Kürtaj sonrası adet görememek

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve cimbomlu tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Haziran 2008
    Konu Sahibi : cimbomlu
  1. cimbomlu

cimbomlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben 3 nisanda boş gebelik nedeniyle ne yazık ki kürtaj oldum sonrasında hiç adet göremedim 15 gün önce farlutal içmeme rağmen yine adet olamadım dün kürtaj yapan dr a gittim 5cm çapında kistim olduğunu ve rahimde yapışıklık olduğunu söyledi vajinal ultrason sonucundan ve 3 ay boyunca spiral takmam gerektiğini söyledi tabi çok üzüldüm yıkıldım adeta ve akşam başka bi dr a gittim yapışıklığın ultrasonla anlışılamıyacığın söyledi ilk adımın adet olduğunu sonrada kisti takip ediceğini söyledi ve 5 gün boyunca içmem için primolut-n verdi 10 gün adet olmalısın olmazsan 11.gün olursan da 3.gün gül kiste bakalım dedi kist 8 cm ve üzerine çıkarsa ameliyatla alınmalıymış ve eğere adet olamzsam işte o zaman yapışıklık var demektir ve rahim filmiyle yapışıklı boyutunu tespit edip az ise spiralle ciddi boyuttaysa histeroskopi ile çözümlemeye çalışıcaz dedi
    şimdi bayanlar buna benzer bi olay yaşayan var mı aranızda
    deli gibi bebek istiyorum ben
    allhım herkese gönlündekini versin ve isteyenlerin kucağını boş bırakmasın inşallah

2. 17 Haziran 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım hiç bilmiyorum inanki.
    geçmiş olsun demek için geldim.
    bende kürtaj oldum şükürler olsunki bende böyle bir şey çıkmadı.
    Rabbim şifanı versin inşallah

4. 17 Haziran 2008
  5. cimbomlu

cimbomlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sarıböcek çok teşekkür ederim desteğin için
    öyle korkuyorum ki bir bilsen
    yalnış hatırlamıyorsam senin gebeliğinde ileri haftalarında kalbi durmuştu sanırım
    ne kadar zaman oldu ve tekrardan düşünüyormusunuz

6. 17 Haziran 2008
  7. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun...Kaçınca haftanda kürtaj olsun sen canım...ben 14nisanda erken doğum yaptım sonrasında kürtajda oldum..ama mayısta regli oldum fakat 10gün sonra...Rahim yapışıklığını nasıl teşhis koydularki ultrasonla teşhis koyulmuyor diye biliyorum...
    Ben bu ayda regli oluyum hemen başlıcam tekrar inşallah...
    İnşallah senin içind eherşey yolundadır en azından 2 ay beklesen cnaım..rahmin kendine gelir..Geçmiş olsun tekrar..

8. 17 Haziran 2008
  9. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kürtajda rahim icini cok kazırlarmıs ozaman rahim yapısıklıgı ve rahimde bozulmalar ben bebek tedavisi görürken böyle bir olay olmustu o zaman sahit olmustuk doktor ona rahim icine kücük bir balon koyarak rahimi sisirdi normal haline gelmesi icin bence sende degisik doktor lara git eger böyle bir olay olmussa davacı ol doktorundan ve ne kadar erken tedavi olursan senin icin iyi olur

10. 17 Haziran 2008
  11. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    birde kist yumurtalıktamı rahmdemi bence doktorunu degistir söyle güvenli bir hastane gibi yere git madem bebekde istiyorsun korkutmak istemiyorum ama bazı seyleri ihmal etemek iyi degil benim iltihap gibi bir sorunu esimin askere gitmesiyle ihmal ettigim icin on yıl olmadı o zaman bos kürtaj bile olmustum ama faydası olmadı onun icin yol yakınken üzerinde dur bence gecmis olsun

12. 17 Haziran 2008
  13. cimbomlu

cimbomlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yaa ben de bilemiyorum ki dr tanıdık bi doktordu yani ben biraz torpilli bi hastasıydım ve hastane iyi bi hastaneyid ve vakumla yaptığını söyledi kürtaj sonrası hiç ağrım ve kanamam olmadı 7+4 günlükken kürtaj olmuştum ama çok rahat bi dr spiral takarız 3 ay beklersin dedi bu beni çıldırttı işte
    evet dediğiniz gib kürtaj sonrası ilaçla bile adet olmazsan yapışıklık tanısı öyle konuluyormuş sanırım
    farlutalla adet görmedim dün gittiğim başaka bi dr da primolut-n verdi işte 5 gün içicem bakalım
    ben bu ilacı bekarken tatil zamanında adet geçiktirsin diye içiyordum bırakınca adet oluyordum bakalım yine öyle olucak mı yani inşallah olur

14. 17 Haziran 2008
  15. cimbomlu

cimbomlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ayyy neler yaşamışsın yaaa
    iyice korktum şimdi
    yani şöyle ultrasonda bana kisti gösterdi çok büyüktü valla rahmin hemen yanındaydı ama içinde değildi bak bu kistin bu da rahmin dedi ikisi yanyanaydı bu tehlikeli olanı mı şimdi

16. 17 Haziran 2008
  17. cimbomlu

cimbomlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    peki bir şey daha sorsam
    adet olabilen birinin rahminde yapışıklık diye bir şey yoktur değil mi

18. 17 Haziran 2008
  19. Nakkad

Nakkad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım. yapışıklık olduğunda regl olamıyorsun. kürtajdan sonra lik regl 40 gün sonrasına kadar bir süre ile olabiliyor.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.