Kürtaj sonrası ile ilgili soru

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve cubuk_kraker tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : cubuk_kraker
  1. cubuk_kraker

cubuk_kraker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Doktor Bey,

Gebelik belirtileri ile doktora ilk gittiğimde karından ultrason ile bakıldı ve birşey görülemedi. Kan testi istedi doktorum emin olmak için. B hgc 930 çıktı. 4 haftalık kadar olduğunu söyledi doktorum. Ancak ultrason ile göremediğimizden almak için erken olduğunu söyledi. 4-5 gün kadar sonraya randevu verdi. Gittiğimde karından ultrasonla bakınca emin olamadık, vajinal olarak ultrasonla bakıldığında tespit edildi ve aynı gün içinde kürtaj oldu.
    10 gün sonrasında kontrole gittiğimde sadece karnımdan ultrason ile bakıldı ve sorun olmadığı, temiz olduğu iletildi. O an sevindim ancak sonradan benim içimde şöyle bir şüphe kaldı, acaba gebelik devam ediyor ve küçük olduğu için hala karından ultrasonla bakılınca görünemiyor olabilir mi? Yoksa vajinal olarak bakınca tespit edebildiğimizi 10 gün sonra eğer gebelik devam ediyor olsaydı kesin olarak karından bakınca görebilir miydik? Doktorum çok emin konuştu aslında ama ben yine de tedirginim.
    Sizin bir yorumunuz olabilir mi?
    Kan testi yaptırsam gebeliğin kesin olarak sonlanıp sonlanmadığını anlayabilir miyim? (B hgc yi kaç görürsem içim rahat etmeli? Bu hormonun hemen kandan atılamadığını biliyorum ama değeri gebelik sonlandıysa yavaş yavaş düşüyor diye anlıyorum okuduklarımdan. 930 çıktığı günden 4-5 gün sonra kürtaj oldu. Kürtaj olalı da 2 hafta oluyor. Şu anda kanda ne seviyelerde olmalı gebelik devam ediyorsa/sonlandıysa?)

2. 29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : cubuk_kraker
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    BHCG yaptırmanız sizi rahatlatacaktır. Geçmiş olsun...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.