Kürtaj olmasam kendiliginden düsük olsa daha iyi degil mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve asudem tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

21 Ocak 2010
    Konu Sahibi : asudem
  1. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar bebegimin kalp atislari yok ve 9. haftada hcg degerlerim düsmye basladi ve normalede 9. haftadan sonra hcg degeri düsermis, yarin kontrolüm var ve doktorum son kez bakicak kalüp atisi yoksa kürtaj ol diyo doktorum bana, ama ben kürtaj olmak istemiyorum kürtajda rahime zarar veriliyor diye düsersede kendiliginden düssün diyorum sizce yanlismi düsünüyorum lütfen akil verin cok ihtiyacim varrrrrrrrr tecrübeli arkadaslarin destegine ihtiyacim var lütfennn

2. 21 Ocak 2010
  3. ayse.20

ayse.20 cenneteki meleğime kardeş Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bebeğin kalp atışları yoksa seni zehirleyebilir o yüzden alınması lazım olabilir
    ben hiç yaşamadım ama kendiliğinden düşük olsaydı zaten kürtaja gerek kalmazdı
    düşük olmadığı için kürtaj olman lazım....
    hayırlısı olsun inşallah kalp atışı vardır.... geçmiş olsun

4. 21 Ocak 2010
  5. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    insallah canim yaaaa ama pek umut yok olursada rabbimin mucizesi olur cünkü bastan beri iyi gelismiyordu bebek, ama hcg degerlerim iyiydi o yüzde umutluydum en son 10 gün önce kürtaj demisti ve ben hala bi umut olur diye bekliyorum yarin doktora gidicem bakalim doktor ne diyecek

6. 21 Ocak 2010
  7. ay_she

ay_she Herşey değişti...Herşey.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    198
    canım geçmiş olsun öncelikle benimde bebeğim 9 haftalıkken kalbi dutrmuştu ve kürtaj olmuştum

kürtaj oldugum da benımle beraber kürtaj olucak bı kız daha vardı hamile olduğunu testle öğrenmiş ama

hiç kontrole gitmemiş ve bebeğinin kalbinin durdugunu 4 hafta sonra karnımda ağrıyo bi kontrole

gideyım bari deyince öğrenmiş yani bebeğin kalbi meğer 8 haftalıkken durmuş ama haberi yok

bebek düşmemiş buna gecikmiş düşük deniyor gene o kız şanslıymış ki zehirlenmemiş ama genede

rengi sapsarıydı çok kötü gözüküyordu sakın bekleme hemen kürtajını ol hemen iyileş çok zor bi olay

değil tekrar geçmiş olsun gene bebeğin olur inşallah ben şu an 6 haftalık hamileiyim inşallah bu bebeğim sağlıkla gelir dünyaya

kürtajdan sonra herhangi bi problem yaşamadım hatta regl ağılarım azaldı

herşeyde bi hayır var korkma üzülme

8. 21 Ocak 2010
  9. seydam

seydam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    cnm benim kürtaj olman gerekli ben 5 kere kürtaj olmus biri olarak gerekli oldugunu biliyorum cünkübenim bebeklerimin 4 tanesinin kalbi durdu ,bir tanesi beni kürtaja alana kadar kanamayla beraber düstü daha 4 haftalikti beni yinede kürtaja aldilar icerde parca kalmasi halinde iltahap olusuyor ve bu sefer allah korusun rahmin alinabiliyor kürtajini ol ve cnm mutlaka kürtajdan sonraki kanamanin azligi cokluguna dikkat et ve sonrasinda yine doktora git zaten doktorunda seni cagiracaktir allah yardimcin olsun cnm

10. 21 Ocak 2010
  11. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ne bileyim yaaa kafam cok karisik, hamileligin ilk 3 ayinda bebegin kalbi durunca anneyi zehirlemez diye okudum internette bunu diyen bir doktordu yani doktor sitesinde okudum zehirleme durumu birtek ileri gebeliklerde yai 3 aydan sonra dönemde oluyormus, ama dediginiz gibi kürtaj en iyisi galiba icinde parca kalma gibi bir durum olursa düüsk esnasinda, nasil sonuclar cikiyo ?

12. 22 Ocak 2010
  13. seydam

seydam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    cnm hemde kürtaj öyle korkulacak bisey degilki sen uyandiginda hersey olmus bitmis gördügün bisey yok yani icinde parca kaldiginda zaten kanaman uzun sürüyor kürtajdan sonra, dedigim gibi mutlaka kontrole gitmelisin sonrasinda da zaten doktor yarin bakinca seni birakmayacaktir yapilmasi icin kürtajin cnm sagligin hepsinden önemli korkma bence allah yardimcin olsun

14. 22 Ocak 2010
  15. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.034
    Ödül Puanları:
    163
    belki bebeginiz sandiginizdan kücüktür o yüzden kalp atisini duymamissinizdir
    biraz daha bekleyin belki hala bir umut vardir
    benim bebegim 6 haftalikken kendiliginden düsük oldu onuda kalp atislari yoktu

16. 22 Ocak 2010
  17. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    hcg değerinin düşmeye başlaması düşük yapacağının göstergesidir. bende de öyle oldu ve kendiliğinden düştü hele bi sabret inşaallah hayırlısıyla kendi düşer kürtaja gerek kalmaz Allah yardımcın olsun.. daha sağlıklı ve hayırlı olanıyla yerini doldursun..

18. 22 Ocak 2010
  19. leloss

leloss Nolur Allahımmm :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    8 ocakta bende düşük yaptım 4 haftalıktı kendiliğinden düştü . ıki kat kaldım ve doktora gittim perşembe günü salıya kadar düşmezse kürtaj olucaksın dedi cuma kanama başladı ama düşük çok zor halim kalmadı resmen çok kan kaybettim ayaga kalktıgımda baş dönmem oluyodu 4 haftalık bu kadar zorladıysa beni seninki 9 haftalık iki katından fazla yani Allah yardımcın olsun doktorun nasıl uygun görüyosa onu yap cnm seni anlıyorum çokk zorr bebegemi yanıcaksın kendinemi karmaşık bi durum hala toparlanamadım ben