kürtaj sonrası adet azalması & yapışıklık korkusu !!!

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve CiLeKLi... tarafından 3 Kasım 2009 başlatılmıştır.

3 Kasım 2009
    Konu Sahibi : CiLeKLi...
  1. CiLeKLi...

CiLeKLi... Sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar mrb.
    26 agustos ta düşük nedeniyle kürtaj olmak zorunda kaldım.. 29 eylül de hastalandım gayet normaldi.. bol kanamam karın agrım yani standart adetimdi.. ikinci adetim 31 ekimde basladı. tarihler normal ama bu adetim anlatamayacagım kadar az geliyor. yani gunde 15 20 damla diyebilirim. genelde kahverengi ara ara kırmızımsı.. adet azalmasının özellikle de kürtaj sonrası yapışıklık belirtisi olabilecegini okudum ve cok korkuyorum. yapışıklık yaşayanlar ilk adetlerinde de az kanama mı gorduler yani bu yapışıklık hemen ilk ay oluşuyor mu yoksa yavas yavas mı dokular yapışıyor birbirine.. ?? artı bu adetimde ne goguslerim acıyor ne karnım agrıyor hayret birsey sanki hasta degilim ki ben normalde agrıdan igne falan olurdum.. umarım bir aksilik yoktu yarın doktorumu arayıp hemen randevu alacagım. ya zaten bebegimi kaybetmek cok zordu. bir de simdi kurtaj yuzunden hasar gorduysem ve cocugum olmazsa cok yıkılırım.. ne olur bilen duyan birileri varsa birseyler yazsınç kafayı yemek üzereyim :KK43:(( cok zor gercekten kadın olmak. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

2. 3 Kasım 2009
  3. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    ben kurtaj sonrası 40 gun sonra ılk adetımı oldum...sonrada 28 gun yada 30 gun arayla devam ettı...
    normal gıbı gozukuyor senın adetınde...ama içinde tereddur varsa..doktoruna sormalısın...

4. 3 Kasım 2009
  5. CiLeKLi...

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım randevu aldım bugun gidecegim.. işte miktarının cok cok az olması beni tedirgin etti çok. umarım bir aksilik yoktur.

6. 3 Kasım 2009
  7. incemexsxe

incemexsxe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar aranıza benide alın :KK43: bende çok korkuyorum 13 ağustosta bebeğim ölü olduğu için kürtaj oldum bugun 82 ci gün ve hal aadet olmadık dr ilaç verdi olursun diye ama od afayda etmedi acayip korkuyorum rahim yapışıklığı yaşayanlar varmı etrafnızda

8. 3 Kasım 2009
  9. incemexsxe

incemexsxe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım belki hamilesindir :)
    kürtaj sonrası %80 dediler gebelik şansı hadi bakalık hayırlısı

10. 3 Kasım 2009
  11. CiLeKLi...

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım hamile degilim test yaptım :KK43:( senin baya uzamıs ya... umarım bir aksilik yoktur. doktor bana bugun vajinal ultrasonla baktı ve yapışıklıgı cagırıstıran birsey olmadıgını soyledi. sana ne diyorlar ?

12. 4 Kasım 2009
  13. incemexsxe

incemexsxe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla bana 1 hafta önce baktı rahim kalınlaşmış eğerki rahim yapışıklığı yoksa 10 gün içinde olanız lazım dedi valla umutl abekliyorum hemd ekorkuyla ama tık yok :KK43: rahim yapışıklığı ultrasyonla anlaşılmıyomuş ancak rahim filmi çektirmek gerekiyomuş. rahim filmi çektirdinmi bilmiyorum ama ölüm gibi bişi ben masada kalmıştım tüylerim diken diken oluyo yeniden çektirme ihtimalimi düşününce.... alınan bebekler zaten tedaviyel olmuştu ikizdi :KK43: valla darmadumanım rahim filmi çektriem korkusu herşeyin önüen geçti napacağım bilmiyorum kendimi kastıkçada gecikiyoo :KK43:

14. 4 Kasım 2009
  15. incemexsxe

incemexsxe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cilekli canım bu arada dr ban adediki 1-2 damla dahi gelse adet sayıyoruz dedi az gelmei önemli değilmiş zamanla düzene griiyomuş benim dr öle dedi valla.. sen geldğine şükret bende tık yok hala bugun 83 cü gün :KK43:

16. 5 Kasım 2009
  17. CiLeKLi...

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim yaa... sakın kendinii stres yapma o zaman olacagı varsa olmaz. rahim filmi hiç çektirmedim ama ablam cektirdigi icin cok acı verdigini biliyorum. umarım en kısa zamanda hastalanırsın ve ihtiyacın kalmaz.. benim cok sukur kanamam geliyor. bak bugun 5. gun bitti hala az maz devam ediyor. darısı basına olsun inşallah.. tedaviyle olan bebeklerini kaybetmek iyice zordur. Allah tez zamanda yeniden nasip etsin inşallah da bunun acısını hafifletsin arkadasım..

18. 5 Kasım 2009
  19. mseda

mseda MeLeğİm BiZimLeSiN....... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    aynı dert bndede var bnde doktoruma sordum düşük ypalı bir yıl oldu ve reglim çok kısa sürüo dedim bu bi sorun deil dedi ultrasonla ve alttan muayene etti gayet nomal çıktı sanırım sende benm gibi pipiriksin :))bnde netten okuyup okuyup acaba bndemi böleyim aman bndede çıkmasın bu deyip kndimi strese sokuorum.....bu arada çok geçmiş olsun canım bebeğini kaybetmene çok üzüldüm bunu ancak yaşayan bilir acısı çok kötüdür bilirim allah inş tez zamanda bi melek gnderir sana...herşey gnlünce olsun ...

Elitesss bunu beğendi.