kurban bayramı

Konusu 'Yardım Melekleri' forumundadır ve CitlembiK tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : CitlembiK
  1. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    Merhaba arkadaşlar,
    Bİz eşimle bu yıl kurban kesmek yerine bir kuruma kurban bağışında bulunmak istiyoruz,
    fakat bilindiği gibi son yıllarda yapılan ahlaksızlıklar insanı bu kararı vermekte zorluyor.
    Malum daha geçen yıl mehmetçik vakfında kurban yolszluğulu yapılmıştı,
    toplanan paralar karşılığında bağoşçıların kurbanları kesilmemiş amacına ulaşmamıştı.
    Hal böyle olunca insan hangi kuruma destek vereceğini bilmiyor.
    Sİzden ricam günevdiğiniz kurumları benimle ve tüm bu konuda kafası karışık olanlarla paylaşmanız.
    Hepinize duyarlılığınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. 1 Kasım 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.626
    Ödül Puanları:
    363
    Ben yine Mehmetçik Vakfı'nı düşünüyorum..
    Yolsuzluk konularına pek takılmıyorum,bizim niyetimiz belli..
    Allahım biliyor,görüyor..

4. 1 Kasım 2010
  5. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Burada bence sizin niyetiniz önemli.Siz bağışlıyorsunuz ve görevini yerine getirmiş oluyorsunuz,gerisi bu ahlksızlığı yapanların.
    Ayrıca sizin dediğiğiniz gibi sadece Mehmetçik Vakfının adı geçmedi bu yolsuzlukta.

Kurban bağışında yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla 8 ilde başlatılan operasyonlar sonunda gözaltına alınan 63 kişiden 20'si 24 Aralık günü tutuklanmış, Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz, Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Salih Güloğlu ve LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer ise mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı.

Soruşturmada, Deniz Feneri Derneği, LÖSEV ve Mehmetçik Vakfı’ndan kurban kesim ve dağıtım ihalesini alan Diyarbakır merkezli MAYET firmasının kurbanları kesmediği ve kesilmiş gibi makbuz düzenlediği belirlenmişti.

Hatırlatmak gerekirse durum buydu :KK34:

6. 1 Kasım 2010
  7. selma2

selma2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizde diyanet vakfına verecegiz bu sene gecen sene bizde mehmetcik vakfına verdik bu seferde burayı deneyecegiz

8. 1 Kasım 2010
  9. CitlembiK

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    Evet biliyorum tek adı geçen mehmetçik vakfı değil, zira öyle düşünüyor olsaydım diğer kurumlara tereddüt etmeden bağışta bulunurdum.
    Önemli olan niyet bununda farkındayım ama bile bile lades demek istemiyorum açıkcası.
    Tabiiki biz gönlümüzden geçirdikten sonra niyet ettikten sonra rabbimin takdiriyle makbul olur
    Fakat ben istiyorumki madem bir şey yapılıyor madem böyle bir uygulama var gerçekten yapılan yardımlar yerine ulaşsın.
    Gerçekten birilerinin boğazından geçsin ve gerçekten birileri sevinsin.

10. 1 Kasım 2010
  11. mikelanjo

mikelanjo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim burda kesemeyen çok insan var maddi durumu olmayan kömür alamayan et yiyemeyen eğer destek olursanız onlara ellerinizle teslim edebilirsiniz ben sizi onlara ulaştırırım

12. 1 Kasım 2010
  13. mikelanjo

mikelanjo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ciddi söylüyorum bu insan lar fazla et yiyemiyorlar ayrıca kömürde alamıyolar yardıma yazıldılar ama memur daha gelmemiş akşamları odun yakıyolarmış

14. 2 Kasım 2010
  15. uyuzum

uyuzum aşksın sen oğlum..... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    ihh ya bağışlıyabilirsin cnm en iyisi o gibi duruyor internetten bi araştır istersen .....

16. 2 Kasım 2010
  17. CitlembiK

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    İlginize teşekkür ederim arkadaşlar.

18. 4 Kasım 2010
  19. ahsen76

ahsen76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim burada çogu insan KİMSE YOK MU dernegine bagışlıyorlar ve onlar nerede daha fazla ihtiyaç varsa oralarda kestiriyorlar bu seneki hedef pakistanda kesilecek...ve bize daha önceki senelerde kesilen yerlerin videolarıda izletirildi tek tek isim isim okunup kesiyorlar yüzde yüz eminiz ve gönlümüzde çok rahat gerçekten eti senede 1 kez bile yiyemeyen insanlar yiyorlar ve buna siz sebep oluyorsunuz istesekte dünyanın bir ucuna gidipte kestiremeyiz Allahü-Teala bu işlerde koşturanlardanda verenlerdende razı olsun........