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur.
  *Böyle bir durumda Turon9 misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
  * En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

  * BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.


  Konaklama Yapacağımız tesis Kırtay Oteldir.


  Detaylı Bilgi ve Rezervasyon Tatil Hattı: 0216 550 19 19
  Turon9.com

  Saygılarımızla
  Tur on9 Ailesi