KÜRKE HAYIR Üzerinizdeki Giysi Değil, % 100 Canlı

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve Ev -Hanxixmxix tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

7 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Ev -Hanxixmxix
  1. Ev -Hanxixmxix

Ev -Hanxixmxix sevgiler Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106

Kürk Ait Olduğu Yerde Kalsın, Hayvanın Üzerinde...
    Kürk hayvanlarının nasıl öldürüldüklerini biliyor muydunuz? Bu soruya tahmin edebilirim yada bir iğneyle uyutulurak acısız vs diyorsanız bir kez daha düşünün arkadaşlar yaptığım araştırmalar beni dehşete düşürdü onlardan yaptığım alıntıları okuyun lütfen ve bir kez daha düşünün

2. 7 Kasım 2009
  3. kocasinatapiyo

kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    [​IMG] [​IMG] sonuna kadar bende kürke ve gerçek deriye HAYIR diyorum sözum gercek kürk ve deri giyinenlere Allahsızlar vicdansızlar görmemişler görgüsüzler gercek kürk gıyındıgınız zaman ne oluyo sosyetemı oluyorsunuz sizler gıbı sosyetelerın elimde olsada hepinizin kafa derisini yüzsem bee kanı beş para etmez insanlar bir kürk için 25 tilkı ne demek bu ya ulan sız aceba 1 tane tılkı edermısınız be kansızlar arkdaşım nerden bu konuyu açtın ya nefretım derı ve kürk giyinenlere cok buyuk cook sız zannedıyomusunuz derı gıyınenler o hayvanlar uyutuluyo aynen canlı canlı derılerı yuzuluyo derileri yemın ederım nerde bı gözu çekıkle karsılassam kafasına bişeyi vurup kafasını patlatmak gelıyo ıcımden benım sağım solum bellı bi gün onuda yaparım ben hayvanları cok ama cok sevıyorum ya fareye bıle kıyamıyorum ya cok sevıyorum allah o hayvanları bızler kürkler gıyelım gercek derılerle gezelım dıye yaratmıs dımı ahh ahh bu kansızları bana verseler buyuk bı zevkle butun derılerını soyar kendıme mont yaptırım be bıtande çanta herkez hayvan derısı gıyerken ben ıNSAN DERISI GIYERIM DAHA COK SOSYETE OLURUM illede kurk gıyınmek ıstıyosan sahte gıyın kardesım ıllede derı gıyınmek ıstıyosan pilastık gıyın sen derı gıyınıcende ne olacak ADAMMI OLACAN su ınsanlar bıraz merhametlı bıraz vıcdanlı olsa ne olur be su an yanımda oğlum var yuzune bakıyorum da onu öyle acı cekerken hayal ettım bır an ALLAH BANA ONUN ACI CEKTIGINI GÖSTERECEGINE BENIM CANIMI ALSIN vallaha bıllaha cok korkuyorum ya sokaga cıkmaya bır gun bı hayvana vuran bırını görurum işte o zaman hayatım bıter ömur boyu hapis yatarım ılk buldugum şişetı kırar kalbıne saplarım işte o zaman o kısının ve buyuzden KENDIMLE GURUR DUYARIM göusumu gere gere ben katıl oldum derım ARKDASIM SAĞOL ACTIGIN KONU ICIN AMA MORELIM GENE COK BOZULDU YA BU KONULARDA COK HASSASIM HAYVAN KONUSU ACILDIGI ZAMAN KENDIMI TUTAMIYORUM

4. 7 Kasım 2009
  5. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    kesinlikle kürke karşıyım. değil satın almak üzerime bile denemem. daha önce bir mağazada çalışırken tavşan kürkü mont vardı elimizde. dokunurken bile içim acırdı. arkadaşlarımın bazısı denerken ben asla giymem dedim. mağazalarda bakmıyorum bile. ve acımasızca bu hayvanları zevk uğruna acımasızca canlı olarak katladen vahşi yaratıklara (insan diyemiyorum bile) son derece tepkiliyim. umarım allahta onların derilerini canlı canlı yüzdürür. ben videoyu seyredemezdim sanırım.

6. 7 Kasım 2009
  7. MeLoDi

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    arkadaşım haklısın sonuna kadar. deri ayakkabılar için aklıma birşey takıldı. deri ayakkabıları seviyorum ama pek giymiyorum. bu ayakkabılar yapılırken benim düşünceme göre ölen yada kesime giden hayvanların derilerinin değerlendirilmesi için yapıldığını düşünüyorum. deri çanta ve ayakkabı yapmak için umarım hayvanlar katledilmiyordur.

8. 7 Kasım 2009
  9. kocasinatapiyo

kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende ızleyemem ölürüm ağlamaktan deliririm asla ızleyemem benım bıldıgım kadarı ıle derıler ıcınde katledılıyorlar banada bırı demıstı ve ınterne okumuştum allah herkeze merhamet versın

10. 7 Kasım 2009
  11. MeLoDi

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    aslında kesimhaneye giden hayvanların derileri değerlendirilebilir. extra öldürmeye gerek var mı?
    benimde garip bir huyum var. mesela kurbanda koyun filan alsam onu kestirmem ve yiyemem. tavuğu kestirip yiyemem. bazen canlı balık seçip pişirtiyorsun ya yemem mümkün değil. benim görmemem lazım yemek için. ama oltayla çok nadir balık yakalrsam (eskiden tabi ) hemen denize geri atardım.
    yolda ezilen bir hayvan görsem yolumu değiştiriyorum ve birkaç gün aklımdan çıkmıyor. kaç kere kuşlarım öldü hüngür hüngür ağladım.
    bunlar nasıl oluyor canlı olarak hayvanı yüzüyorlar. birde fokları sopalrla vura vura öldürdüklerini okumuştum. asla yapamam ölürüm herhalde.

12. 7 Kasım 2009
  13. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ooff yaa içim bituhaf oldu.yahu ben sineği bile öldürürken vicdanım rahatsız olurken .nasıl para için canlılara kıyarlar.onların kürklerini giyenlerede şaşarım.acaba kendi derilerini biri yüzse bir başkası için.ne düşünürler...
    sonuna kadar hayır hayır hayır..

14. 7 Kasım 2009
  15. biitoosum

biitoosum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    gercekten icim aciyor inan arkadasim böyle bir konuya degindigin icin öncelikle tesekkürler
    okurken gercekten icim cok kötü oldu nasil insanlar bunlar o hayvanlara para icin kiyiyorlar
    insanliklari merhametleri yok bunlarin hic bir zaman kürk almadim almamda bedava verseler
    bile hic görmek giymek istemedigim bir sey gercekten o sekilde onlarin derilerini yüzsünler
    anlarlar o zaman

16. 7 Kasım 2009
  17. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.665
    Ödül Puanları:
    563
    Canım çok güzel bir konuya parmak basmışsın sağol...
    Kesinlikle kürke hayır diyenlerdenim bende...
    Yıllar önce anneme bir kürk almıştım o zamanlar çok modaydı tabi her kadın mutlaka giymeliydi diye düşünülüyordu...
    Şimdi o kadar pişmanım ki ben nasıl bunu aldım diye kendi kendime kızdım...
    Bir hayvansever olarak yıllarca bunun pişmanlığını hala yaşıyorum mafoldumben..

18. 11 Kasım 2009
  19. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    deri olayına şimdi benim de kafam takıldı hakikaten CADIARZU kürkten bahsetmiyorum bile kesen de giyen de gözüm de insan değil, de ben deriyi çok severim ya montlarım ayakkabılarım çantılarım hep deri, yıllarca alırdım hiç kürk mantığıyla bakmadım olaya.. nolur bana derinin canlı hayvanlardan yapıldığını söylemeyin kendimi hiç affetmem mafoldumben