Kurban kesimi ve babamin bana dedikleri:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Zilanur tarafından 19 Kasım 2009 başlatılmıştır.

19 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Zilanur
  1. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Selam arkadaslar
    bugün babam bana öyle seyler dediki beynimden vuruldum cok kirildim ve kendi babamin evinden bir an olsun gitmek icin can attim, hemde ilk defa!
    Biz esimle evleneli iki sene olacak ama beraber yasadigimiz zaman 8 ay (vizeyi bekledik).
    Biriktirdigimiz paramiz yok hamileyim kenara üc bes kurus attik bebis icin alisveris, altinlarim var, altinlarima kurban kesecegim. Esimle burada almanyada kesmek istedik cünkü hem bizde kurbandan tadariz ve bizde bu gurbet elde Kurban Bayrami kesimini hissederiz diye. Bu zaman kadar hep bagis ettim, TV lerde yazan bazi yerlere (reklam olmasin diye isimlerini yazmiyorum). Simdi esimle öyle karar verdik bir bakkal kurban kesimlerini üstlendi buradaki müslümanlarinin bizde yazildik allah kismet ederse burada kesilecek. Benimde babam (kendi babam) bana "niye burada kesiyorsunuz buzdolabna dolduracaksin yollasana" dedi. Beynimden vurulmusa döndüm, bunca zaman hep yolladimda bu seferde esimle karnimdaki cocukla kurban kesimi yapmak istiyoruz onuda bana sitem etti, bagirdi sebebsiz yere bana. Babam bilmiyor ki benim buz dolabimda bir dilim et yok esime kendime et pisiremiyorum, bilse babam verir ama niye herseyi bilsin. Hem bize katki olur hem kurbanida bizde hissederiz diye. Bütün müslüman din kardeslerimiz kesiyor, yolamak zorunda degilizki... öyle degil mi arkadaslar? benim bir amcam var isi gücü var süper möbelyalar babaannem babama der onlara kesin babamda onlara kurbanini yollar. Dedim baba amcam fakirmide sen kurbanini ona yolluyorsun onun sofrasi hergün et görüyorda bana diyorsunki buzdolabina tikistiriyorsun, babam da o benim sorunum istedigimi yaparim... okadar incindim kirildim ki.. annem beni korumaya calisdi babam annemede kizdi bagirdi benim yüzümden bende kisa kesdim ,,biz böyle karar verdik buzdolabima tikistiracagim dedim" kardesime dedim beni eve götür öylede cikdim evden. Cok kirildim simdi bunlari yazarken bile agliyorum hamileyim bide kimse beni düsünüp hareket etmiyor, ben o kadar dikkat ederken kendi babam bile kendisini benden sogutuyor...
    Hatami yapiyorum evimde kesiyorum diye?

Son düzenleme: 19 Kasım 2009
  2. 19 Kasım 2009
  3. Askisi

Askisi Kizimiz ile cekirdek aile Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canim ne hatasi, sen evinde kesmek istiyorsun ne güzel aslinda baban destek cikmali ama bence esine kizdigindan böyle davraniyor..benim aklima bu geldi bilmyiorum

4. 19 Kasım 2009
  5. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    esime niye kizssin, aralari bu aralari iyi, asil esim kayinpederime kizgin:) benim babamla aralari iyi, hem bunlari bana derken esimin haberi yok olmiycakda sölyemiycem ona

6. 19 Kasım 2009
  7. KuRabiYe

KuRabiYe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bu hassas dönemlerinde babanın neden senin bu kadar iyi niyetle yaptığın bir şeyi kötüye yorduğuna ben inan anlayamadım. Bence sende anlamaya çalışma ve karnındaki bebişi üzme. Evinde eşinle bebişinle kurbanınızı kesmek ve elbette afiyetle yemek en en doğal hakkınız. Şimdiden Allah kurbanınızı kabul etsin. Ortada bir yanlış varsa oda babanın kusura bakma ama patavatsızca konuşması olmuş.Takma kafana dallanıp budaklandırma olmamış gibi devam et hayatına...

8. 19 Kasım 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Öncelikle nerde istersen orda kestirirsin kurbanini....buna kimse karisamaz.:hulya:

Baban karismadi bana göre....fikrini söyledi...ki bende babanla ayni fikirdeyim....ha daha güzel yumusak bir dil ile söyleyebilirdi tabiki ama agzindan öyle cikmis bir kere....cok fazla alinganlik yapmana gerek yok zilanurcum...:nazar:

Bende hep türkiyede kestirme taraftariyim...ne kadarda bizde burda bazen zor durumda olsak türkiyede bayramdan bayrama et yüzü gören insanlar cocuklar var...kendimizi onlarla kiyaslaslamayalim ....komik olur bana göre....:hulya:

Ama sen burda kestirmek istiyorsan tabikide kestir....neticede senin kararin senin bilecegin is....

Fazla üstünde durmana gerek yok bence bu olayin....herkes kendi bildigi gibi yapsin...Karnin burnunda üzme kendini...:1hug:

10. 19 Kasım 2009
  11. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben kendimi üzmemeye calisiyorum ben cabaladikca cevremdeki insanlar beni üzmeye calisiyor, ben caba gösterdikce eziliyorum

12. 19 Kasım 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Caba gösterme sende güzelim o zaman....:nazar:

Unutmaki sorunlar problemler senin onlari önemsedigin kadar büyür ve cogalir.:1hug:

Inan bazen duymicak takmicaksin....evet bazen olmuyor, helede herseyi böyle cok fazla kafana takan bir yapin varsa....ama elinden geldigi kadariyla kücük seylere takilip kendini üzme...

Bu zamanin bir daha geri gelmicek....dogumdan sonra zaten öyle stressin icinde gireceksinki bu zamanlarini böyle kendini yiyip bitirmekle gecirdigne yanacaksin.

Degmez güzelim....inanki degmez:kahve:

14. 19 Kasım 2009
  15. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    Canım hıc uzulme.hamılesın bak.benım gıbı.babana da kızma.kotu nıyetle dememıstır.bu sene evınde kes.ıhtıyac sahıbı muslumanlara 7 pay versen yeter.gerısını kendıne saklayabılırsın.allah kabul etsın.babanada kızma.daha once okumustum sıze buyuk destek verıyor.ayrıca altınların ustunden 1 sene gectıkten sonra zekat verıp kurban kesıyorsun dıye bılıyorum ben.uzulme lutfen...

16. 20 Kasım 2009
  17. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet bir sene gecdi altinlarim bende olali.. ama esimle bir araya gelmemiz 8 ay oldu, sadece altinlarimiz var baska ev mal mülk yok... ona kesecegiz...
    bakalim hayirlisi, bende 7 kisiye dagitlidigini biliyorum yapiyoruz da bakalim hele bir keselim hayirlisiyla alah herkesin kurbanini kabul eylesin....

18. 20 Kasım 2009
  19. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    ıyide kurban bayramında kesilen kurbanlıktan komşulara eşe dosta dağıtılır benim bildiğim...
    isterse sofrasında her gün et yensin ne fark eder... Kesilmişse o kurban ve o kişide vermek içinden geçiyorsa verirsin.. Biraz eşe dosta dağıttıktan sonra kendinizede bırakırsınız biraz işte.. Baban kötü bir şey dememiş ki..