kürtaj sonrası gebelik

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve xoxzlemkrts tarafından 7 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : xoxzlemkrts
  1. xoxzlemkrts

xoxzlemkrts Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar

bilmeyenler için kısa özgeçmişimi yazayım ben ilk tüp bebek denememi nisan ayında yaptım ve 6+6 haftalıkken bebeğimi kaybettim.

Normalde 26-27 gün arayla adet olurum Kürtajdan 34 gün sonra adet oldum ve 29 haziranda adet olmam gerekirken halen olmadım. sizce bu normalmi

bizde sorun eşimin sperm sayısının 1-2,5 arasıydu o bana söylemeden kürtajdan bu yana keçi boynuzu kürü kullanıyormuş spermleri gözle görülür şekilde arttı ama doktor bize normal yolla hamile kalma şansımızın 1000 / 4 olduğunu söylemişti

sizce ne yapmalıyım bekliyeyim mi test yapayım mı gerci hiç bir belirtim yok kendi kendimi kandırıyorda olabilirim kısaca kafam karışık ve yardımınızı istiyorum

2. 7 Temmuz 2008
  3. Syucem

Syucem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende aynı tarihlerde tüp bebek yaptırmıştım 5+3 sonrası yok o gün bu gün adetlerim hala düzene girmedi.Adet düzensizliğide olabilir ama bellimi olur belkide bir mucizedir en azından bir idrar tahlili deneyebilirsin böyle kafanda taşımaktansa.inşallah mucizen gerçekleşmiştir

4. 7 Temmuz 2008
  5. xoxzlemkrts

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende test yapayım diyorum ama doktorlar kendi haline olması coook zor dedi şimdi boşu boşuna havaya girmeyeyim diyorum. Benim adetim aşırı düzenlidir öyleki ben kış ayında hangi ayda ne zaman adet olacağımı bilir yaz tatilimi ona göre ayarlardım.

kürtajdan sonra kaç ayda bu düzene girerki

senin adet düzenin nasıldı yücem şimdi nasıl düzeldimi ?

6. 7 Temmuz 2008
  7. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle çok geçmiş olsun.bencede adet düzensizliğindendir.ama ben birşeye daha dikkattini çekmek istiyorum.benim eşiminde sperm sayısında problem var.eşimde fiziksel bir problem olmamasına rağmen drum genetik bi test yapalım dedi.eşimden kan aldılar ve sonucunda 13.14. kromozomlarda sorun çıktı.tüp bebekte elde ettiğimiz embriyoları genetik testten geçirdik ama sağlıklı embriyo bulunamadı.eğer embriyolar testten geçmeden transfer edilseydi ya tutmicakti yada düşük yapacaktım.sonuçta transfer iptal oldu ve tansfer ücretimizi geri aldık.bu sıkıntıları yaşamadan benim gibi tüp bebek öncesinde herkese kan tahlili öneriyorum.sonuçta tüp bebeğe yüklüce bi miktar ödüyoruz.bu test ankarada tek kişi için 108 ytl ye yapılıyor.BENCE EŞLER TÜP BEBEKTEN ÖNCE KAN TESTİ YAPTIRMALI(yanlış anlaşılmasın embriyolara genetik test uygunasın demiyorum o sonraki işlem) umarım birdahaki denemende sağlıkla kucağına alışsın bebişelrini kocaman öpüyorum canım sevgilera.s.

8. 7 Temmuz 2008
  9. xoxzlemkrts

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol güzel arkadaşım biz tüp bebek raporu ile denememizi yaptırdık o dediğin testlerin ( genetik ve daha bisürü test ) hepsi ve fazlası yapıldı

benim 11 yumurtam toplandı 10 emriyo haline geldi 3 transfer edildi 3 donduruldu emriyolarda her hangi bir sorun yok bildiğim kadarıyla

ya canım adet düzensizliği gel,iyor benim aklımada ama şimdi de mide bulantım başladı psikolojik galiba 2-3 gün daha bekleyip test yaptırıcam

10. 7 Temmuz 2008
  11. xoxzlemkrts

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ya benim gibi olupta hamile kalan varmı bu arada doktorumla konuştum hamile olabileceğimi daha önce bi gebelik geçirdiğim için şansımın yüksek olduğunu söyleyerek hemen test yapmamı istedi ben biraz daha beklemeyi tercih ediyorum bakalım artık hayırlısı ama benim içime hiç hamileymişim gibi doğmuyor

12. 7 Temmuz 2008
  13. GUKUMSER

GUKUMSER Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim insan boyle hergun olurmu birgun olur. Git su testi yaptir ve kurtul hadi benim durumumda senin gibi bize umut olursun insallah

14. 7 Temmuz 2008
  15. xoxzlemkrts

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok hoşsun vallah sırnaşık şey

ya cok enteresan ama merak etmiyorum hiç nasılsa olmayacak ya onun rahatlığı var

gukumserim eşinde galiba sizdede sorun şu keçi boynuzu tuhaf bişey eğer hamileysem doktorumun gözünü patlatacam sırnaşık şey insan başta bi der dimi o kadar masraf o kadar eziyet

neyse ben büyük konuşmayayım da ne olur ne olmaz

16. 7 Temmuz 2008
  17. GUKUMSER

GUKUMSER Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canim benim ben kurtaj olali 15 gun oldu esimde keciboynuzuna basladi biraz gec oldu ama bellimi olur yap su testi hamile olman icin 1 sperm yeterli

18. 8 Temmuz 2008
  19. xoxzlemkrts

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kismet artik bu sabah kan verdim 15:00 da sonuç belli olacak acaip kastim kendimi bana şans dile