kürler işe yaradı kıslar ameliyata felan gerek yokk artıkk allahım çok şükürrrrr

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve aysen_34 tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

18 Şubat 2010
    Konu Sahibi : aysen_34
  1. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kıslar bilen bilir ama anlatıp sizlerede umut olmak istedim
    15 ay bekleyişin ardından eşimde sperm testi sonuçlarıın öğrendik ilk testimizin sonuçlarını yazıyorum
    sperm sayısı 21 milyon
    harekelilik %1
    doplerde varikosele rastlanmadı prof dktr gizli varikolse olabilir amlytla bakıcaz dedi
    başka bi doktora gittik o doktorda evt çok düşük ama biraz daha bekleyelim arı sütü kullan dedi ve o testten 20 gün sonra tekrar yaptırdık
    ve bu sırada arı sütü bal polen karışımı ve keçi boynuzu kürüne başladık pekmezinide sabah akşam yedi bi kaşık
    o testte sperm sayısı 41 milyon
    yarım saatte harekli %10
    birinci saatte ikinci satte 4 saatte hiç yoktu
    doktor pek bi değişim olmadı dedi tabiki
    neyse bis bütün inancımızla kürlere devam ettik arada eşime havuç suyu da yaptım eşim sigara kullandığı için devamlı uygulayamadım malesef
    bugün yaptırdığımız testte sperm sayımıs 58 400 milyon çıktı
    yarım saatte %40
    birinci saatte %30
    ikinci saatte %20
    4 sattte %10 çıktı
    tabi doktorda bizde şok olduk
    doktor ne kullandın bu kadarda yükseldi demiş eşime adam şaşırmış keçiboynuzunu nasıl yapıyosun demiş tarifini almış düşünün kaydirigubbakcemile3
    diyceğim o ki kıslar hemen ameliyat masasına yatmayın zira bis boşuna olmuş olacaktık
    bu sevinci yaşamayan bilemes sanki bebeğimiz olmuş gibi mutlu ve sevinçliyis
    şimdi artık 4 gözle bebeğimizin gelmesini bekliycez :KK46:
    umudunuzu sakın ama sakın yitirmeyin kıslarr
    mevlam hepimizin yar ve yardımcısı olsun soru sormak isteyenlere seve seve cevap veririm opuyorumnanaktan

2. 18 Şubat 2010
  3. boncukboncuk

boncukboncuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Çok ama çok sevindim. ınşallah bizim sayımızda yükselir(Allahım yardım et). Lütfen uyguladığın beslenme programını ya da özellikle dikkat ettiğin besinleri yazar mısın? Sonuçta denemişsiniz ve faydalı olmuş. Şimdiden teşekkürler.

4. 18 Şubat 2010
  5. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canımmm sizinkide yükselir inşlhhhhhh
    canım dikkat ettğim baya şey var ama düzenli olarak keçiboynuzu kürü ve pekmezini ve arı sütünü devamlı olarak yaptık bi gün bile atlamadık
    arada havuç suyu hazırladım bi çay bardğı ama dedğim gibi sigara içtiği için düzenli yapamadım
    her gün ceviz yedirdim bi avuç...ve taze sıkılmış bi portakal suyu yaptım her gün

inşlhh sizede vesile olur canımm
    tez zamanda gelir meleklerimiz inşlhhhh:Saruboceq:

6. 18 Şubat 2010
  7. umutlu

umutlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    aysen -34 lutfen cevapla arkadasım bende keçiboynuzunu deniyorum lutfen kaçay keçi boynuzuarısutu polen kaçay havuç suyu filan kullandın onları net olarak yazarmısın ve kurlerden sonrakı sperm degerlerini bu yazdıklarına çok ihtıyacım var yalvarıyorum allah rızası için

8. 18 Şubat 2010
  9. ozbuyucusu

ozbuyucusu mühendis Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ayşencim çok sevindim hayatım,Rabbim sağsağlim kucağına almayı nasip eder inşallah.
    Biz de aynı sorunu yaşıyoruz. Eşimin sperm sayısı 1,3 milyon ve ileri hareketli %1.
    Sol tarafta varikosel tespit edildi. Doktor doğal olarak ameliyat dedi. Ama yurtdışında görüştüğüm bir doktor aklımı iyice karıştırdı. Ona göre Türkiye de varikosel ticari düşünülen ve sonucu olmayan bir tuzak. Bize önerdiği ise gen testi.Eşimin ailesinde şeker hastası olanlar var,birinci dereceden. Olası bir erkek bebekte çaprazlamadan ötürü çok farklı problemler çıkabilir diyor,o nedenle önce gen testi yapılıp sorunlar çözülmeli ve sonra direk tüp bebek diyor. Sağlıklı olan çiftlerin bile bu yöntemle olası hastalıkların önüne geçmek istediğinden bahsediyor...
    Tam ameliyata karar vermişken bir anda kalakaldık öylece... :gitme:

10. 18 Şubat 2010
  11. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    canım iki aya yakındır keçiboynuzu kullanıyoruz
    arısütü poleni 1 5 aydır kullanıyoruz pekmezide
    havucu dediğim gibi arada yapıyorum eşim sigara kullandığı için sigara içnelerde zaralı diye

sperm değerlerini yazdım canım son yapılan test kürleri kullandıktan sonraki yapılan testimiz
    canım gerçekten bise vesile oldu inşlh sizede olur

12. 18 Şubat 2010
  13. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0

canım henüz hamile değilim :hulya: inşlh o da olur tez zamanda
    ya bisde değim gibi doplerde varikosle rastlanmadı ama benim dayımında çocuğu olmadı 2 sene varikosel amlyt dendi tam olmak üzere iken başka bi doktor amlytlık bi durum yok sperm analizi iyi böylede çocuğunuz olur demiş 2 ay sonra yengem hamile kaldı
    sende bitkisel şeyleri dene canım denemekten bişey çıkmas den 2 ay sonra yaptırın testi bakarsın değişiklik varmı yoksa amlytı olursun
    amannn sorunlar bitmiyo tatlım biri biterken başka bi yerde sorun çıkıyo
    rabbim daha fazla aratmasın kucaklarımızı boş bırakmasın inşlhhh
    şafi isminin yüzü suyu hürmetine acil şifalar versin hepimize :Saruboceq:

14. 18 Şubat 2010
  15. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende eşime evicap,çinko,mone arı sütü bal polen keçiboynuzu pekmezi (suyunu içmedi bilmiyorumkismile) veriyorum 3 haftadır. öncesine sadece keçiboynuzu pekmezi ve multivitamin veriyordum. burdaki forumlardan birinde arkadaşlar spermlerin üretiminin 72 gün sürdüğünü bu yüzden bugün ne yese ancak 3 ay sıonraki spermiyogramına yansır demişlerdi. doğru 72 gün sürüyor üretimi ama bence hemen etki gösteriyor. ben yılmadın vazgeçmedim hala yediyorum.

16. 18 Şubat 2010
  17. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    tebrik ederim başarınız adına:) inşallah meyvesinide alırsınız en kısa zamanda..birşeyi merak ettim.bu testler kruger metoduylamı yapıldı?yöntemi biliyormusun?birde aynı yerdemi yapıldı?morfolojiyi merak ettimde...Allah emeğinizin karşılığını versin..

18. 18 Şubat 2010
  19. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    canım inşlhh bu kürler vesile olur cnaım opuyorumnanaktan