kürtaj (malesef :(

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve lolam tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : lolam
  1. lolam

lolam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bayanlar kürtaj hakkında bildiklerinizi litfen benimle paylaşın 1haftadır hamilelik belirtilerim vardı bugün doktora gittim ve hamileyim ama sahip olacağım ilk bebeğimi aldırmak zorundayım evet .çok mutsuzum ama bilgilenmek istiyorum......

2. 26 Aralık 2009
  3. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    kötü bi ilk;
    psikolojik olarak çok etkileneceksin öncelikle.
    kürtaj olduktan bir kaç saat sonra normal hayatına dönebiyorsun.sanırım anestezi verilecek size,bişi hissetmeyeceksiniz.

4. 26 Aralık 2009
  5. lolam

lolam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hep korunarak birlikte oluyorduk tabikide ama ihmalsizlik mi gençlik mi cehalet mi...artık ne olduğunu bilemiyorum..evet günah olduğunu biliyorum malesef evli değilim o yüzden aldırmak zorundayım sanırım bu durumdan en çok etkilenecek olan da benim..şimdiki korkum bana bi zararı yada acısı olur mu kürtajın??? psikolojik kısmı hiç sormayın bile....:S

6. 26 Aralık 2009
  7. lorilori

lorilori Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçen hafta kürtaj oldum.. inan benden korkak biri daha yoktur.. ama hiç bişi hissetmedim.. genel anestezi veriyorlar.. uyandığında herşey bitmiş oluyo.. riskleri tabiki de var ama steril uzman bi yerde yaptırırsan risk minimuma iniyor... keşke yaptırmak zorunda olmasan yine de.. ben bebeğin kalbi durduğu için oldum hala şoku atlatabilmiş değilim.. psikolojik kısmına hazırlıklıysan fizyolojik olarak emin ol sıkıntı yaşamazsın.. 10 dakikalık kolay bir operasyon..:gitme:

8. 26 Aralık 2009
  9. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    kötü bir ilk olmuş gerçektende..Keşke hiç aldırmaya gerek kalmadan evlenme şansınız olsa.Çünkü ilk bebeği aldırmak gerçekten zordur ve kötüdür. Kesinlikle iyi bir doktora yaptırmalısın bu işlemi. Çünkü ilk bebeğin. Çok dikkatli ve titiz bir kürtaj uygulanmalı daha sonrasında doğurganlığın ve kendi bünyen için sorun olmasın diye.
    Umarım kısa zamanda atlatırsın bu durumu. Fakat bence birlikte olduğun kişi ile görüşüp evlenme olasılığını bir kez daha düşünün.

10. 26 Aralık 2009
  11. lolam

lolam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kürtaj olan arkadaşım çok geçmiş olsun öncelikle...ben 20 yaşındayım ve öğrenciyim işlerin bu duruma gelebileceğini hiç düşünmemiştim..erkek arkadaşımla evlenme durumumuz olamaz ailem buna asla izin vermez zaten erkek arkadaşım da istemez hatta sanırım hamileliği öğrendiğinde o kadar korktu ki beni suçluyor!! bilmiyorum sanırım bu bana bi ders olucak hemde çok zor bi ders!!!!!!

12. 26 Aralık 2009
  13. AdaEge

AdaEge Guest

devam edicekmisin o sevgilinle ilişkine hiç bir şey olmamış gibi.........

14. 26 Aralık 2009
  15. ALeNaM

ALeNaM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam kizlar....ben bu ay hamile kalmak icin cok ugrastim ama adet belirtilerim basladi...adetime bir hafta var ve goguslerim agriyor...benim herzaman adetime bir hafta kala goguslerim agrir...bu ay sizce adet olucammi yine ??

16. 26 Aralık 2009
  17. lolam

lolam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    erkek arkadaşım şubatta askere gidicek zaten devam etmek istemiyorum onunla hatta uzun bi süre hiç bi ilişki istemiyorum..kendimi koruyamadığmdan pişmanım bunları bekarken yaşamak çok zor.....

18. 26 Aralık 2009
  19. BarbieveKen

BarbieveKen kendine geyşa Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bu sana çok ağır bir ders olmuştur eminim çoook zor bir durum psikolojik olarak..
    kendine steril ve uzman bir yer bulup ol kürtajını, başka dersler çıkmasın sonuçtan.. yapabileceğin bu artık bu saatten sonra
    Allah ikinizide affetsin O çok bağışlayıcıdır dua et..!!