Kurdeşen belirtileri

Konusu 'Dermatoloji - Deri ve Cilt Hastalıkları' forumundadır ve tebesir tarafından 28 Kasım 2008 başlatılmıştır.

28 Kasım 2008
    Konu Sahibi : tebesir
  1. tebesir

tebesir Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Döküntüye bağlı bir sayıda kırmızı çevrilmiş cilt lezyonları. Bu vücuduna yayılmaya meyillidir. Kronik olgularda kaşıntılı uykusuz gecelere neden olur bu durum depresyona bile neden olabilir.Hastalığın bulguları arasında kaşıntılı, deriden kabarık, kızarık 0,5cm ila çok büyük ölçülerde deride plaklar bulunur. Bu plakların bazıları birleşme eğilimindedir. Plakların sınırlarını net olarak çizmek her zaman mümkün olmaz. Lezyonlar genellikle birkaç saat içerisinde solar, yerine başka alanlarda yenileri çıkabilir. Ancak ortamda hastalık gibi, ilaç gibi bir tetikleyici faktör varlığında stres ve aspirin alımı takiben aniden tekrar ortaya çıkabilir.
    Alinti

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Aralık 2008
  2. 28 Kasım 2008
  3. maviyexsxil

maviyexsxil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende olmuştu stresten kaynaklandğını söylemşti doktor yüzmde bile kabarıklar olmuştu aynaya bakmaya korkuyodum ama allahtan 1 2gün sürdü

4. 28 Kasım 2008
  5. seda

seda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    210
    Ödül Puanları:
    113
    bende de geçen yaz olmuştu felaket bir kaşıntı ve inanılmaz büyüklükte kabartılar oluşmuştu ama etkili bir iğne ile yarım saat sonra şişlik te kaşıntı da geçmişti en çok o şişliklerin birden geçmesi beni şaşırtmıştı

6. 4 Aralık 2008
  7. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ben 1 yılı aşkın süredir kronik ürtiker tedavisi görüyorum kaş gevşeltici hapların etken maddesine reaksiyon gösterdi vücudum. çok zor yorucu bir süreç....ve karaciğeri çok zorlayan birşey olduğu için hayat kalitenizi etkiliyor...

8. 22 Aralık 2008
  9. Niliemir

Niliemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    MERHABA Arkadaşlar ben de geçen hafta benım tam 1 hafta sürdü ve hala ilaç kullanıyıorum . kaşıntılı uykusuz gecelere .Hastalığın bulguları arasında kaşıntılı, deriden kabarık, kızarık 0,5cm ila çok büyük ölçülerde deride plaklar bulunur ve inanırmısınız bu tur bır hastalık ilk defa duydum yanı (sınır ve stesten kaynaklanan) Herkeze çok geçmiş olsun

10. 28 Aralık 2008
  11. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Geçirilmesi zor ve zahmetli bir hastalık en son gittiğim doktorun verdiği kortizonlu iğneleri kullandıktan sonra 4-5 ay kadar rahat ettim ama çok sık olmasada bazen haftada bir bazen ayda bir ziyaret ediyor sağolsun oda doktorum gerekirse bir kaç tertip devam etmem gerektiğini söylemişti ilaçlara ben korkudan kullanamadım kortizonlu iğne vurula vurula dikkat etmezsem davul gibi olmak var işin sonunda.

12. 30 Aralık 2008
  13. mrs_derya

mrs_derya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçirenlere çok geçmiş olsun ben uzun yıllar bu hastalıktan muzdarip oldum her gece rahmetli annemle acillik oluyordum iğne ve rahatlama ama en sonunda bir doktor evinizde canlı varmı dedi evet vardı ben hayvan besliyordum o gitti dert bitti demekki hayvan beslemekte tetikliyor bilginize...

14. 9 Ocak 2009
  15. mavice

mavice öylesineee ;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2001 yılından beri kronik ürtiker hastasıyım neden kaynaklandığını bulamadılar stres koydular adını benim ilgiç olan tarafı ise yanlızca regli olduğum zamanlarda oluyor ve çok ağır geçiriyorum döküntüler bir yana karnımın içindeki dayanılmaz acıyı tarif edemem beimki anjio ödem şeklinde birde dudaklarım göz kapaklarım ellerim ayaklarım felan şişiyor aslında regl olduğum zamanlarda olduğu içi stres konusu biraz daha mantıklı geliyor malum insan daha gergin felan oluyor ya bir ara her ay oluyordum çıldırmak üzereydim hamile kaldım o arada rahatladım bir süre doğumumdan 1 yıl sonra tekrar başladı 1 ay ara ile iki defa oldum şimdilik iyi gibiyim ama ne yapacağımı bilmiyorum her regli dönemim yaklaştığında aynı korkuyu yaşıyorum bende birde ani tansiyon düşüklüğü ve kısa süreli şuur kaybı ile seyrediyor hastalık sizlerde aynı durumdamısınız kullandığım bir ilaç varda onun sayesinde en azından tansiyon düşüklüğü felan olmuyor

Son düzenleme: 9 Ocak 2009
  16. 18 Ocak 2009
  17. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu hastalığı üç haftadır bende yaşıyorum. Dediğiniz gibi aniden oluşan kaşıntı, birden vücudumu
    kaplayan lekeler ve acilde yapılan iğnelerden sonra herşey normal....Bu hafta öğrendik
    hastalığın ne olduğunu. Şimdi ilaç tedavisi görüyorum. Yanlız bu yüksek dozda kortizondan
    dolayı artık yüzüm gözüm şişti 3 haftada 5 kilo aldım. Daha 3 hafat sürecek tedavim sonu
    ne olur korkmaya başladım. 15 günde 6 atak geçirdim ve neye uğradığımı şaşırdım.
    Hiç bilgim yoktu ne olduğu hakkında. Çok kötü birşeymiş Allah kimseye yaşatmasın.
    Arkadaşlar siz neler yaptınız bu yan etkilere maruz kalmamak, yada en az zarala atlatmak
    adına. Kendimi çok kötü hissediyorum. Son 4 dündür atak olmadı ama korkumdan ilaçları
    azaltamyorum. Bir yandan da sersem gibiyim. Günde 4 tane antihistaminik alıyorum.
    32 mg da kortizon içerin hap. Doğal olarak çok etkilendim. Sersem gibiyim. Heryerim
    uyuşuyor sanki.
    Sizdede aynı etkiler oldumu acaba. Paylaşırsanız çok sevinirim

18. 3 Şubat 2009
  19. Glikoz

Glikoz DİNE Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    7b yaşındaki kızımda oldu çıldıracaktım neredeyse anidenellerinde ayaklarında beliren kızarıklıklar kaşınma ve her geçen gün yayılma en son yüzünün tamamı neredeyse kıpkırmızı beneklerle dolmutu öğretmeni eve göndermiş korkusundan dr gittik stresten üzüntüden olabilir dedi Antihistaminik verdi kullandık Allahın izniyle geçti inşallah tekrarlamaz