kürtaj şartmı.....lütfen yardım edin

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sema.cik tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : sema.cik
  1. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçen gün doğum kontrol hapı ve bazı ilaçlar kullanırken hamile olduğumu söylemiştim arkadaşlar. dr. direk kürtaj dedi. şimdi ilk kızımda hamileyken gittiğim doktoruma gidicem pazartesi günü. ama içim içimi yiyo. bu bebeği eşimde bende çok istiyoruz. ben 2 gün doğum kontrol hapımı unuttum ve hemen adet oldum. ve o gün bu gün hiç kullanmadım.çok büyük ihtimalle bıraktıktan sonra gebe kaldım. ve yine büyük bi ihtimalle gebe olduğum dönemde vertiserc ve cipralex adlı ilaçları kullandım. ama sadece 4 gün. cipralex günde 1 er tane alıyodum. diğerinden günde 3 tane. bu ilaçlar bebeğimin anomali olma ihtimaline yol açarmı acaba. bu konuda bilgisi olan yada kendinşn ya da yakınının başına böyle bi olay gelen varmı. nolur bana akıl verin ve bebeğim için dua edin. onu öldürmek istemiyorum...:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 19 Ağustos 2010
  3. mertwe

mertwe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

4. 20 Ağustos 2010
  5. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bi yerde okumuştum arkadaşın doktoru ilk 35 gün cenine hiç bir şey etki etmiyor demişti sonuçta hamile olduğumuzu örenmemiz 1 ay gecikmeli oluyor bu arada ağrı kesici vs.bi sürü ilacı bilmeden kullanabiliyoruz sen en iyisi önce bi doktorunla görüş zaten 2 li 3 lü testler bu yüzden var herhangi bir anomali olup olmadığını anlamak için inşallah bebişinde hiç bi problem yoktur.

6. 20 Ağustos 2010
  7. kardelen02

kardelen02 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    inş bebişinde hiç bi problem yoktur sen gönlünüferah tut. benim bi arkadasım hamile olduğunu 3 aylıkken öğrendi. doğum kontrol hapı kullanıyordu bir ara unutmuş almayı o ara kalmış ama daha sonra normal hayatına devam ederek 3 ay hapları içti. ve hapların etkisiyle 3 ay adet oldu. şok olmuştu hamile olduüunu öğrendiğinde.

başka bir arkadasımda da benzer bır durum yaşandı. oda neden benım devamlı miğdem bulanıyor diyor dbu arada adeti devam ediyor doktora gidiyor ve bir sürü ilaç kullanıyor. makinelere giriyor bir sürü tetkikler vss.. sonucunda hamile olduunu 3 aydan sora öğrendi ve cerrahpaşaya gitti orada kullandığı ilaçları incelediler hastayı takibealdılar eğer bir problem görürsek kürtaj dediler. ama şimdi 2sininde gayet sağlıklı bebekleri var maşallah. gönlünü ferah tut.

8. 20 Ağustos 2010
  9. sudemm85

sudemm85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Sanmıyorum yazdığın ilaçlardan yada özellikle doğum kontrol hapıyla bebeğin zarara uğrayacağını içini ferah tut başka dr mutlaka git kürtaj öyle hemen alınacak karar değil iyi ol 20 haftalık gebe olarak hissettiğim bebeğin iyi :)

10. 20 Ağustos 2010
  11. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    sen hamile olduğunu öğrenene kadar yani adet gecikmesini yaşayana kadar ilaçların bebeğe ya hep ya hiç etkisi varmış doktorumun dediği.yani eğer bebek etkilendiyse bu sürede düşer,etkilenmediyse devam edermiş bi anomali yapmazmış bebekte.bence içini ferah tut iyidir bebişin.

12. 20 Ağustos 2010
  13. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet kızlar müjdemi isterim.
    sevgili Sui kullanıcı adlı arkadaşımız sayesinde ve onun eşi sayesinde bebeğimde bi sorun olmadığını öğrendim. hepinizin huzurunda kendilerine binlerce kez teşekkür ediyorum ....fyyyy

14. 20 Ağustos 2010
  15. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Çok sevindim. Ne güzel tekrar anne olucaksın. Ne mutlu sana. İnşallah bebeğin hep hayata böyle sımsıkı tutunur.